TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Вести

Мицотакис: Денеска говореше грчкиот народ

24 Вести - 20.01.2019

Денеска говореше грчкиот народ и неговиот глас мораме сите да го слушнеме, а прв господинот Ципрас и поддржувачите на Договорот од Преспа, договор кој се подготвуваат да го гласаат без да имаат таков мандат од нивните гласачи, вели претседателот на ...

82 поврзани вести »

Сериозни инциденти на протестот во Атина – повредени најмалку 15 лица

24 Вести - 20.01.2019

Сериозни инциденти се случија за време на протестот против Договорот од Преспа пред грчкиот Парламент, повредени се најмалку 15 лица меѓу кои и еден фоторепортер. Инцидентите ги предизвикаа групи маскирани лица, веројатно припадници на радикално ...

47 поврзани вести »

Димитров: Договорот од Преспа е презначаен за да пропадне

24 Вести - 20.01.2019

Договорот од Преспа е презначаен за да пропадне, нагласи шефот на македонската дипломатија Никола Димитров. Тој во интервју за турската агенција Анадолија вели дека влоговите што се направени, како и позитивните пораки од целиот свет му дават ...

18 поврзани вести »