TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаштаг

Дневен хороскоп: Љубовни маки пред неколку знаци

Хаштаг - пред: 3 часа

Овен Ситуацијата со влијанието на Меркур е многу неблагодарна, па се чувствувате многу погрешно разбрани од партнерот. Обидете се да бидете подобро организирани кога се во прашање односите во друштвото.

31 поврзани вести »

Маја како бебе била оставена пред театар во картонска кутија: Веќе 15 години ги бара биолошките родители

Хаштаг - пред: 5 часа

На 17 август 1982 година, во дворот на детската градинка „Бошко Буха“ во Сараево од картонска кутија допирал детски плач. Во него лежело напуштено бебе. Плачот на бебето привлекол една жена која се наоѓала во близина.

Не е препорачливо да го следите овој тренд: Момче со многу ризичен потег во Скопје ги вознемири корисниците на ТикТок ...

Хаштаг - пред: 7 часа

Младите луѓе во земјава си го сакаат бесплатниот автобуски превоз кој им беше ветен од градската власт, но никако да се оствари. Затоа некои досетливи се решиле да направат шега, која може да биде и многу опасна, и сепак да можат бесплатно да ...

Го испеа пред точно 20 години: Хитот на Тамара Тодевска кој се пее нa целиот Балкан (ВИДЕО)

Хаштаг - пред: 8 часа

Тамара Тодевска е една од нашите најпознати пејачки. Неверојатниот успех кој пред неколку години го постигна на најголемото европско музичко случување „Евровизија“, сите нѐ направи горди, исто како насловот што го носеше нејзината песна - „Proud“.

Модна комбинација без грешка: Копирајте го изгледот на Уна Чолиќ и ќе бидете главна ѕвезда на градските улици (ФОТО)

Хаштаг - пред: 10 часа

Ќерката на Здравко Чолиќ воодушеви со новото тренди издание... Здравко Чолиќ своевремено бил голем заводник, но и трендсетер. Освојувал со гласот, стасот, манирите, однесувањето и храброста да се впушти во разни модни предизвици, без оглед на хит ...

Девојка која докажува дека шминката не е секогаш добра идеја: Покажа како изгледа без шминка и стана вирална (ВИДЕО)

Хаштаг - пред: 11 часа

Сосема друга личност... Некогаш е подобро да ја спуштите четката и да ставите помалку шминка, бидејќи на тој начин може да изгледате многу подобро. Дури и ако не сте свесни за тоа. Луѓето ја убедија оваа девојка дека воопшто не ѝ е потребна шминка, ...

2 поврзани вести »

Идеи за пролетни фотки: 10 предлози како да се фотографираш и да имаш посебни објави на Инстаграм

Хаштаг - пред: 13 часа

Пролетта ни пристигна - време е за нови фотографии... Ќе имаш посебни и навистина убави фотографии! Пролетта е идеална за да се фотографираш во природа и го искористиш сето тоа што расцветало, сонцето и фактот дека уште не е претопло, па нема да се ...

Мили Боби Браун објавува книга: Еве за што пишува во неа и каде може да ја нарачате (ВИДЕО)

Хаштаг - пред: 14 часа

Младата актерка заплови во писателските води... Мили Боби Браун е девојка за која најверојатно ништо на овој свет не е невозможно. Таа е наградувана актерка, основач на козметичка линија и претприемач, а следното нешто во кое се испроба е пишувањето.

Ова е ќерката на Слаѓа Делибашиќ и Џоле Џогани: Таа е пејачка, но и актерка (ФОТО)

Хаштаг - пред: 15 часа

Силвиа проговори за својата кариера, но и за многу други детали од својот живот... Ќерката на Џоле Џогани и Слаѓа Делибашиќ, кои се разведоа во 2000 година, денес се занимава со пеење и глума.

Илон Маск и неговата поранешна сопруга го променија името на нивната ќерка: Никогаш не би погодиле како сега се вика ...

Хаштаг - пред: 16 часа

Од Илон и неговата поранешна избраничка секогаш можеме да очекуваме неочекувани работи... Грајмс и таткото на нејзините деца, сопственикот на Твитер Илон Маск одлучија да го променат името на својата втора ќерка.

