TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Арсенал играше речиси цел меч со играч повеќе и не го победи Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Арсенал имаше идеална шанса да забележи убава победа над Атлетико Мадрид, играше на својот терен повеќе од 80 минути со играч повеќе но одигра само 1-1, Марсеј со 2-0 го совлада Салцбург. Арсенал не успеа да ја искористи предноста на домашен терен ...

47 поврзани вести »

Врсаљко го заработи најбрзиот прв и најбрзиот втор жолт картон оваа сезона во ЛЕ, беше ли оштетен Атлетико? (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 5 часа

Атлетко Мадрид практично цел натпревар на Емирати ќе игра со играч помалку откако Шиме Врсаљко беше исклучен по само десетина минути игра за два опасни старта Шиме Врсаљко нема по убаво да го памети гостувањето во Лондон во полуфиналето од Лига ...

47 поврзани вести »

Ел Шарави: Дали можеме да направиме уште едно чудо? Докажавме против Барселона

24Фудбал - пред: 6 часа

Фудбалерот на Рома верува во капацитетот на италијанскиот тим. Тешко дека некој веруваше во тоа дека Рома ќе ја анулира негативата од гостувањето кај Барселона со 4-1, и пред своја публика ќе слави со убедливи 3-0 и ќе избори место во полуфиналето ...

57 поврзани вести »

Фудбалер на Сандерленд ќе го пропушти дуелот со Фулам, неговиот тренер нема „поим“ каде е тој...

24Фудбал - пред: 7 часа

Колеман искрено пред новинарите истакна дека нема претстава каде е неговиот фудбалер. Утревечер се игра интересен меч помеѓу Фулам и Сандерленд во рамките на редовното 45 коло во англиската Чемпионшиплига.

Почетни состави за вечерашните први пресметки во полуфиналето од Лига Европа

24Фудбал - пред: 7 часа

Четирите полуфиналисти на мегдан во првите битки на патот до големото финале. Вечерва во терминот од 21,05 часот се играат првите полуфинални пресметки во Лига Европа, каде се среќаваат Олимпик Марсеј – Салцбург, односно Арсенал – Атлетико Мадрид.

47 поврзани вести »

Пичини си заминува од Спортинг Лисабон, Ристовски е одлична солуција, пишуваат во Португалија

24Фудбал - пред: 7 часа

Португалските медиуми дадоа позитивни оценки за нашиот репрезентативец. Се поизвесно е дека Кристиано Пичини, италијанскиот дефанзивец кој е прва опција кај Жорге Жесус во Спортинг Лисабон на десната бековска позиција ќе си замине од Спортинг ...

2 поврзани вести »

Сите зборуваат за мајсторијата на Марсело од мечот со Баерн Минхен (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 8 часа

Бразилецот имаше фантастичен прием на топката, а за оваа негова мајсторија зборуваат сите љубители на фудбалската игра. Реал Мадрид со победа од 1-2 се врати од гостувањето кај Баерн Минхен во првата пресметка со својот ривал во полуфиналето од ...

9 поврзани вести »

Манчестер јунајтед сака да купува во Саутемптон

24Фудбал - пред: 8 часа

Португалскиот репрезентативец се споменува како замена за Антонио Валенсија. Антонио Валенсија си го направи своето во Манчестер јунајтед, а за 32 годишниот фудбалер кој игра на десната бековска позиција со додатни офанзивни задачи, тимот од Олд ...

Салах: Топки правев од чорапи

24Фудбал - пред: 9 часа

Египјанецот негувал голема љубов кон фудбалската игра, а често знаел умешно да се снајде како да си направи фудбалска топка за да игра со истата во неговото детство. Мохамед Салах изминатиов период е во центарот на вниманието кај големите љубители ...

50 поврзани вести »

Две кандидатури за организација на ЕП 2024

24Фудбал - пред: 9 часа

Германија доби сериозна конкуренција кандидатурата за организација на Европскиот шампионат во 2024. година Турција и се придружи на Германија и поднесе барање до Европската куќа на фудбалот – УЕФА, за организација на Европското првенство во 2024.

9 поврзани вести »

ФА на тест, газдата на Фулам нуди 800 милиони евра за да го купи Вембли

24Фудбал - пред: 9 часа

Газдата на Фулам, американскиот милијардерпакистанско потекло, Шахид Кан му понуди на Фудбалскиот сојуз на Англија 800 милиони фунти (916 милиони евра) за купување на „Вембли“. ФА е пред голем испит, дали да го продаде стадионот Вембли кој отсекогаш ...

