TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опсервер

Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи закрила од власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер - пред: 7 часа

Монструмот Палевски доби медиумска моќ и чувство на недопирливост од подкастите со неговата банда, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Со години Палевски е во етерот, ширејќи говор на омраза, добивајќи закрила од власта и наметнувајќи се над другите.

547 поврзани вести »

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Опсервер - пред: 8 часа

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планинитe од снег, особено претпладне. Во текот на денот врнежите ќе престанат, а нови врнежи ќе има во ноќните часови кон четврток.

79 поврзани вести »

Израелско радио: Ново примирје нема да биде склучено толку брзо

Опсервер - пред: 8 часа

Безбедносните претставници веруваат дека може да помине и до еден месец пред да се изврши доволен воен притисок врз Хамас за да се отвори нов прозорец за прекин на огнот и ослободување на повеќе заложници држени во Појасот Газа, објави израелското ...

60 поврзани вести »

Без вода дел од Карпош и Козле

Опсервер - пред: 8 часа

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека поради изведување водоводен приклучок од ф – 100 мм на ул. Леринска бр.41 во населба Козле, во периодот од 09.00 часот без вода ќе останат дел од корисниците од улиците Леринска и Ловќенска во општина ...

11 поврзани вести »

Во чај од Хрватска пронајдена состојка опасна за црниот дроб и белите дробови, содржи и нане

Опсервер - пред: 8 часа

Системот за брзо предупредување за безбедност на храна на Европската унија (RASFF) на својата веб-страница објави дека се повлекува уште еден производ во Хрватска. Станува збор за чај од нане од Хрватска со суровина, листови од нане, набавен во ...

26 поврзани вести »

Без струја делови од општините Чаир, Петровец и Ѓорче Петров

Опсервер - пред: 8 часа

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Чаир, Петровец и Ѓорче Петров. – во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од улиците Кумбара, Исмаил Кадире, Севастополска, Кримска и 138.

16 поврзани вести »

Проф. Трајковски: Дали населението е свесно што ќе ни се случи по 7 години?

Опсервер - пред: 9 часа

На тендерот на ЕВН-Хоум за набавка на електрична енергија за домаќинствата и малите бизниси единствената понуда дојде од државниот ЕСМ. Никој друг не нуди по толку ниска цена. Но, дури ни таа понуда не задоволува 100% од потребите, а згора на сé, ...

Бигорски манастир: Само петмина ли се виновни?

Опсервер - пред: 9 часа

Во деновите што одминаа, нашето општество се помрачи, за жал, и со тешката вест за еден грозоморен духовен мрак. Сите ние разбравме за свирепото убиство на еден повозрасен честит човек и на едно невино јагне Божјо, 14-годишно немоќно девојче.

7 поврзани вести »

Божиновски: Се прослави тињата на општеството, криминалците станаа бизнисмени, се погази секое човечко достоинство, ...

Опсервер - пред: 10 часа

Се прослави тињата на општеството, криминалците станаа бизнисмени, се погази секое човечко достоинство, закон, сѐ се сведе на само – грабај! Кради, лажи, yбивај, ништи. Зошто? Затоа што никој ништо не ти може.

Таткото на Вања осомничен за помош при грабнување, останатите четворица и за две убиства на свиреп начин, ...

Опсервер - пред: 15 часа

Доцна вечерва Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против пет лица за грабнувањето на 14 – годишната Вања Ѓорчевска и нејзиното убиство и за убиството на 74-годишниот Панче Жежовски.

130 поврзани вести »

Полицијата го пронајде и мобилниот телефон на Вања

Опсервер - пред: 16 часа

Пронајден е мобилниот телефон на 14-годишната Вања Ѓорчевска која беше киднапирана пред својот дом и свирепо убиена за помалку од три часа. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешната вонредна прес-конференција беше прашан дали е ...

130 поврзани вести »

Оперативен извор на македонската полиција во Баликесир клучен за апсењето на Палевски

Опсервер - пред: 16 часа

Турската полиција го уапсила Љупчо Палевски-Палчо, осомничен за двојно убиство, откога директен оперативен извор на македонската полиција го лоцирал и известил за неговита намера да тргне кон Истанбул.

71 поврзани вести »

(Видео) Драматична победа на Арсенал во Лутон

Опсервер - пред: 16 часа

Foto/ EPA Арсенал и 15.коло ќе биде лидер во Премиер лигата. „Тобџиите“, ја добија драмата кај аутсајдерот Лутон со голот на Деклан Рајс во 97.минута. Арсенал имаше водство 0:1 и 1:2, но на крајот со пресврт славеше над Лутон, откако Хаверц изедначи ...

32 поврзани вести »

(Видео) Вања починала од прострелна рана, а не од задушување, Спасовски откри дека се најдени два пиштоли

Опсервер - пред: 17 часа

Четиринаесетгодишната Вања починала од прострелна рана, но на крајот точниот наод ќе го покаже обдукцијата, рече министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарски прашања за причините на смртта на 14-годишното девојче кое ...

119 поврзани вести »

Палевски одел пеш по автопат во Баликесир кога турската полиција го уапсила

Опсервер - пред: 17 часа

Од Скопје, преку Белград и Бугарија до Турција. Љупчо Палевски-Палчо кој е осомничен за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовские фатен во турскиот град Баликесир.

71 поврзани вести »

Николоски: ИК донесе одлука, претседателот Мицкоски ќе го предводи РИШ за следните избори, на Конвенција ќе се бира ...

Опсервер - пред: 17 часа

Во моментот се одржува седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМННЕ започна со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од монструозното убиство кое се случи во Скопје и ја потресе целокупната ...

43 поврзани вести »

(Видео) Спасовски потврди: Љупчо Палевски-Палчо е фатен во Турција

Опсервер - пред: 17 часа

Директниот извршител на убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски-Палчо, е уапсен во Турција по меѓународната потерница која ја објави МВР, потврди вечерва на прес-конференција, министерот, Оливер Спасовски.

547 поврзани вести »

Осомничените за убиството на Вања и Панче донесени во Кривичен со избричени глави и затворски одела, се бара ...

Опсервер - пред: 18 часа

Четворица осомничени за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски беа донесени во Кривичниот суд вечева, каде судија треба да одлучи дали ќе им го продолжи притворот.

467 поврзани вести »

Проф. Ристова – Астеруд: Нашиве домашни воук-бригади нешто друго да ти ги мачело цело ова време

Опсервер - пред: 19 часа

Ами ова што сте го пишале многу „нормално“, нема што. А и многу јака „теорија“, нема врска што очи боде со недоследност и противречност, и ич немотивирана од проблематични вредносни ориентации, и , скраја, од предрасуди, а и шовинизам до даска, како ...

Трекхаус рејсинг ќе се натпреварува во Мото ГП шампионатот

Опсервер - пред: 19 часа

Американскиот тим Трекхаус рејсинг, од следната сезона, ќе се натпреварува во Мото ГП шампионатот. Трекхаус рејсинг, го презеде тимот РНФ кој веќе не постои. Американскиот тим ќе се натпреварува како сателитска екипа на Априлија.

4 поврзани вести »