TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Panika.be

Како до сигурна добивка на спортска

Panika.be - пред: 43 мин

Ако ти фали уште еден натпревар за да фатиш на спортска, големи се шансите вака да ти ...

Бразилец научил руски за два дена

Panika.be - пред: 1 час

Бразилски фан научил да збори на руски јазик за само два дена. Ете што ти прави светското првенство во фудбал во ...

Како да те примети маж ти за време на светско првенство

Panika.be - пред: 2 часа

Е само вака може да те примети маж ти додека трае светското првенство во ...

Еден ден Македонците ќе научат да и дадат предност на Брзата помош

Panika.be - пред: 2 часа

Брзата Помош секогаш има предност во сообраќајот. Тоа се учи уште при полагање на тестовите за кола, но Македонците никако да го научат тоа правило. Брза помош пробува да помине покрај паркирани комбиња и таксисти на уличката до Холидеј ...

Русите се жалат на хрватските фанови, а ги фалат бразилските

Panika.be - 18.06.2018

Цел свет е свртен кон Русија и светското првенство во фудбал. Една Русинка споделила видео од тоа како се однесуваат Хрватите и колку ѓубре оставаат зад себе. Од друга страна пак, ги фалат бразилските навивачи кои дури им помагаат на уличните ...

PEUGEOT со промотивна акција за „системот за сопирање “

Panika.be - 18.06.2018

Еден од најважните елементи за правилно и безбедно функционирање на вашиот автомобил е секако системот за сопирање. Редовната проверка и замената на деловите кои се вклучени во системот за сопирање ќе ви помогне за уште поголемо уживање во ...

8 поврзани вести »

Секси фанови од светското во фудбал 2018 (32 фотки)

Panika.be - 18.06.2018

32 секси девојки од 32 земји учеснички на светското во фудбал 2018: Русија Австралија Англија Аргентина Белгија Бразил Германија Данска Египет Иран Исланд Шпанија Колумбија Јужна Кореjа Костарика Мароко Мексико Нигерија Панама Перу Полска ...

Како Мексико ја победи Германија?

Panika.be - 18.06.2018

Мексико вчера извојува победа против Германија со 1-0. Некои велат дека Германците повторно неспремни дошле во Русија, но вистинската причина за победата на Мексико се крие во ова видео. Најверојатно син и на женичкава ја имал уплатено Мексико на ...

62 поврзани вести »

Нова дрога во Србија, една мајка загрижена

Panika.be - 18.06.2018

Во Србија се појавила нова дрога за која е загрижеа една мајка. Наша препорака е да ја однесе во полиција или евентуално да ја сврти бонбоната ...

И Марадона има проблем со синусите

Panika.be - 18.06.2018

Очигледно Марадона и Аца Лукас ( клик овде ) имаат иста алергија која ги активира синусите и притоа те чеша нос и има шанси да ти потече крв. Се надеваме дека не е нешто сериозно и дека земаат медикаменти против ...

Слика пред протестите вчера

Panika.be - 18.06.2018

Оваа слика се појави на социјалните мрежи пред протестите ...

Не бидете вакви жени

Panika.be - 18.06.2018

Е оваа не е да си ја чуваш пријателе. Мексиканци му удриле јак сеир на другарот кого жена му не го пуштила да патува за Русија и да ја гледа репрезентацијата како игра на светско во фудбал, па заради тоа направиле картон со негов лик во природна ...

2 поврзани вести »

Љубов на балкански начин

Panika.be - 18.06.2018

Како се изразува љубов во светот и како се изразува љубов на ...