TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

„Како Црвена Звезда да има успех кога купува играчи со гледање на ЦД“

Екипа - пред: 19 мин

Црвена Звезда го заврши својот европски пат уште во групната фаза во Лигата на шампионите. После поразот од Јанг Бојс во Берн, јасно е дека српскиот шампион нема никакви шанси да дојде до третото место на табелата пред одигрување на последниот ...

7 поврзани вести »

Аце Стојков не е повеќе спортски директор на АП Брера: „По долгорочна резултатска криза доблест е да се понесе ...

Екипа - пред: 9 часа

Поранешниот македонски репрезентативец, Аце Стојков одлучи да се повлече од функцијата спортски директор на АП Брера Струмица по само десет месеци откако беше именуван на истата. Стојков, како што вели во својата објава, се повлекува поради долгата ...

7 поврзани вести »

Неверојатен „кам-бек“ на Партизан: Од -10 до продолжение, па триумф над Панатинаикос (ВИДЕО)

Екипа - пред: 9 часа

Кошаркарите на Партизан очигледно не можат без драма сезонава во Евролигата. Во 11. коло црно-белите триумфираа против Панатинаикос по продолжението со 92-87, и покрај тоа што на четири минути до крајот во последната четвртина од регуларниот дел ...

12 поврзани вести »

ЛИГА ЕВРОПА: Ливерпул си поигра со ЛАСК, Леверкузен продолжува да „гази“ (ВИДЕО)

Екипа - пред: 10 часа

Ливерпул убедливо со 4-0 го победи Ласк во 5. коло од Групата Е во Лигата на Европа. „Црвените“ на „Енфилд“ триумфираа со головите на Диаз и Гакпо во првото полувреме, и Мохамед Салах во 51. минута од пенал и Гакпо во 92.

6 поврзани вести »

Ништо ново: Еурофарм Пелистер „замрзна“ на -10 во Киелце за деветти пораз во ЛШ!

Екипа - пред: 10 часа

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го доживеаја и деветтиот пораз во исто толку натпревари во Лигата на шампионите оваа сезона. Ништо ново кога е во прашање македонскиот шампион, кој овој пат загуби убедливо на гостувањето против Киелце со 35-25.

71 поврзани вести »

ВИДЕО: Тотално „лудило“ во Истанбул – „Кралот“ падна првпат сезонава со кош во последната секунда!

Екипа - пред: 10 часа

Кошаркарите на Реал Мадрид го доживеаја првиот пораз сезонава во Евролигата, и тоа на неверојатен начин по продолжение во повеќе од драматична трилер завршница на гостувањето против Фенербахче во Истанбул.

12 поврзани вести »

Алкалоид му дозволи на Куманово само три гола за едно полувреме, за убедлив триумф во Суперлигата

Екипа - пред: 11 часа

Ракометарите на Алкалоид без апсолутно никакви проблеми дојдоа до 13-та победа сезонава во Суперлигата на Македонија, триумфирајќи на домашен терен против Куманово со убедливи 29-12. Избраниците на Кирил Лазаров од стартот поведувајќи со 9-1, јасно ...

5 поврзани вести »

Вест Хем во 90. минута избегна брука во Бачка Топола, АЕК загуби од Брајтон и заврши со Лига Европа (ВИДЕО)

Екипа - пред: 11 часа

Фудбалерите на Вест Хем, иако беа огромни фаворити на гостувањето против ТСЦ Бачка Топола, сепак се спасуваа од брука со гол во 90. минута за минимална победа од 0-1 во 5. коло од Групата А во Лигата на Европа.

17 поврзани вести »

Прекинат мечот на Миовски и Абердин во Финска: Снежна виулица во Хелсинки (ВИДЕО)

Екипа - пред: 11 часа

Натпреварот од 5. коло во Конференциската лига на УЕФА меѓу Хелсинки и Абердин во Финска е прекинат во второто полувреме поради силна снежна виулица во Хелсинки. Дуелот е прекинат во 76. минута откако беше утврдено дека нема апсолутно никакви услови ...

12 поврзани вести »

Одбојкарите на Струмица завршија со Европа: Чесен пораз во Германија за крај на настапот во Купот на ЦЕВ

Екипа - пред: 12 часа

Oдбојкарите на македонскиот шампион Струмица ги завршија европските настапи сезонава откако загуби и во вториот меч од 1/16-финалето во Купот на ЦЕВ на гостувањето против германски Дирен вечерва покажаа дека не случајно и оваа есен се дел од ...

