TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Милер по дебаклот: Ова е голем срам, нè „растурија“ на прости честички

Gol.mk - тукушто објавено

Екипата на Баерн Минхен доживеја невиден дебакл, на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах во Купот на Германија и со пораз од 5-0 беше елиминирана од натпреварувањето. Иако Нагелсман не го водеше тимот од клупата, на теренот се најдоа речиси сите ...

41 поврзани вести »

ВИДЕО: Европа фаќа сеир, Вардар се бранеше со ОСУМ играчи и прими гол

Gol.mk - пред: 24 мин

Ракометарите на Вардар долго се надигруваа со гигантот Кил, ама во второто полувреме попуштија и запишаа домашен пораз во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ во првиот дел со цврста одбрана и расположениот Томовски имаа и водство, но не издржаа ...

110 поврзани вести »

Украина го избра Киев за дуелот со Македонија во мундијалските квалификации

Gol.mk - пред: 46 мин

Украинската федерација ги соопшти првите детали поврзани со организацијата на средбата од квалификациите за Светскиот Куп која е закажана за 29 ноември. Информираа дека средбата против нашата најдобра селекција ќе се игра во главниот град на Украина ...

ВИДЕО: Тренерот на Нено „полуде“, трчаше до тунелот да се пресмета со судиите

Gol.mk - пред: 1 час

Екипата на Валенсија во која игра Ненад Димитријевиќ загуби од Будуќност (71-70) во Еврокупот, во драматичен трилер финиш на натпреварот. Во последниот напад на неколку секунди пред крајот, топката беше упатена во рекетот кон Бојан Дубљевиќ.

ВИДЕО: Лејкерс без Леброн се врати на поразите, Мајами го изненади Бруклин

Gol.mk - пред: 2 часа

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс тукушто врзаа две победи во новата сезона, бргу се вратија со нов пораз. Овојпат, капитулираа кај Оклахома Сити Тандер со 123-115. На овој натпревар изостана Леброн Џејмс поради повреда, па неговите соиграчи не ...

21 поврзани вести »

Симон Кјаер доби награда за добрите игри во Милан

Gol.mk - пред: 2 часа

Фудбалскиот клуб Милан соопшти дека ја продолжи соработка со данскиот дефанзивец Симон Кјаер. Капитенот на Данска доби награда за одличните игри во изминатиот период. Стави потпис на нов четиригодишен договор и уште долго време се обврза да игра на ...

10 поврзани вести »

Фернандо Љоренте конечно најде клуб, ќе игра во втора лига

Gol.mk - пред: 3 часа

Шпанскиот искусен напаѓач, Фернандо Љоренте ќе се врати во родната земја и ќе заигра за екипата на Еибар во Сегунда. 36-годишникот кој минатата сезона беше соиграч на Ељиф Елмас во Наполи, а потоа и на Илија Несторовски во Удинезе, од јули е без ...

34 поврзани вести »

ИФАБ ќе разговара за правилото „пет замени“ и зголемување на паузата за полувреме

Gol.mk - пред: 10 часа

Одборот на Меѓународната фудбалска асоцијација (ИФАБ) даде предлог до сите натпреварувања да се задржи правилото „пет измени“ и во иднина. Оваа новина во фудбалската игра беше воведена за време на пандемијата, со цел да се заштитат фудбалерите, ...

3 поврзани вести »

ОФИЦИЈАЛНО: Куман доби отказ, клубот има три опции за наследник

Gol.mk - пред: 11 часа

Поразот од Рајо Ваљекано, со големи заслуги и на нашиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, скапо го чинеше Роналд Куман. Во полноќен состанок на челниците на Барселона, утврдено е дека Холанѓанецот не може да ја подобри ситуацијата на клубот ...

132 поврзани вести »

ВИДЕО: Димитријевиќ и Валенсија поразени се враќаат од Подгорица

Gol.mk - пред: 11 часа

Екипата на Будуќност приреди големо изненадување во второто коло од Еврокупот, совладувајќи го можеби најголемиот фаворит за трофејот во ова натпреварување, шпанска Валенсија со 71-70. Шпанците доминираа речиси во сите четириесет минути, имаа и +10 ...

