Најнови вести

Комеморација за Милан Завков: Неговите дела, добрина, генијалност, го осудија на незаборав

Фокус - тукушто објавено

Милан Завков зад себе остави голем број на композиции кои се неизбришлив дел од македонската фолклорна музичка ризница и кои уште долго ќе се изведуваат на сцените и ќе бидат дел од нашето секојдневие.

70 поврзани вести »

150 здравствени работници се пријавиле да одат во Турција и да помогнат во погодените подрачја

Сакам да кажам - тукушто објавено

Околу 150 здравствени работници од Макеонија се пријавија да заминат во Турција за да помогнат при лекување на повредените во погодените подрачја од катастрофалниот земјотрес. Како што кажа минисерот за здравствпо Беким Сали, денеска ќе биде ...

42 поврзани вести »

Првиот дел од помошта собрана од волонтерите најдоцна утре ќе тргне кон Турција

Опсервер - тукушто објавено

Група волонтери досега собрале над два шлепера донации. Тие во текот на денот очекуваат уште толку донации за вечерва или најдоцна утре да тргне првиот дел на хуманитарна помош за Турција.

3 поврзани вести »

Ги запознаваме ретките болести – Денди-Вокерова малформација

Мета - тукушто објавено

Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите ретки 28 дена и оваа година, петта по ред, ќе се обидеме поблиску да Ве запознаеме со ретките болести.

5 поврзани вести »

Македонските премиум производи немаат проблем со пласманот

Бизнис Вести - тукушто објавено

Македонските премиум производи имаат врвен квалитет, немаат проблем со пласманот и се нешто со кое навистина треба да се гордееме. Но, ако тие се спакувани соодветно, со етикети и доколку имаат сериозен маркетинг, ќе добијат подобри цени на ...

13 поврзани вести »

Поради сопствена глупост: Два хороскопски знаци ќе се соочат со сериозна опасност до крајот на неделата

Еспресо - тукушто објавено

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници може да наидат на проблеми поради сопствената глупост оваа недела до 12 февруари. Станува збор за два знака о д Зодијакот. Особено жените родени во овие знаци ризикуваат да си го уништат ...

14 поврзани вести »

ФОТО: Стадионите во Турција станаа населби, поставени над 50.000 шатори за сместување на жртвите од земјотресот

Курир - тукушто објавено

Управата за вонредни ситуации (АФАД) соопшти дека е завршено поставувањето на станбени шатори во подрачјата погодени од земјотресите во Турција, јавува Анадолија. Досега се поставени вкупно 50.818 големи семејни шатори за сместување на жртвите од ...

222 поврзани вести »

Папата упати молитви за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија

Курир - тукушто објавено

Папата Франциск денеска ги упати своите молитви за илјадниците жртви од земјотресот во Сирија и Турција и ја повика меѓународната заедница да продолжи да ги поддржува напорите за спасување.

896 поврзани вести »

МАУНДИЈАЛОТ СЕ СЕЛИ ВО ЈУЖНА АМЕРИКА? Аргентина, Уругвај, Чиле и Парагвај поднесоа заедничка кандидатура за домаќин на СП 2030

+инфо - тукушто објавено

Други претенденти за домаќин на турнирот се: Мароко; Шпанија и Португалија (заедничка апликација); Саудиска Арабија, Египет и Грција (заедничка апликација). Претседателот на Аргентинската фудбалска федерација (АФА), Клаудио Тапија изјави дека ...

18 поврзани вести »

„Се обидоа да го убијат татко ми“: Рада Манојловиќ се присети на најголемата траума што ја доживеала во кариерата

Фактор - тукушто објавено

Рада Манојловиќ си го отвори срцето за тешките моменти кои ги доживеа Познатата пејачка Радмила Рада Манојловиќ во своите интервјуа често спомнуваше како настапувала со својот татко на почетокот на кариерата.

5 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт