Најнови вести

Сè уште не е пронајден велешанецот кој исчезна во Вардар додека спасуваше екипа на ЕВН

360 степени - тукушто објавено

Сè уште се трага по исчезнатиот Спасе Димовски (51) кој попладнето минатиот четврок кај велешкото село Белештевица беше однесен во надојденит поток кој потоа се влева во Вардар, кога со својот трактор им помагал на екипа на ЕВН да го извлечат своето ...

160 нови случаи на Ковид-19 од рекордни 2.172 тестирања, тројца починати

365 - пред: 17 мин

Во последните 24 часа се направени 2172 тестирања, а регистрирани се 160 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 38 -Тетово 20 -Куманово 19 -Гостивар 13 -Штип 10 -Струга 9 -Кичево 8 -Свети Николе 5 -Прилеп 4 -Охрид 4 -Кочани 4 -Кавадарци 4 -Велес 3 ...

75 поврзани вести »

Стерјев: Ако не годинава, тогаш следната сакам да бидеме шампиони

24 Ракомет - пред: 17 мин

Тимот на Еурофарм Пелистер оваа сезона направи одличен ростер и ќе се обиде да стигне чекор понапред отколку тоа што беше досега. Во интервју за „Балкан Хендбол“, првиот човек на битолскиот клуб, Зоран Стерјев, ги откри амбициите за сезонава и таа ...

109 поврзани вести »

Обновената Porsche Panamera со нов рекорд на Нирбургринг (ВИДЕО)

24auto - пред: 17 мин

Во наредните неколку недели се очекува Porsche да ја претстави и официјалноа подновената Panamera, а во меѓувреме овој модел постави нов рекорд на култната Нирбургирнг патека. Иако делумно под маска, овој модел, поточно Turbo S верзијата успеа да ...

4 поврзани вести »

Првото електрично Bentley доаѓа во 2026 година

24auto - пред: 17 мин

Компанијата Bentley откри нови погледи во однос на електрификацијата за иднината на автомобилите и означи почеток на тригодишна развојна програма, која ветува трансформирање на електричните погонски системи.

АА: Зибери премиер или ДУИ во опозиција

Телма - пред: 17 мин

Првиот од 20-те дена што мандатарот Зоран Заев ги доби за формирање Влада истекува без видлив напредок во меѓупартиските преговори. ДСМ не отстапува од намерата Зоран Заев да ја предводи Владата четири години, а ДУИ да го задржи претседателското ...

182 поврзани вести »

Ибрахимовиќ останува во Милан, платата – шест милиони евра!

Sport 1 - пред: 17 мин

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ, иако пред пензија ќе остане да игра во Милан и во новата сезона, откако се договорил со раководството на „росонерите“ за годишната плата од шест милиони евра, објави угледниот италијански весник „Газета дело ...

7 поврзани вести »

Кривична за прилепчанец кој земал 1.600 евра со лажно ветување дека ќе обезбеди визи за САД

Макфакс - пред: 17 мин

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против 38-годишниот Д.М. од Прилеп, поради сомнение дека сторил кривично дело „измама“. Во февруари минатата година пријавениот остварил контакт со 62-годишниот Г.С.

51 поврзани вести »

Младост Богданци под ново име ќе игра во Суперлигата

Gol.mk - пред: 17 мин

Екипата на Младост Богданци ги заврши сите процедури за настапот во Суперлигата и премина во акционерство друштво, по што со ново име ќе се натпреварува во најквалитетниот македонски шампионат.

Рекордни 2.172 теста покажаа 160 позитивни на Ковид 19

AKO - пред: 17 мин

Податоците за Ковид 19 деновиве покажуваат стабилизирање на ситуацијата и процентуален благ редовен пад на ново заразени. Во Скопје исто така сотојбата е стабилизирана, но денешните бројки покажуваат повторно влошување на сликата со корона вирусот ...

107 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиЦрвена верзијаСина верзијаМаркетингКонтакт