TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нане

17 неверојатни кулинарски трикови кои вреди да се пробаат!

Нане - пред: 4 часа

Од најлесното сечење на совршени парчиња торта до, користење на кинески стапчиња за храна за уникатно облкување на домашни тестенини до рендање на лук со помош на пластчина ќеса со која ќе го избегнете нередот… Следното креативно и практично видео ...

5 јасни знаци кои откриваат дека вашиот партнер никогаш нема да ве изневери

Нане - пред: 5 часа

Иако често пати ги истакнуваме знаците и сигналите на кои треба да внимавате, а според кои лесно може да откриете дали вашиот партнер би ве или веќе ве изневерува, денес ви откриваме кои особини ги поседува мажот кој никогаш нема да ве изневери ни ...

21 фантастичен трик како да ги употребиме закачалките за разни намени, што ќе го олесни нашето секојдневие

Нане - пред: 5 часа

Повеќето речиси и без да забележат, со сигурност имаат вишок закачалки во својот дом, па наместо да ги фрлите, следното креативно видео ни открива како може да ги искористите истите за генијални практични цели и да го олесните вашето ...

„Помалку плашете се, повеќе сакајте“: 7 будистички заповеди како да имаме среќен и исполнет живот

Нане - пред: 6 часа

Во будистичките учења можеме да најдеме безброј совети за среќен живот, така што многу изреки можат да послужат како мотивација и инспирација за да бидеме исполнети со позитивна енергија секој ден, a овие 7 заповеди можат да ви помогнат да внесете ...

10 едноставни знаци по кои може да препознаете личност која се бори со депресија

Нане - пред: 7 часа

Депресијата е често нешто што не се гледа, не се препознава, не се дијагностицира. Лице кое има скриена депресија е лице кое се бори против неговите внатрешни демони на начин кој не е премногу очигледен во очите на останатите, па дури ни за ...

Кијану Ривс е непрепознатлив во неговата нова улога – Ја скрати долгата коса и сега изгледа како на 20!

Нане - пред: 7 часа

Миленикот на женските срца ширум светот, Кијану Ривс, во последните неколку години го занемари неговиот надворешен изглед и стана препознатлив по долгата коса и впечатлива брада. Но, сега за потребите за новиот дел од продолжението на „Матрикс“, тој ...

9 поврзани вести »

Чоколадно лепче без печење – Идеален десерт кога ви се јаде благо, а ве мрзи да готвите!

Нане - пред: 8 часа

На сите нам барем еднаш ни се случило да ни се јаде нешто благо, убаво и слатко, но или продавниците биле затворени или нè мрзело да отидеме до истите, а дома сме немале ништо за десерт. Но, со овој лесен рецепт ваквите ситуации веќе никогаш нема да ...

12-те најакутелни подмладувачки фризури со кои и најтенката коса ќе добие совршен волумен!

Нане - пред: 8 часа

Со овие актуелни фризури не само што ќе изгледате врвно и во чекор со модата, туку истите ќе симнат и неколку години од вашето лице, а најдоброто од сè е тоа што одговараат на секој тип на коса, при што дури и најтенката коса со нив ќе добие ...

„Вака правам суво чистење на ќилимот – Излегува цел тон нечистотија без да го намокрувате“

Нане - пред: 9 часа

Денес ви претставуваме неверојатно ефикасен метод за суво чистење, кој е соодветен за било каков тип на ќилим, во вашиот дом. Доколку сакате да го исчистите ќилимот, без да го навлажнувате и без да користите хемикалии, ова е соврешното решение.

Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најсилна среќа во Ноември, 2020-та: За нив започнува моќен период на пари и успеси!

Нане - пред: 10 часа

Останаа уште малку денови од Октовмри, а според светските и врвни астролози, следниот месец, односно Ноември за следните 3 хороскопски знаци ќе биде незаборавен месец поради многубројните успеси и позитивни работи што им е предвидено да се случат! ...

29 поврзани вести »

ТЕСТ: Изберете мачка и откријте поради која ваша негативна особина немате успех во љубовта

Нане - пред: 10 часа

Нашиот карактер се состои од неверојатно многу особини, и негативни и позитивни, а токму овој краток психолошки тест може да открие што е тоа што ве попречува да имате целосен успех во љубовта и кој дел од вашиот карактер ве прави помалку привлечни.

Генијален трик како да ја отстраните маснотијата од пластичните садови за 1 минута

Нане - 27.10.2020

Иако експертите им препорачуваат на луѓето дека треба што помалку да користат пластични садови поради нивната штетност, сепак многумина и понатаму ја практикуваат нивната употреба, токму поради нивниот супер практичен дизајн за складирање на храната.

4-те тајни кои мажот ги открива само на жената која вистински ја сака

Нане - 27.10.2020

Ако сакате да го проверите вашиот партнер, прашајте го за следните работи. Понекогаш мажот не сака да разговара со никого за одредени теми. Сепак, постојат работи што партнерот може да ги каже, но само доколку неговата сакана партнерка го праша за ...

Најлесните домашни вежби: Ослабнете ефикасно со седење на стол

Нане - 27.10.2020

Затегнете ја вашата фигура и успешно ослободете се од вишокот килограми со следните супер лесни домашни вежби кои вклучуваат седење на стол, што ги прави идеални за оние кои не го обожаваат вежбањето или пак за ...

23 извонредни и практични идеи како уникатно да ги бојадисате ѕидовите користејќи обични предмети

Нане - 27.10.2020

Метла, четка за коса, генијално поставени ливчиња на четката за бојадисување…Следното креативно видео ни открива како со помош на обичните предмети од секојдневието може уникатно да ги бојадисаме ѕидовите и домот да го претвориме како од ...

Талентиран фотограф докажува колку си личат сопствениците и милениците, а резултатите се вистински хит!

Нане - 27.10.2020

Американскиот фотограф Џерард Гетингс снима неверојатни фотографии од сопственици и нивните миленици за да покаже колку е неверојатна сличноста меѓу истите! Во продолжение погледнете ги извонредните резултати од неговиот креативен ...

Чудесна прочистувачка супа со која ќе ги елиминирате токсините од телото и ќе го заштитите здравјето од вируси

Нане - 27.10.2020

Пригответе ја следната златна супа и зајакнете го имунитетот и вашето здравје. Благодарение на истата ќе ја подобрите отпорноста на организамот кон вирусите и воедно ќе ги елиминирате штетните токсини од телото! Еве како уште денес да ја направите! ...

5-те видови на храна на кои треба да заборавиме по 35-та година – Додаваат килограми и предизвикуваат подуеност

Нане - 27.10.2020

Сите знаеме дека со текот на годините и возраста, нашиот организам започнува да се менува и за таа цел е потребно да ја прилагодиме и исхраната, за да избегнеме одредени здравствени проблеми.

2 поврзани вести »

10 елегантни идеи за маникир со кои ќе постигнете совршен зимски изглед

Нане - 27.10.2020

Инспирирајте се за вашата следна посета на козметичкиот салон со следните 10 прекрасни идеи благодарени на кои вашите нокти ќе изгледаат едноставно беспрекорно и ...

3-те растенија кои треба да ги поставите во кујната, за да привлечете пари и богатство во вашиот дом

Нане - 27.10.2020

Навикнати сме собните растенија да ги третираме како универзален начин да го оживееме ентериерот на домот и да го направиме поудобен. Но покрај тоа, малкумина знаат дека според древните верувања и учења, од истите може да имаме и многу други ползи.