17 поврзани вести »

Дали Баерн Минхен беше оштетен во дуелот со Реал Мадрид? (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 9 часа

Две спорни ситуации кои фановите ги поврзуваат со пеналот на Бенатија. Доста полемика предизвика пеналот кој Бенатија го направи врз Васкез по кој Роналдо погоди за Реал Мадрид во реваншот против Јувентус и го одведе својот тим во полуфиналето од ...

103 поврзани вести »

Баерн Минхен на тапет кај УЕФА поради влегувањето на навивачи на теренот, но и транспаренти против Европската куќа на ...

24Фудбал - пред: 10 часа

Германскиот тим сигурно ќе се соочи со казна од УЕФА поради тоа што се случи синоќа. Баерн Минхен синоќа загуби од Реал Мадрид пред своја публика со 1-2 во првата пресметка помеѓу овие две екипи во полуфиналето од Лигата на шампионите.

103 поврзани вести »

Медиумите го поврзуваат со преселба во Лондон, а Симеоне негира: Не сум разговарал со никого од Арсенал, уживам во ...

24Фудбал - пред: 10 часа

Тренерот на Атлетико Мадрид се чини дека не ни помислува да си замине од клупата на шпанскиот прволигаш, за што истакна дека ужива во својата работа. Веќе подол период неколку тренерски имиња кружат низ медиумите за тоа кој ќе го наследи Арсен ...

45 поврзани вести »

Буфон објасни зошто заедно со своите соиграчи не ги поздравија фановите по поразот од Наполи

24Фудбал - пред: 11 часа

Голманот на италијанскиот првак мораше да ја објаснува спорната ситуација. Јувентус имаше можност пред своја публика да го оддалечи својот ривал од загрозување на првото место во Серија А, но, наместо тоа загуби минимално со 0-1 на домашен терен од ...

57 поврзани вести »

2.500 билети летнаа за час, па фановите на Наполи порачаа: Дајте ни уште една трибина доаѓаме 10.000!

24Фудбал - пред: 13 часа

Фиорентина ќе има полни раце работа, „Наполитанците“ подготвуваат инвазија и се очекува 10.000 навивачи да отпатуваат за Фиренца и да го бодрат својот тим на Артемио Франки Градот под Везув одново сонува за Скудетото по победата над Јувентус во ...

57 поврзани вести »

На Интер и Јувентус им гори па „Дербито на Италија“ урива рекорди

24Фудбал - пред: 14 часа

Медиумите од „Чизмата“ пишуваат дека пресметката помеѓу Интер и Јувентус на Џузепе Меаца ќе биде историска, се очекува за прв пат да се инкасираат над 5 милиони евра од продажба на билети Дуелот на лутите ривали Интер и Јувентус ќе биде од огромна ...

7 поврзани вести »

Рамос во елемент, по Мурињо „удри“ и по Франс Фудбал: Доколку Инеста се викаше Андресињо...

24Фудбал - пред: 16 часа

Серхо Рамос очигледно не се штедеше по победата над Баерн Минхен во полуфиналето од Лигата на шампионите, па упати критики и до Франс Фудбал Капитенот на Реал Мадрид откако упати провокација до Жозе Мурињо, истото го стори и со реномираниот магазин ...

20 поврзани вести »

Мурињо ќе го враќа играчот кој беше избркан од Луј ван Гал?!

24Фудбал - пред: 16 часа

Медиумите од „Островото“ пишуваат дека Жозе Мурињо ја разледува опцијата да исправи една грешка на неговиот претходник и на Олд Трафорд летоска да го врати Џони Еванс „Црвените ѓаволи“ ја имаат втората најдобра одбрана во Премиерлигата, но спред д ...

2 поврзани вести »

Рамос застана зад Зидан и упати провокација до Мурињо по триумфот над Баерн Минхен

24Фудбал - пред: 17 часа

Серхио Рамос ја искористи победата на Алианц Арена за да застане во одбрана на тренерот Зинедин Зидан кој добива критики и покрај тоа што бележи големи успеси на кормилото на Реал Мадрид Французинот го наследи Рафа Бенитез на тренерското столче на ...

103 поврзани вести »