TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kumanovo News

Интервју со Рашела Мизрахи:Воспитана сум во духот на соживот и меѓусебно почитување

Kumanovo News - пред: 5 часа

Моите родители ме советуваат да се движам кон остварување на моите животни цели, но никогаш да не го правам тоа на начин кој е недостоинствен на семејството од кое потекнувам. Секогаш живеев со една парола „Храбрите можеби не живеат долго но, ...

2 поврзани вести »

Кумановци измамени за плата и виза во Германија

Kumanovo News - пред: 8 часа

Двајца кумановци пријавиле во полиција дека биле измамени од жена, која ги одвела на работа во Германија, но потоа не им ги исплатиле сите плати и не им обезбедиле визи за престој. Според МВР, С.К.(56) и В.Л.

6 поврзани вести »

Полицаец повреден додека се обидувал да уапси лице барано по потерница

Kumanovo News - пред: 12 часа

Полициски службеник денеска е повреден додека се обидувал да уапси штипјанец кој бил баран по потерница. Инцидентот се случил напладне во центарот на Куманово. Според СВР Куманово, во 13.30 часот на ул.

14 поврзани вести »

Осумина новозаболени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - пред: 12 часа

Во последните 24 часа регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во земјава, од направени 1470 тестирања. По градови: Скопје 83, Куманово 8, Дебар 2, Штип 6, Прилеп 3, Тетово 26, Струга 5, Битола 2, Охрид 8, Гостивар 8, Крива Паланка 1, Крушево 1, ...

65 поврзани вести »

Отворен новиот ексклузивен продажен салон за облека „Гуд стајлинг“ во Куманово

Kumanovo News - пред: 12 часа

Започна со работа новиот ексклузивен продажен салон за облека „Гуд стајлин“, кој се наоѓа на приземјето на Занаетчискиот дом во Куманово. Во продажниот салон, можеше да се забележи раздвиженост од раните утрински часови, а купувачите потенцираа дека ...

Спасовски: Да за сигурна иднина, пари кај граѓаните, во НАТО и ЕУ

Kumanovo News - пред: 13 часа

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, истакна дека СДСМ гради Едно општество за сите, концепт што граѓаните Македонци, Албанци, Срби, Роми, Турци, Власи, Бошњаци, други, денес го градат во целата држава успешно и дека земјата продолжува по ...

45 поврзани вести »

Шестмина граѓани казнети поради не носење на заштитна маска

Kumanovo News - пред: 16 часа

Во последните 24 часа, регистрирани се 6 прекршувања на уредбата за носење на заштитна маска, заради заштита од коронавирус. „Во текот на изминатото деноноќие во СВР Куманово регистрирани се 6 прекршоци за не носење на заштитна маска, поради вирусот ...

68 поврзани вести »

Повеќе од 2.000 акредитирани набљудувачи за изборите

Kumanovo News - пред: 16 часа

Вкупно 2.154 акредитирани набљудувачи ќе има за предвремените парламентарни избори. Според роковникот на ДИК, денеска е последен ден кога може да се поднесе пријава за мониторинг на изборите. Бројката за домашни набљудувачи достигна 2.018.

26 поврзани вести »

Дневен хороскоп (9.7.2020)

Kumanovo News - пред: 19 часа

Дневен хороскоп Овен Денес нема да имате проблем за решавање на конфликтите на работата, бидејќи до вас ќе имате човек од доверба и со искуство. На љубовното поле, најмногу ќе уживате во прегратката на личноста која има големо влијание врз вас, ...

24 поврзани вести »

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина за влез во земјата мора да приложат негативен ПЦР тест

Kumanovo News - пред: 19 часа

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина за влез во земјата мора да приложат негативен ПЦР тест. Одлуката беше донесена на синоќашната седница на Влада, а по препорака на Комисијата за заразани болести.

46 поврзани вести »

Редовна интерна комуникација од април, преставена како предизборни притисоци од инспектори на ДИЗ

Kumanovo News - пред: 19 часа

Пишува Ване Трајков Објавената информација со наслов ,, Дали ДИЗ функционира како партиска испостава на СДСМ: По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи !’’ обвинува за функционирањето на Државниот инспекторат за ...

Насловот и текстот немаат никаква поврзаност

Kumanovo News - пред: 20 часа

Пишува: Шефкије Аласани Рецензираниот напис е објавен на порталот Актуале, на 7 јули, со наслов: Дали и Села ќе вика: Амелика, Амелика, Амелика . Во Вистиномер многу пати е нагласено дека треба да се известува на правилен и професионален начин, ...

Текст кој можел да го напише било кој, доказ за партиско вработување?

Kumanovo News - пред: 20 часа

Пишува Билјана Димко Написот „Дали во Битола се тргува со работни места за гласови?“ се темели на текст односно список од непознат автор. Главната проблематичност на овој документ е во тоа што не е веродостоен.

Охридските доктори и специјализанти не биле искористени за „пиарот“ на Филипче

Kumanovo News - пред: 20 часа

Пишува: Соња Рилковска Рецензираме вест објавена на порталот Охрид24 , на 5 јули , под наслов „ (ФОТО) Докторите и специјализантите од охридските здравствени установи изманипулирани и искористени за пиар на Венко Филипче и власта на СДСМ?“.

49 поврзани вести »

Интервју со Емилија Кукуњавска: Да го направиме образованието инвестиција, а не трошок

Kumanovo News - 08.07.2020

Твоја е поинаква партија, која ќе дејствува на поинаков начин, која ќе понуди поинакви решенија и ќе овозможи поинакви резултати. Твоја на изборите ќе настапи во три изборни единици под број 15.

Дневен хороскоп (8.7.2020)

Kumanovo News - 08.07.2020

Дневен хороскоп Овен Денес обидете се да не го употребувате разумот, туку да се насочите кон интуицијата. Не секогаш можете да расудите со вашата интелигенција. Иако на мудар начин се обидувате да ги заобиколите одговорите коишто не сакате да му ги ...