TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Граѓански збор

(ВИДЕО) Заев од Крива Паланка: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет, со признат јазик, тоа е ...

Граѓански збор - пред: 21 часа

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...

69 поврзани вести »

Николовски од Крива Паланка: После 50 години се инвестира и во Крива Паланка и на целиот Исток, затоа што зборот е збор

Граѓански збор - пред: 21 часа

„За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години. После 50, 60 години ги обновивме сите регионални патишта во овој регион. Патот Ранковце – Крива Паланка целосно завршен проект.

69 поврзани вести »

Николовски од Крива Паланка: На Истокот одржавме лекција како се делува патриотски, како може да се работи од срце, да ...

Граѓански збор - пред: 21 часа

„Овде во Крива Паланка и на целиот Источен регион му одржавме лекција на ВМРО-ДПМНЕ како е да се делува патриотски , како работиме за секој граѓанин, како да бидеме достапни за сите. Како може да работиме со срце, да градиме мостови и да градиме ...

69 поврзани вести »

Гордана Силјановска се колне дека е непартиски кандидат – случаен минувач низ криминалното царство на Белата палата

Граѓански збор - пред: 21 часа

Каква е таа наивност од Мила Царовска? Нејзиното тврдење само е одраз на надежта, но не и на фактичката состојба- дека бомбата за Игор Јанушев ги вознемирила сите жени во државата. Неговите закани кои се слушаат на аудио-снимка се онаа стара, добро ...

111 поврзани вести »

Силјановска „се дрзна“ да го коментира изгледот на Димитров

Граѓански збор - пред: 21 часа

Носителката од ИЕ1 од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска на својот ФБ профил го прозва својот противкандидат Никола Димитров. Имено, таа, ниту повикана, уште помалку компетентна, си земала за право да ја коментира објавата на Димитров ...

Стојановска од Тетово: Намалување на правните бариери, институциите ќе работат во полза на приватните стопанственици

Граѓански збор - пред: 21 часа

Носителката на листата со кандидати за пратеници во шестата изборна единица од коалицијата „Обнова за Македонија“, предводена од ВМРО – ДПМНЕ, Дафина Стојаноска попладнево заедно со заменичката министерка за финансии Гордана Димитриевска – Кочовска ...

28 поврзани вести »

Николовски во посета на неколку компании во Кр. Паланка: Продолжуваат субвенциите за придонеси за сите компании што ќе ...

Граѓански збор - пред: 21 часа

Секогаш е добро кога директно од терен ќе ги добиеш информациите, дека мерките и поддршката на бизнис секторот даваат резултат, истакна генералниот секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3, Љупчо Николовски.

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски ...

Граѓански збор - пред: 21 часа

Никој повеќе и подобро не може да се грижи од мене за Крушево, кој сум родум од тука. Крушево е иселено и осиромашено. Потребна е владина програма која ќе ги задржи младите овде, изјави денеска кандидатот за пратеник од платформата „Македонски ...

32 поврзани вести »