TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MTM

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија

MTM - пред: 10 часа

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ.

54 поврзани вести »

„Заедно напред", слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

MTM - пред: 10 часа

Под слоганот „Заедно напред", кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за кандидатот за претседател со број 3, Пендаровски, бил договорен на ...

32 поврзани вести »

Дејвид Гета во врска со 24 години помлада девојка

MTM - пред: 22 часа

Еден од најпопуларните светски диџеи, Дејвид Гета, е во врска со згодната Латиноамериканка Џесока Ледон, родена 1992 година. Дејвид Гета (51) и неговата девојка Џесика Ледон (27) се во врска од 2015 година, но страста помеѓу нив е како и првиот ден, ...

(ВИДЕО) Во Норвешка отворен првиот подводен ресторан во Европа

MTM - пред: 22 часа

Европа го доби својот прв подводен ресторан, и тоа на северноатлантскиот јужен брег на Норвешка. Ресторанот „Андер” (во превод „под" како збор-предлог), на своите гости им нуди прилика – додека вечераат, да уживаат во панорамската глетка во ...

5 поврзани вести »

Цеца во 1999. останала жива благодарение на една грешка!

MTM - пред: 22 часа

Светлана Цеца Ражнатовиќ останала жива само благодарение на грешките што ги правеа војниците на НАТО, во текот на бомбардирањето во 1999 година, пишуваат норвешки новинари. Оваа информација ја откриле Ханс Петер Ос и Ролф Видеро пред неколку години ...

35 поврзани вести »

Џони Деп се повреди за време на снимање во Црна Гора

MTM - пред: 22 часа

Холивудскиот актер се здоби со повреда на вратот при на снимањето на последните кадри од филмот „Минамата" во црногорскиот град Тиват. Веднаш по повредата на актерот, луѓето од продукцијата се обратиле за помош до началничката на болницата во Рисан, ...

11 поврзани вести »

Овие знаци покажуваат дека љубовта од вашата врска избледела

MTM - пред: 23 часа

Паровите често се среќаваат со проблеми и конфликти, но ова се знаците кои покажуваат дека врската или бракот ви е пред крај. Презир Почитта е основа на сите добри односи, без оглед дали станува збор за брак или врска.

Шест од десет грчки научници би се вратиле од странство во Грција

MTM - пред: 23 часа

Речиси шест од десет научници од Грција (58 отсто), што живеат и работат во странство, сакаат да се вратат назад во земјата, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено од грчкиот Национален центар за документација, пренесуваат грчките ...

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараа нов референдум за Брегзит

MTM - пред: 23 часа

Демонстрантите одeaод паркот Лејн до парламентарниот плоштад, каде што подоцна одржаa собир. Демонстрациите се случуваат откако Унијата дозволи пролонгирање на Брегзит. Премиерката Тереза Меј во повеќе наврати ги отфрли повиците за втор референдум и ...

30 поврзани вести »

Во циклонот на југот на Африка досега загинаа над 600 лица

MTM - 23.03.2019

Смртниот биланс од циклонот кој ги погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави се заголеми на најмалку 615 лица, соопшти денеска ОН, повикувајќи се на податоци од националните влади. Во Мозамбик загинале 417, во Зимбабве 139 и на Малави 59 лица.

39 поврзани вести »

Во подготовки Едукативен центар за безбедност и здравје при работа во Источно-планскиот регион

MTM - 23.03.2019

Заврши дводневната работилница во Делчево, како дел од проектот „Едукативен центар за безбедност и здравје при работа во Источен плански регион". Регионалниот центар за застапување од Делчево го стартуваше на почетокот од 2019 година и истиот, како ...

2 поврзани вести »

Во Москва протести на комунистите против политиката на Кремљ

MTM - 23.03.2019

Неколку илјади приврзаници на руската Комунистичка партија се собраа во Москва протестирајќи против државната политика и критикувајќи ја корупцијата и зголемувањето на цените. Комунистичката партија ги повика Русите да протестираат низ целата земја ...

10 поврзани вести »

Хумана кампања за помош на младите спортисти во Прилеп

MTM - 23.03.2019

Распродажба на производите за собирање средства за набавка на опрема за кадетите на ракометниот клуб „Прилеп 2010", денеска во центарот на градот спроведе прилепската компанија „Комфи Ангел".

4 поврзани вести »

Бугарска министерка поднесе оставка, купила стан под пазарната цена

MTM - 23.03.2019

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева денеска поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната цена.

21 поврзани вести »

Во тек е евакуација на 1.300 патници откако на крузер му откажа мотор

MTM - 23.03.2019

На норвешкиот крузер „Викинг скај" му откажал мотор во водите во близина на западниот брег на Норвешка, по што во тек е акција на спасување на 1.300 лица, соопшти локалната полиција. Поморската спасувачка служба информираше дека бродот пловел кон ...

74 поврзани вести »

Претседателот на ПСЖ со исказ во судот за корупциски случај

MTM - 23.03.2019

Претседателот на францускиот фудбалски шампион ПСЖ – Насер Ал-Хелаифи, беше сослушан од судот во Париз во рамките на антикорупциска истрага, соопштија локалните медиуми. Истрагата, конкретно, се однесува на организацијата на Катар на Светското ...

Стоилковски: Трите принципи предложени од ВМРО-ДПМНЕ имаат цел да ја вратат правдата во државата

MTM - 23.03.2019

Почитувани, Трите принципи предложени од ВМРО-ДПМНЕ имаат цел да ја вратат правдата и правната држава во Република Македонија. Почитувањето на меѓународното право, почитувањето на основните човекови права и принципот за независно и професионално ...

Во Пробиштип по осми пат „Зелникот на баба"

MTM - 23.03.2019

Познатата манифестација „Зелникот на баба", што покрај натреварувачки има и хуманитарен карактер, се одржа денеска по осми пат во Пробиштип. Марија Митева од кабинетот на градоначалникот на Општината информира дека денеска на Градскиот плоштад во ...

Изгаснат пожарот кај велешко Караслари

MTM - 23.03.2019

Командирот од Противпожарната бригада во Велес, Љупчо Лепидовски за МИА изјави дека со пожарот биле зафатени околу 40 хетари квалитетна борова шума. – Поради опасноста повторно да избувне, нашата Противпожарна единица се уште е на терен, а тука со ...

35 поврзани вести »

„Боинг" склучи договор со Пентагон вреден 4,1 милијарди долар

MTM - 23.03.2019

Извори од Пентагон соопштија дека станува збор за договор за ширење и унапредување на системот за противвоздушна одбрана. Ова е четврти договор меѓу „Боинг" и Пентагон, склучен во последниов период. Претходно.

9 поврзани вести »