TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мастило

Дали сте, бре, нормални? Д-р Даниловски удри по Комисијата за заразни болести

Мастило - пред: 16 часа

Во последниот напис на „Слободен печат“ читам и не си верувам на своите очи: „На Комисијата за заразни болести се дискутирало да се набави лекот против КОВИД-19 Паксловид ама не сега, туку во иднина, ако се зголеми бројот на позитивни случаи“.

23 поврзани вести »

Добро погледнете ги ноктите: Ако ја видите оваа промена, веднаш на лекар

Мастило - пред: 17 часа

Изгледот на ноктите може да биде показател на сериозно здравствено нарушување. Лошата исхрана, неухранетоста или некои болести на дигестивниот тракт може да бидат причина за промена на ноктите.

Се огласи Ирена Спасовска: Стигна и шеикот (ФОТО)

Мастило - 26.09.2023

Ирена Спасовска деновиве ужива во Дубаи и постојано објавува фотографии и видеа на социјалните мрежи. Ноќно крстарење низ марината, посета на единствениот хотел во светот со седум ѕвезди изграден комплетно на вода, поглед од 125-от кат од ...

Уште еден монструм си ја уби партнерката: Ана објави романтични слики, а потоа се случи хорор

Мастило - 26.09.2023

Ана Елиса Фонтана (48), мајка на пет деца од Италија, почина од изгореници откако два дена се бореше за живот во градската болница во Палермо. Ана од Пантелерија, ноќта меѓу петокот и саботата, беше жива запалена од нејзиното момче Онофрио ...

2 поврзани вести »

Дадар проговори: Ме демне сестра од манастир

Мастило - 26.09.2023

Македонскиот стилист и еден од нашите најпознати шминкери, Александар Билјановски-Дадар, сподели немил настан со неговите пријатели на социјалните мрежи. Тој добил непријатен повик кој очигледно уште долго ќе го памети.

Оженет и татко на две деца: Шокантни детали за монструмот од Кочани

Мастило - 26.09.2023

Рашидов е оженет и е татко на две деца Седум илјади евра на месечна основа во последните неколку години изнудил Усеин Рашидов од неговата жртва, вчера убиената Танкица Младеновска. Рашидов прецизно водел евиденција колкава е месечната кредитна рата ...

7 поврзани вести »

Утре е тежок празник и строг пост: Не правете го ова на Крстовден!

Мастило - 26.09.2023

Воздвижение на Чесниот Крст (Крстовден) е празник на пост и покајание. На Крстовден се прави аџилак пред Светиот крст. По страдањата на Спасителот крстот станува жртвен знак на спасението и откуп на гревот.

18 поврзани вести »

Штипјани се простуваат од Весна: Беше насмеана дури и во најтешките моменти

Мастило - 26.09.2023

На 57-годишна возраст почина Весна Крстева, главен уредник на Канал 77. Крстева имаше речиси тридецениска плодна радиска кариера. Ќе остане препознатлува по циклусот емисии Судбо, моја судбино“, формат преку кој откриваше луѓе со исклучително ...