TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Машки магазин

Хит во Турција: (не)Очекуван антивирусен производ, го има во секој дом

Машки магазин - пред: 6 часа

Средствата за дезинфекција на раце не се доволно распространети во Турција, па населението се сврте кон за нив познати методи за спречување на инфекција од опасениот коронавирус. Недостатокот на средства за дезинфекција на светскиот пазар ги натера ...

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Лисица го грабнува телефонот во нејзината уста и сними ХИТ

Машки магазин - пред: 7 часа

Микајла Рејнс е основач на здружение за лисици, кои ги спасува од трговци со крзно, а една од нејзините лисици стана хит. Микајла се обиде да ја сними вежбата и да го постави мобилниот телефон на земја кога лисицата Диксидео го украла мобилниот ...

Погледнете го ова: Светска мапа што ќе ве запознае со Македонија на сосема нов начин

Машки магазин - пред: 8 часа

Креативниот тим дизајнираше интерактивна мапа каде можеме да научиме повеќе за земји низ целиот свет преку текстови ... Па, дали знаете што се случува кога комбинирате поезија и географија? Ова ви го овозможува Веб-страницата OpenStreetMap Хаику, ...

Руска Атлантида: Необичен град кој со години „спие“ под вода

Машки магазин - пред: 9 часа

Околу 200 километри северно од Москва, црковната кула што се издига од островите на Волга го задржува сеќавањето на историскиот дел на Каjазин, кој самите Руси го потопија кон крајот на 1930-тите за да направат хидроцентрала.

УНИКАТЕН ПРИСТАП: Нов Зеланд успешно се бори против короната

Машки магазин - пред: 10 часа

Нов Зеланд не само што ја израмни кривата, тука и ја смачка. Земјата се обиде целосно да ја искорени заразата со коронавирусот. Поминаа помалку од две недели откако Нов Зеланд ги забрани пливањето на плажа и ловот.

200 поврзани вести »

НЕКОЈ 50 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ И ПОВЕЌЕ, НЕКОЈ МНОГУ ПОМАЛКУ - кој и колкава плата зема од јавниот сектор

Машки магазин - пред: 10 часа

Уште не стивнуваат реакциите откако Владата донесе одлука како една од антикризните мерки да биде намалување на платите само на избраните и именуваните функционери, а не на целиот јавен сектор како што претходно размислуваше.

28 поврзани вести »

Поранешниот светски шампион објави план од затвор и рече: „Ми го уништија животот, а вие сте уморни од кревет, Нетфликс ...

Машки магазин - пред: 11 часа

Поранешниот италијански репрезентативец и долгогодишна ѕвезда на Јувентус, Vincenzo Iaquinta, објави план- карата од затворот во кој се наоѓа неговиот татко. Поранешниот напаѓач на Јувентус, го избегна затворот, но неговиот татко беше осуден на 19 ...

4 поврзани вести »

Науката докажува дека имате моќ да го промените ставот за животот: 25 начини за среќа

Машки магазин - пред: 11 часа

Когнитивно - бихејвиоралната терапија може да му помогне на секој да се справи со негативните мисли! Некои луѓе просто зрачат со среќа: секогаш се смеат и забавуваат и успеваат да се ослободат од негативните емоции и искуства.

Понуда од ИутеКредит за одложена отплата на кредитни обврски

Машки магазин - пред: 12 часа

Со цел креирање услови за надминување на финансиските потешкотии на своите клиенти предизвикани од пандемијата на COVID-19 и во согласност со новите уредби за функционирање на финансиските друштва за време на вонредна состојба, ИутеКредит Македонија ...

ТОП 3 машки парфеми кои сега можете да ги имате за одлични цени

Машки магазин - пред: 12 часа

Кога во ситуација на вонредна состојба претежно сите продажни места се затворени, опсијата онлајн, или купување преку Интернет е најдобра опција ако сакате нешто да си купите. Во поседниве два месеци на светско ниво, ваквата подажба е зголемена ...

Наша препорака: Апликации што ќе го поттикнат вашиот напредок и ќе го зајакнат нивото на тестостерон и мускулатура

Машки магазин - пред: 14 часа

Побарајте ја силата во бројки и замавте за да победите: забележете го секој килограм и достигнете го следното ниво. Знаењето е моќ. Првите неколку недели на новиот режим на тренингот можат да бидат променливо лажни: болки во мускулите и нереални ...

Како најлесно мажите да си прават фризура

Машки магазин - пред: 14 часа

Повеќето мажи не знаат дека за стилизирање на косата постојат разни препарати. Најчесто се водат по старата добра изрека: - Пери, носи. Нема полесно од тоа. Но, сепак треба да отидат на состаноци, дали бизнис или приватни и да изгледаат во најдобро ...

Дали жените сакаат МАЖИ СО МУСТАЌИ?

Машки магазин - пред: 15 часа

Брадестите мажи се многу популарни денес, но што е со момците кои имаат мустаќи? Во Соединетите држави беше спроведено истражување за да се утврди дали жените ги привлекуваат мажи со мустаќи.

ВИСТИНСКИОТ ЧАС ЗА ПРОМЕНИ: Што чекате, кого чекате, се плашите?

Машки магазин - пред: 15 часа

Колку пати во животот сте се двоумеле и сте се откажале од нешто или на некој затоа што сте рекле во себе си - не е вистинското време да го стор ам тоа ? Преку целиот живот, луѓето имаат тенденција да го чекаат вистинското време, вистинскиот момент ...

Веб-страница што брои колку тоалетна хартија навистина ви е потребна: Производ на шега од глобални размери

Машки магазин - пред: 16 часа

Еден од првите глобални ефекти на пандемијата „Ковид-19“ беше трчање по тоалетна хартија. Сите гарантираа дека нема да исчезне, но се чини дека таа порака не стигнува до потрошувачите. Во време кога скоро целиот свет прогласи вонредна ...

#ОСТАНИДОМА: Топ 5 апликации со кои времето брзо ќе ви минува

Машки магазин - пред: 16 часа

Моменталната изолација на секој од нас делува различно.Некои ги исчистија своите домови, некои почнаа со вежбање, а некои сè уште го бараат својот „издувен вентил“. Ако сте вие еден од нив, пробајте една од интересните апликации, со кои би можеле да ...

12 поврзани вести »

5 идеи за фотографии и видео предизвици со Huawei P40 lite и неговата четирикратна камера од 48 MP

Машки магазин - пред: 16 часа

Фотографијата игра важна улога во животот на секого. Преку нив можеме да го истражуваме светот околу нас и да доживееме моменти од различни перспективи. Исто така, ни помагаат да зачуваме вредни спомени, како и да ги споделиме искуствата со другите.

10 поврзани вести »

Fashion Group Online Shopping Days

Машки магазин - пред: 19 часа

За деновите кога сè повеќе време ќе поминуваме во домовите, Fashion Group ги подготви Online Shopping Days – одлична можност да уживате во попусти од 20%, 30% и 40% на новите колекции на сите брендовина групацијата.

4 поврзани вести »

Затегнати фитнес Мк. дами ви ја разбиваат монотонијата во карантин

Машки магазин - пред: 21 часа

Како што одминува времето, полека но сигурно, на сите ни здосадува изолацијата и седењето дома. Но, во вонредна ситуација, мерките се тие и треба сите без исклучок да ги почитуваме. И на ова нешто ќе му дојде крај.

2 поврзани вести »

Карантинот нема да биде доволна мерка: Откриено кој најмногу го пренесува коронавирусот

Машки магазин - пред: 22 часа

Коронавирусот најчесто се пренесува од луѓе кои неодамна се заразени и кои сè уште не покажуваат симптоми на инфекција, покажуваат истражувањата. Студиите покажуваат дека во Сингапур две третини и во Тијанџин, Кина, три четвртини од заболените од ...

1008 поврзани вести »