6 поврзани вести »

Стоилковска елиминирана од втората носителка во Шарм Ел Шеик

Екипа - пред: 12 часа

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска го заврши настапот на фјучрсот во Шарм Ел Шеик, Египет, откако денес загуби од домашната тенисерка Јасмин Езат (втора носителка) со 2:0 во сетови (6:1 и 6:4) за 1 час и 17 минути игра.

14 поврзани вести »

Барселона ја доби големата дерби-пресметка со Веспрем, Кил подобар од ПСЖ

Екипа - пред: 12 часа

Ракометарите на Барселона ја добија големата дерби пресметка против Веспрем со 30-31 во 9. коло од Групата Б во Лигата на шампионите. Во „трилерот“ во Веспрем, на крај каталонскиот тим со гол во последните секунди дојде до победата иако и Унгарците ...

10 поврзани вести »

Напаѓачот на Арсенал: Не ми е гајле што ќе ми донесат конкуренција

Екипа - пред: 12 часа

Бразилскиот напаѓач и член на Арсенал, Габриел Жезус не е премногу вознемирен од шпекулациите дека во тимот наскоро би можел да пристигне Ајван Тони од екипата на Брентфорд. Арсенал бара напаѓач кој ќе може да ја зголеми конкуренцијата во нападот, а ...

Облак: Со заминувањето на Меси и Роналдо шпанското првенство стана понеизвесно

Екипа - пред: 13 часа

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак смета дека Ла Лига сега е далеку понеизвесна и порамноправна, отколку кога во неа беа Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Тој кажа дека целиот свет зборувал само за нив двајца, но дека и сега шпанското првенство ...

4 поврзани вести »

Некогаш најдобриот во Евролигата не се снаоѓа во НБА, сега ќе ја напушти Оклахома

Екипа - пред: 13 часа

Василије Мициќ, некогашниот кошаркар на Ефес и поранешен МВП на Евролигата, не се прослави со НБА кариера. Откако одигра две одлични сезони во Ефес, замина во САД да се проба во најсилната кошаркарска лига. Тој замина во Оклахома, но не се прослави.

2 поврзани вести »

Менаџерот на Евертон: Шокирани сме од одземените бодови, не знам што да очекувам понатаму

Екипа - пред: 13 часа

Менаџерот на Евертон, Шон Дајш изјави дека не знае за нови можни санкции за клубот, откако веќе му одзедоа 10 бодови, по што екипата се најде на претпоследното место на табелата. Сите елитни клубови во Англија до 31.

Милан ќе се соочи со огромни загуби ако испадне од ЛШ

Екипа - пред: 14 часа

Буџетот на Милан сериозно ќе настрада ако тимот не успеа да обезбеди пласман во 1/8 финалето во Лигата на шампионите, прогнозира „Газета“. Според италијанскиот весник, на Милан му се закануваат загуби од 113 милиони евра приход ако не успее да се ...

28 поврзани вести »

Екс играч на Шкупи промаши пенал, па Ристовски и Динамо славеа кај Астана (ВИДЕО)

Екипа - пред: 14 часа

Динамо Загреб остана во игра за пласман во следната фаза во Лигата на Конференции, откако го совлада тимот на Астана на гостински терен со 0-2. „Модрите“ славеа на крајот, но можеа да имаат многу проблеми откако во 12.

14 поврзани вести »

Тен Хаг со ултиматум до Онана: Уште една грешка, и…

Екипа - пред: 14 часа

Манчестер Јунајтед уште еднаш потфрли во Лигата на шампионите. Иако имаше предност од 0-2 и 1-3 во Истанбул против Галатасарај, сепак, на крајот успеа да дојде само до бод, што не беше доволен.

89 поврзани вести »

„Милионерите“ со нова лекција како се работи со таленти: Играчот кој го реши Милан чини само 90.000 евра

Екипа - пред: 14 часа

Џејми Бајно-Гитенс, младиот играч на Борусија Дортмунд беше еден од најдобрите во победата над Милан во Лигата на шампионите, која го однесе тимот на „милионерите“ во 1/8 финалето. Младиот Англичанец изнуди пенал во раната фаза од мечот, а потоа во ...