TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basketball

ПАЈИЌ: Репрезентацијата не се одбива, МКФ презема важен чекор

Basketball - пред: 2 часа

Предраг Пајиќ е меѓу најталентираните кошаркари кои што генерално не добиваа соодветна шанса минативе години во нашата кошарка, а во моментов се наоѓа на подготовки со нашата А селекција пред последниот меч во претквалификациите, на гости кај ...

12 поврзани вести »

Се зголемува српската колонија во Фенербахче!?

Basketball - пред: 12 часа

По само една година во НБА лигата, Милош Теодосиќ летово би можел да се врати во европската кошарка. Лос Анџелес Клиперс има опција до 15 јули да го откупи неговиот договор за 2,1 милиона долари или да го задржи уште една година и да му плати 6,3 ...

6 поврзани вести »

КАРАЏОВСКИ: Решени бевме да покажеме што сме научиле

Basketball - пред: 19 часа

Првиот 3х3 баскет турнир во тековната сезона, на територијата на Република Македонија помина беспрекорно, од организациски и од натпреварувачки аспект. Учествуваа само екипи од нашата земја, но во моментов и тоа е доволно, да видиме каков квалитет ...