Најнови вести

Овој парфем чини 30.000 евра

ТВ21 - тукушто објавено

Брендот „Лалик“ својата традиција на правење на кристали, ја спои и со француската уметност на креирање на парфеми, па така настанал необичен парфем “Soleil Crystal Edition Extrait”. Овој луксузен парфем чини 30 илјади евра.

Денеска и утре облачно и посвежо, потоа повторно затоплување

Канал5 - тукушто објавено

Денеска времето ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а ...

63 поврзани вести »

Промоција на книгата „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“ од новинарката и колумнистка Дамчевска

Опсервер - пред: 16 мин

– На платото пред Младинскиот културен центар вечерва ќе биде промовирана книгата „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“ од новинарката и колумнистка Весна Дамчевска. Промотор на книгата ќе биде македонскиот книжевен критичар и теоретичар ...

3 поврзани вести »

Осмо издание на „Виолин-фест“ со учесници од Србија

Опсервер - пред: 16 мин

– Во Камерната сала во Филхармонијата вечер од 20 часот ќе се одржи осмото издание на фестивалот „Виолин-фест“ кој им овозможува настап на млади домашни и странски виолинисти. Оваа година на фестивалот ќе учествуваат ученици од музичките училишта во ...

2 поврзани вести »

Без струја делови од неколку улици во Кисела Вода и Карпош

Опсервер - пред: 16 мин

– Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија денеска ќе бидат дел од граѓаните на Кисела Вода и Карпош. Од 08:30 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од делови на улиците Нагоричанска и Сердарот, а од ...

13 поврзани вести »

Облачно и посвежо денеска и утре, потоа повторно затоплување

Опсервер - пред: 16 мин

– Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а ...

63 поврзани вести »

Последниот самит на Г7 за канцеларката Ангела Меркел, прв за Џо Бајден

Опсервер - пред: 16 мин

Дојче Веле, Бон Самитот Г7 во Корнвол за германската канцеларка Ангела Меркел е последниот настап меѓу шефовите на држави и влади на седумте најразвиени индустриски земји, на кој за првпат Џозеф Бајден учествува како американски претседател.

15 поврзани вести »

Затоа, ако бараш права жена, размисли дали си спремен на такво нешто…

Lady - пред: 16 мин

Има добри жени брат. Не ми викај дека нема. Само не се рекламираат нападно. Не дека се тивки или безгласни. Гласни се, ама пријатно гласни. И не дека се баш мирни и повлечени. И они се беснотии.

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА ЗАЕВ: Почнува самитот на НАТО, неколку важни теми на маса

Фактор - пред: 16 мин

Лидерите на 30 членки на НАТО ќе се соберат денес на самитот во Брисел за да одлучат за реформите на Алијансата до 2030 година, што вклучува прилагодување кон предизвиците како што се активности за дестабилизација на Русија, подемот на Кина, ...

26 поврзани вести »

Денеска посвежно време, но од кога ќе има затоплување?

Скопје инфо - пред: 18 мин

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15, а ...

63 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт