TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Машки магазин

УСПЕШНА ПРИКАЗНА НА СЕМЕЕН БИЗНИС: „Центро Унион“ го прослави 30 годишниот јубилеј

Машки магазин - пред: 3 часа

Една од најстарите македонски фирми, „Центро Унион“, синоќа во хотел Мериот во Скопје, прослави 30 години постоење. Центро Унион е приказна за македонски семеен бизнис, родното место на брендот FAVORIT и компанија зад која што се кријат безброј ...

10 поврзани вести »

Последниот ПОНЕДЕЛНИК за февруари: ХОРОСКОПОТ СО ПРЕПОРАКА

Машки магазин - пред: 4 часа

ОВАН Ако немате доволно интерес дополнително да се ангажирате во некои деловни ситуации, бидете искрени и немојте да давате лажни ветувања. Овој понеделник важно е коректно да го исполните својот дел од обврските.

Како тинејџерка од Германија единствена преживеа фатален лет на авион

Машки магазин - пред: 11 часа

Во 1971 година, тинејџерка падна од височина од три километри во џунглата на Перу, откако авион се распадна во воздухот. После авионска несреќа како оваа, се сруши авион „Лавор Ер“ во Индонезија, и тешко е за некој да преживее ваков катастрофален ...

„Немаш право на зборот „Кралски“: Хари и Меган до Кралицата

Машки магазин - пред: 12 часа

Меган Маркл и принцот Хари ги воодушевија обожавателите минатиот месец кога парот објави дека ќе се повлечат како високи членови на кралското семејство. Во петокот, нивниот портпарол потврди дека, како дел од овој план, војводата и војвотката ќе се ...

10 поврзани вести »

Две третини од докторите врска немаат: Најдобриот нутриционист на светот открива моќни совети

Машки магазин - 22.02.2020

На неговата клиника во селската амбуланта Мерано во подножјето на италијанските Алпи, луѓето се научени да јадат правилно и, воопшто, како да се однесуваат во ново време. Хенри Шено важи за специјалист за здрава исхрана и за тоа има напишано многу ...

СИТЕ ДЕТАЛИ за вашиот ХОРОСКОПСКИ знак во МАРТ

Машки магазин - 22.02.2020

ОВЕН Мора да научите како да се однесувате со другите луѓе, особено кога станува збор за интимните и лични прашања, размената на идеи, личните верувања и емоциите. Семејните врски полека стануваат посилни и вам тоа ви се допаѓа.