TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Тинејџер од Канада урна светски рекорд стар скоро 20 години

Екипа - пред: 9 часа

Канадскиот тинејџер Кристофер Моралес Вилијамс го собори светскиот рекорд во сала на 400 метри, победувајќи на универзитетскиот натпревар во атлетика во Фајевил, Арканзас. Вилијамс истрча 44.49 секунди, што е за осум стотинки побрзо од Американецот ...

Агуеро му се враќа на фудбалот?

Екипа - пред: 11 часа

Легендарниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро, би можел да се врати на фудбалот, откако се погласни се шпекулациите дека повторно ќе истрча на теренот. Таа можност ја најавил кардиологот на фудбалерот.

12 поврзани вести »

Јунајтед загуби, а Сер Алекс се радуваше (ВИДЕО)

Екипа - пред: 11 часа

Манчестер јунајтед го претрпе десеттиот пораз во Премиерлигата оваа сезона, откако загуби на домашен терен од Фулам со 1-2. Сепак, не беа сите тажни поради поразот на „црвените-ѓаволи“. Пред се, легендарниот менаџер Алекс Фергусон, кој вчера беше ...

75 поврзани вести »

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЦЕНИ: Фудбалер на Бордо заврши во кома

Екипа - пред: 11 часа

Фудбалерот на Бордо, Алберт Елис е ставен во вештачка кома по удар во главата од страна на противнички играч од Генгам во дуелот на двата тима во Втората фудбалска лига на Фрација. Елис се судри со Донати Гомис поради што му беше укажана помош на ...

23 поврзани вести »

Бостон со лекција за Никс среде Њујорк (ВИДЕО)

Екипа - пред: 12 часа

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа само три натпревари. Во дербито на вечерта екипата на Бостон селтикс славеше полесно од очекуванот на гостувањето во „Медисон сквер гарден“ против Њујорк никс со 102-116.

15 поврзани вести »

Арсенал со убедлив триумф над Њукасл ја продолжи битката за титула (ВИДЕО)

Екипа - пред: 21 часа

Арсенал ја продолжува трката за шампионската титула, откако на домашен терен на „Емирати“ во Лондон, ја совлада убедливо екипата на Њукасл со 4-1. Победникот беше познат уште по 69. минути игра, кога „топчиите“ се стекнаа со предност од 4-0, а на ...

20 поврзани вести »

Атлетико се „лизна“ кај „фенерџијата“ (ВИДЕО)

Екипа - пред: 21 часа

Екипата на Атлетико Мадрид направи голем кикс во битката за Европа, откако одигра нерешено само 2-2 на гостувањето кај последнопласираната екипа на Алмерија. И покрај тоа што два пати водеа, избраниците на Диего Симеоне на крајот мораше да се ...

33 поврзани вести »

Џенова се врати на победите, Ретеги постигна гол со „ножички“ (ВИДЕО)

Екипа - пред: 21 часа

После три меча во кои не успеа да издвојува победа, и одигра две ремија и еден пораз, Џенова се врати на победите вечерва на свој терен совладувајќи го составот на Удинезе со 2-0. Иако по првиот дел се стекнаа со предноста од два разлика, многу им ...

5 поврзани вести »

Ниту Ливерпул, ниту Баерн: Чаби Алонсо ќе чека повик од клубот од соништата?

Екипа - пред: 21 часа

Како тренер на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо прави чуда во Германија. Го надмина рекордот на Баерн Минхен во серија на непоразеност, а со неговиот тим оди кон титулата во Бундеслигата, но она што е уште поважно е дека тимот игра одличен фудбал.

85 поврзани вести »

Покетино: Немојте да ми судите по бројот на трофеи

Екипа - пред: 22 часа

Тренерот на Челси, Маурисио Покетино побара од навивачите да не му судат според бројот на освоени трофеи, воочи финалето на Лига Купот против Ливерпул во кој неговата екипа ќе се обиде да го освои првиот домашен трофеј после шест години.

36 поврзани вести »

Галатасарај упати жестока порака за сомнителен пенал на Фенербахче, па следуваше реакција

Екипа - пред: 22 часа

Трката за шампионската титула помеѓу Фенербахче и Галатасарај во Турција продолжува. Денеска Фенербахче со гол по досуден пенал дојде до пресврт и до победа над Касимпаша. Меѓутоа од нивниот лут ривал Галатасарај сметаат дека пеналот е во крајна ...

2 поврзани вести »

Тиквеш слави, Вардар „падна“ во Кавадарци (ВИДЕО)

Екипа - пред: 23 часа

Тиквеш слави голема победа над Вардар во ракометниот плеј-оф. Кавадаречкиот тим беше подобар од фаворитот, и го совлада во „Јасмин“ со 22-20. Вардарци со тоа го бележат и вториот пораз во плеј-офот после оној од Еурофарм Пелистер во Битола.

12 поврзани вести »

Продаден најскапиот билет во историјата на Премиерлигата

Екипа - пред: 23 часа

Неверојатни вести доаѓаат од Лондон. Челси влезе во историјата на заработка по само една продадена влезница, а сумата која ја заработиле за само еден билет изнесувал 5.000 фунти. Тоа е сума која е рекордна за еден билет во Премиерлигата, но што се ...

4 поврзани вести »

Монца реди победи: По Милан „падна“ и Салернитана (ВИДЕО)

Екипа - пред: 23 часа

Екипата на Монца дојде до деветиот триумф во Серија „А“ откако денеска на гостински терен го совлада составот на Салернитана со 0-2. Шансите за Салернитана да го обезбеди опстанокот и натаму се сведени на минимум.

Кејн го „оживеа“ Баерн, со два гола донесе победа над Елмас и Лајпциг (ВИДЕО)

Екипа - пред: 23 часа

Баерн Минхен, конечно, дојде малку до насмевки и радости, откако денеска на свој терен го совлада тимот на Лајпциг со 2-1. Во меч со многу шанси, „Баварците“ мораа дури во финишот да дојдат до трите бода, а херој за Баерн беше Хари Кејн. Кејн во 56.

85 поврзани вести »

Фоден му донесе три бода на Манчестер Сити (ВИДЕО)

Екипа - пред: 23 часа

Со еден гол, Манчестер Сити дојде до победата над Борнмут, со што „граѓаните“ дојдоа до 14-та победа по ред на овој противник. Сити буквално се намачи на ова гостување, но на крајот стигна до посакуваните три бода, и ја продолжува трката за врвот.

75 поврзани вести »

Прилеп го совлада Мулти Есенс, Вардар Неготино „тесно“ победи со Е.Пелистер 2

Екипа - пред: 23 часа

Ракометарите на Прилеп како домаќини беа подобри од Мулти Есенс со 34-31 во 3. коло во плеј-аутот, и направи голем чекор кон опстанокот, со оглед дека има максимални „три од три“. Прилепчани речиси во целиот меч имаа предност, но гостите знаеја ...

7 поврзани вести »

Пролет ја доби скопската битка, Бутел едвај постигна 18 гола

Екипа - пред: 23 часа

Пролет ја забележа првата победа во ракометниот плејоф откако вечерва по голема битка славеше над градскиот ривал Бутел со 20-18. Клучна беше извонредната одбрана на домашниот тим, пред се на почетокот од второто полувреме во кое избраниците на ...

9 поврзани вести »

Легендарниот Канаваро ќе го менува Клинсман во Јужна Кореја

Екипа - пред: 1 ден

Некогашниот светски првак Фабио Канаваро, добил понуда да ја води селекцијата на Јужна Кореја, и да го презеде кормилото од Јирген Клинсман кој доби отказ по неуспехот во Азиското првенство.

Алкалоид без проблеми до убедлив триумф во Струга

Екипа - 24.02.2024

Екипата на Алкалоид без проблеми стигна до победата на гостувањето во Струга. Избраниците на Кире Лазаров уште по првиот дел решија голем дел од работите и имаа предност од пет разлика, за на крајот се стекнат и со двоцифрена предност.

5 поврзани вести »