TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мастило

(ФОТО) Има девет деца со пет жени: Кои се синовите и ќерките на Аркан?

Мастило - пред: 52 мин

На денешен ден пред 21 година беше убиен Жењко Ражњатовиќ Аркан. Секоја година на годишнината од неговата смрт во фокусот на медиумите се неговите две деца Анастасија и Вељко кои ги доби во бракот со фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ.

80 поврзани вести »

Која е жената која си ги уби трите деца, па се самоуби?

Мастило - пред: 2 часа

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по грозоморното повеќекратно убиство во Австралија кое ја потресе јавноста во целиот свет. Растроената мајка Кејти Периновиќ која си ги уби трите деца, па се самоуби е по потекло од Хрватска.

10 поврзани вести »

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од „Жикина династија“

Мастило - пред: 6 часа

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна приказна. Роден е на 13 јуни 1933 година во Крагујевац.

(ФОТО) Коста ја запроси девојката, па го покажа вереничкиот прстен

Мастило - пред: 19 часа

Македонскиот пратеник и портпарол на владејачката СДСМ, Костадин Костадинов, ја побара за жена својата девојка Марија Десанова. – Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со тебе.

19 поврзани вести »

Трагедија: Свирепо убиство на 22-годишиниот Иван во Белград

Мастило - пред: 19 часа

Голема трагедија ја потресе српската јавност откако синоќа на дочекот на Стара нова година беше убиен 22-годишниот Иван Т. Избоден е со нож во градите во близина на зградата во која живеел, а полицијата веќе уапси 20-годишно момче кое е осомничено ...

(ФОТО) Откриена уште една тајна за момчето на Цеца!

Мастило - пред: 20 часа

Регионалните медиуми не престанаа да пишуваат за новото момче на Светлана Цеца Ражњатовиќ, а многумина веќе шпекулираат дали пејачката повторно би застанала пред олтар. Српските новинари дознаа неколку интересни информации за избраникот на ...

80 поврзани вести »

Починаа уште 15 пациенти, најмладиот има 33 години

Мастило - 14.01.2021

Во последните 24 часа се направени 2192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 198 -Куманово 12 -Штип 12 -Прилеп 14 -Тетово 18 -Струга 9 -Велес 13 -Битола 14 -Охрид 11 -Кавадарци 13 -Гостивар 7 -Гевгелија 4 -Струмица 13 ...

89 поврзани вести »

Нечесни сили: Овие работи не правете ги во некрстени денови!

Мастило - 14.01.2021

Во верувањата на македонскиот човек посебно важно место има периодот од Божик до Водици, односно, според народното верување, од раѓањето на Исус Христос до неговото крштевање. Овие дванаесет денови познати како Некрстени денови, но и како Ристосови ...

(ФОТО) Оваа тренерка ја мразат сите жени, но не и Џенифер Лопез

Мастило - 14.01.2021

Џенифер Лопез секогаш ги провоцира модните критичари, без разлика дали е на црвениот килим во некоја гламурозна вечерна креација или во едноставно издание после тренинг. Во ек на пандемија, славната пејачка и актерка се’ почесто ја гледаме во удобни ...

30 поврзани вести »

Несреќа за три хороскопски знаци во февруари

Мастило - 14.01.2021

Припадниците на овие три хороскопски знаци нема да имаат среќа во љубовта во наредниот период РИБИ За оние коишто се во врска треба особено да внимаваат во првата половина на февруари. Заборавете на времето поминато со друштвото, ако продолжите да ...

32 поврзани вести »

Остави трајни последици врз моите деца: Се огласи сопругата на Орданоски

Мастило - 14.01.2021

По синоќешното обраќање на социјалните мрежи на Роберт Орданоски, поранешен директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), во кое ја информира јавноста за неговиот развод, не престануваат реакциите во јавноста за начинот на кој тоа го ...

Ненадејно почина 38-годишна актерка, холивудските ѕвезди се простуваат

Мастило - 14.01.2021

Актерката Џесика Кемпбел почина на 38-годишна возраст. На македонската публика ѝ е најпозната по филмот „Избори“ во кој глуми покрај Рис Витерспун и Метју Бродерик, а првата позначајна улога ја имаше во 1992 година во серијата „Она што е најдобро за ...

6 поврзани вести »