12 поврзани вести »

Нова повреда во Барселона, Ансу Фати ќе паузира неколку недели

Gol.mk - пред: 11 часа

Младиот шпански репрезентативец, Ансу Фати не успеа да се наметне и да ѝ помогне на Барселона да извлече позитивен резултат на дербито против Реал Мадрид. Младиот офанзивец доби лоши вести по мечот.

132 поврзани вести »

ВИДЕО: Стрелците без „муниција“ во Мадрид, Осасуна освои голем бод кај Реал

Gol.mk - пред: 12 часа

Осасуна се покажа како „тврд орев“ и на гостувањето кај Реал Мадрид и извлече реми кај големиот фаворит (0-0) во 11. коло од Примера. Карло Анчелоти направи неколку промени во однос на тимот кој победи на „Ел Класико“ дербито за време на викендот.

34 поврзани вести »

ВИДЕО: Ница и Олимпик ремизираа на неутрален терен, Паје донесе бод за Сампаоли

Gol.mk - пред: 12 часа

Одложениот натпревар меѓу Ница и Олимпик Марсеј во третото коло од Лига 1 заврши без победник (1-1). Мечот се одигра на неутрален терен, поради дивеењето на домашните навивачи минатиот месец.

ВИДЕО: Ориги даде чудесија од гол за Ливерпул, Фоден трагичар против Вест Хем

Gol.mk - пред: 12 часа

Резервистите на Ливерпул си ја завршија задачата и победија кај Престон (0-2), за четвртфинале во Лига Купот на Англија . Фаворитот чекаше нешто повеќе од еден час за да го отвори резултатот. Такуми Минамино доби шанса и погоди за водство во 62.

15 поврзани вести »

Стоилов: Томовски нè држеше во игра, ни фали уште воигрување

Gol.mk - пред: 12 часа

Во име на тимот на Вардар 1961 по натпреварот и поразот против Кил (26-29) говореше капитенот Столе Стоилов. Играчот на „црвено-црните“ видно разочаран истакна дека тимот покажал две различни лица, го пофали изданието на голманот Мартин Томовски во ...

110 поврзани вести »

ВИДЕО: Незапаметен дебакл на Баерн, доби „петка“ од Менхенгладбах

Gol.mk - пред: 12 часа

Екипата на Баерн Минхен доживеа незапаметен пораз. Ретко кога „баварската машина“ низ историјата примила пет гола и загубила со толку разлика. Така беше вечерва, во рамки на Купот на Германија , на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах (5-0).

41 поврзани вести »

Вујо: Некои играчи да се замислат дали од полусезона ќе играат за Вардар!

Gol.mk - пред: 12 часа

Вардар 1961 го тресе резултатска криза во Лигата на шампионите. По одличниот старт, тимот има три порази во низа, а последниот беше од бундеслигашот Кил (26-29). По натпреварот во Скопје, тренерот Веселин Вујовиќ даде коментар на средбата и не беше ...

110 поврзани вести »

ВИДЕО: Рутина за Интер кај Емполи, Рома со пресврт го израдува Мурињо

Gol.mk - пред: 12 часа

Интер се врати на победнички пат и рутински запиша три бода кај Емполи (0-2) во десеттото коло од Серија А. Гостите од Милано завршија со бројчана предност на теренот по исклучувањето на Самуеле Ричи, па искористија две шанси за убедлив настап на ...

9 поврзани вести »

Јиха: Убаво е да се игра во Скопје, одушевен сум од вториот дел

Gol.mk - пред: 12 часа

Филип Јиха повторно со крената глава си оди од Скопје. Легендарниот ракометар, а сегашен стратег, со Кил успеа да слави над Вардар 1961 (26-29) во СЦ „Јане Сандански“. Триумфот добива на тежина, затоа што Јиха на располагање немаше тројца важни ...

110 поврзани вести »

Трет пораз во низа: Вардар во вториот дел ја загуби главата со Кил

Gol.mk - пред: 13 часа

Македонскиот ракометен првак Вардар влезе во лоша серија и го доживеа третиот пораз во низа во Лигата на шампионите. Од Скопје со полн плен си замина германскиот бундеслигаш Кил (26-29) кој со овој триумф се искачи на врвот во групата А во елитата.

110 поврзани вести »