Најнови вести

МЗТ Скопје по петти пат го освои пехарот во Суперкупот

Алсат-М - тукушто објавено

МЗТ Скопје сезоната ја почна со трофеј, откако во Суперкуп „Драган Василов-Цевка“ надмоќно го совладаа ТФТ (100-82) со што го одбранија пехарот освоен лани на истото место во СРЦ „Кале“. Моќната игра во првата четвртина, која ја добија со 29-14, ...

49 поврзани вести »

БиХ во недела гласа за нова влада

Слободен Печат - тукушто објавено

Граѓаните на Босна и Херцеговина во недела ќе гласаат за нова влада, која ќе се соочи со најдлабоката политичка криза од крајот на војната во 1995 година, а некои од политичките лидери во земјата ги означија овие избори како најважни од ...

3 поврзани вести »

Шведска: Откриено четврто истекување гас во Балтичкото Море над Северниот тек

Р.С.Европа - тукушто објавено

Шведската крајбрежна стража денеска извести за четврто истекување гас во Балтичкото Море над гасоводот Северен тек. Сега има „две истекувања на шведска и две на данска страна“, изјави претставник на шведската крајбрежна стража.

283 поврзани вести »

УТРЕ Е ПРАЗНИК НА МАЈКИТЕ И ЌЕРКИТЕ: Четирите светици Вера, Надеж, Љубов и мајка им Софија со голем култ кај македонскиот народ

4NEWS - тукушто објавено

Утре, на последниот ден од септември, православните христијани ги празнуваат светите маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Четирите светици уживаат голем култ и голема почит кај македонскиот народ.

5 поврзани вести »

CALVIN KLEIN часовници и накит отсега ексклузивно во MY:TIME

Stylist - тукушто објавено

MY:TIME, компаниjа со долга традиција во продажба, дистрибуциjа и сервисирање на високо квалитетни часовници и накит на повеќе од 25 светски познати брендови, со возбуда ја најавува Calvin Klein колекцијата за есен-зима 2022 на часовници и накит.

2 поврзани вести »

Претрес во струмичко - пронајден амфетамин

Скопје инфо - тукушто објавено

Кај 40-годишник од струмичко Босилово, биле пронајдени и одземени неколку пакувања со амфетамин, информираат од МВР. Вчера (28.09.2022), полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода 40-годишникот, бидејќи при ...

40 поврзани вести »

Амбасадата на Франција ќе создаде мрежа на училишта во Македонија под брендот „Го сакам францускиот“

Република - тукушто објавено

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири и Амбасадорот на Франција во Македонија, Сирил Бомгартнер потпишаа меморандум за соработка, чија цел е заживување на наставата по француски јазик во училиштата и универзитетите во земјава.

7 поврзани вести »

Ковачевски избега од пратениците во собранието – нема да одговори на прашања кои ја интересираат целата македонска јавност

Република - тукушто објавено

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски преку статус на Фејсбук прашува зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања? Тој пишува и дека Ковачевски знаел дека треба да одговара на прашања кои ги ...

2 поврзани вести »

Карлсен: Верувам дека Ниман мамел повеќепати

Н.Македонија - тукушто објавено

По убедливата победа на Купот на генерацијата, светскиот првак, Норвежанецот Магнус Карлсен, се јави во јавноста со официјална изјава во врска со неговото повлекување од турнирот во Синкфилд (САД) и предавањето на партијата само по еден одигран ...

Претставени новите Оpel Аstra GSE и Astra Sports Tourer GSE

Н.Македонија - тукушто објавено

-Спортската иднина на Opel е електрична: Astra GSe и Astra Sports Tourer GSe plug-in хибридите лансираат динамичен подбренд -Страст плус одговорност: GSe овозможува перформанси, како и локална мобилност без штетни емисии -GSe шасија: низок праг на ...

3 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт