TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нане

Оваа убава девојка се унакази, откако се обиде да приготви јајца по рецепт од Интернет

Нане - 17.08.2019

Рецептите на Интернет се чудесни помошници во нашето секојдневие, но дали е правилно да го испробаме и послушаме буквално секој совет на кој ќе наидеме таму? За 22-годишната Бетани Розер, од Редич, Англија, токму еден таков рецепт, имаше неверојатно ...

Еве што прават супермаркетите со месото, за да секогаш изгледа свежо и привлечно

Нане - 17.08.2019

Работници вработени во супермаркети во Бугарија откриваат дека нивните претпоставени ги принудуваат да го потопуваат месото во вода и да го перат, пред да го истакнат во ладилниците за продажба.

„Меки и превкусни пирошки- Колку и да направам, секогаш се малку: 3 јајца, шолја кисело млеко и за секунда ги снемува ...

Нане - 17.08.2019

Колку и да се обидуваме да се храниме здраво, постојат одредени моменти кога човек треба да им се препушти на кулинарските задоволства и да ужива, а особено нема таков што би им одлеал на следните пирошки! Предност со ова вкусно чудо е што тие ...

Таа тежи повеќе од 80 кг, а со помош на 5 итри трикови, успева да оформи тенка половина и секогаш да изгледа совршено

Нане - 17.08.2019

Запознајте ја Кристина Зиас, позитивна млада блогерка, која доаѓа од Лос Анџелес, која ги охрабрува жените ширум светот, докажувајќи им дека секоја од нив може да има совршени женствени пропорции.

17 фотографии кои наликуваат на измислица, но се вистински и неверојатно уникатни

Нане - 17.08.2019

Денес, кога речиси секој има паметен телефон за да фотографира и кога речиси секој има пристап до Интернет, ретко човек може да биде изненаден од нешто. Но, следните 17 фотографии кои докажуваат токму спротивното, бидејќи изгледаат како нешто ...

15 видови на храна кои децата не треба да ги консумираат и што можете да им дадете како алтернатива

Нане - 17.08.2019

Секоја година околу 100 новороденчиња во САД се разболуваат со ботулизам на новороденчиња, болест предизвикана од бактерија која се наоѓа во медот. Истата сериозно да влијае на имунитетниот систем на децата кои сè уште не се доволно силни.

Среќата на сопругата е посуштинска од среќата на сопругот, за да бракот биде успешен, тврдат експертите

Нане - 17.08.2019

Околу 40 до 50 % од брачните двојки во САД одлучуваат да се откажат од својот брак и да се разведат. Повеќето парови сметаат дека тоа никогаш нема да им се случи, но не е доволно само да веруваме.

2 поврзани вести »