4 поврзани вести »

ТикТок предизвик во кој учествуваат многу девојки ни го привлече вниманието: Од него може да се научи нешто многу ...

Хаштаг - пред: 17 часа

Го сакаме затоа што не потсетува дека сме убави и без шминка и без филтери... ТикТок е платформа на која се појавија многу предизвици, од кои многу беа опасни по живот. Но, еден во морето разни предизвици е и т.н.

Музички времеплов: Непрепознатлива - еве како изгледала и звучела Дара Бубамара на првиот настап

Хаштаг - пред: 18 часа

Ова ќе ве насмеа до солзи... Дара Бубамара уште во основно училиште покажувала наклонетост кон пеењето и глумата. Со приклучувањето кон училишниот хор почнала да го развива својот талент за пеење.

6 поврзани вести »

Македонецот кој ги „средува“ најголемите балкански ѕвезди: Марјан Петров открива со која најмногу сака да соработува

Хаштаг - пред: 19 часа

И додека нашата младина бега од Македонија и оди да работи и живее некаде далеку за подобро утре, на некои им успева овде да го реализираат својот сон. И тоа е за поздрав! Зошто успехот овде, проследен со сите скоро „невозможни“ услови за добра ...

Дневен хороскоп за вторник: Интересен ден за неколку знаци

Хаштаг - 28.03.2023

Овен Денес потрудете се да се одморите што повеќе бидејќи ви претстои многу напорна работна недела. Ситуацијата дома воопшто не ви е интересна. Внимавајте на вашата работа и не избрзувајте со погрешни заклучоци.

Селена Гомез во врска со Зејн Малик: Видени се како се бакнуваат, се огласи и Џиџи Хадид

Хаштаг - 27.03.2023

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за нивната наводна врска... Странските медиуми не престануваат да пишуваат за наводната врска помеѓу пејачката Селена Гомез и пејачот Зејн Малик.

14 поврзани вести »

Анџелина Џоли не ѝ дозволува на ќерката да има момче: Актерката уште на 14 години живеела со партнерот, а сега стравува ...

Хаштаг - 27.03.2023

Анџелина Џоли не ѝ дозволува на Шајло да има момче, барем не уште... Нема сомнеж дека Анџелина Џоли е горда мајка, бидејќи ги поддржува своите деца и нивните избори во животот. Меѓутоа, работите се потполно поинакви кога е во прашање љубовниот живот ...

10 поврзани вести »

Тинејџерка надмудрила провалници: На овој трик ја научил нејзиниот татко полицаец (ВИДЕО)

Хаштаг - 27.03.2023

Тинејџерка сподели едноставен трик на ТикТок кој го користела за да ги надмудри провалниците. Може да ви помогне да останете безбедни во вашиот дом. Секогаш е добра идеја вратата да ја заклучувате со синџир.

Прашањето на една мајка на ТикТок предизвика бура од убави емоции: Девојчето доби илјадници пофалби (ВИДЕО)

Хаштаг - 27.03.2023

Мајка сакала да знае дали нотите напишани од нејзината 10-годишна ќерка имаат смисла, а одговорот воодушеви илјадници луѓе... Желбата на една мајка да открие дали нејзината ќерка има талент за компонирање стана апсолутен хит на социјалната мрежа ...

Контроверзни изјави на таткото на Хејли Бибер кои ќе ве остават без зборови: Зошто Стивен Болдвин би ја претепал ...

Хаштаг - 27.03.2023

Неговите бизарни изјави од минатото кружат на социјалните мрежи... Хејли Бибер се справува со стереотипот дека е „непо-бебе“. Многумина ја обвинуваат дека сигурно ѝ било лесно да порасне во богато семејство, со татко и и чичковци кои веќе се дел ...

Нов и подобар начин како да јадеш чоколадо: Чоколаден десерт за кој сите полудеа овие денови (ВИДЕО)

Хаштаг - 27.03.2023

Имаш ли чоколадо кое веќе подолго време ти стои? Некогаш наједноставните работи се оние кои се најдобри. Ниту еден „фенси“ десерт не може да се мери со овој супер едноставен, убав и фин. Луѓето почнаа да ги јадат чоколадите на малку поинаков начин.

3 поврзани вести »