TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

ВИДЕО: Ужас меѓу два тунели - снимка од стравичната несреќа во Црна Гора

Press24 - 18.07.2019

Во Добра Вода, црногорска населба, во сообраќајна несреќа се повредиле две лица. Според податоците од полицијата, повредените, за среќа, не се животно загрозени. Сообраќајната несреќа се случила меѓу два тунели, а еден од автомобилите е целосно ...

Катица Јанева и денеска не се појавила на работа

Press24 - 18.07.2019

Шефицата на СЈО Катица Јанева трет ден не се појавила на работното место во Специјалното јавно обвинителство. Се очекува дека Јанева извесен период нема да оди на работа, односно дека ќе отвори боледување или ќ си го земе годишниот одмор.

217 поврзани вести »

Далгариан: Мицотакис ќе го блокира Скопје колку што ќе му дозволат НАТО и ЕУ

Press24 - 18.07.2019

Најавениот притисок врз Северна Македонија од страна на новата грчка Влада на премиерот Кирјакос Мицотакис ќе зависи од тоа колку ќе и дозволат НАТО и ЕУ, имајќи предвид дека двете алијанси сакаат брз и непречен прием на земјата, оценува ...

Куновска: Ја разрешивте Викторија зошто не прифаќаше ургенции за вработување

Press24 - 18.07.2019

Е кс пратеничката на СДСМ, Софија Куновска, се приклучи на критиките кои следат откако премиерот Зоран Заев соопшти дека со разрешувањата ќе биде опфатена и директорката на Драмски театар, Викторија Рангелова.

ФОТО: Падна авион кај Зрењанин - со предниот дел се забил 2 метри во земја

Press24 - 18.07.2019

Мал авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат паднал во близина на аеродромот кај Зрењанин. Булат, кој инаку е претседател на Аероклубот Зрењанин, изведувал акробатски лет. РТВ дознава дека пилотот загинал.

38 поврзани вести »

Трактор се заби во камион кај Прилеп - Има тешко повредени

Press24 - 18.07.2019

Возач на трактор се здобил со тешки повреди во страшна сообраќајка која се случила вчера на патот Прилеп-Македонски Брод. МВР информира дека на регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод, кај влезот за селото Дебреште, се случила сообраќајна незгода ...

16 поврзани вести »

ВИДЕО: Испливаа снимки од Трамп на забава опкружен со жени - посебен гостин бил и познатиот милијардер педофил

Press24 - 18.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп организирал забава во 1992 година со милијардерот и педофил Џефри Епстајн, кој во моментов веќе втор пат чека судење за трговија со луѓе, поточно, сексуално злоупотребување, силување и проституција со ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Ќе се веат знамиња - Коњаниците се подготвуваат за Илинденскиот Марш

Press24 - 18.07.2019

Дваесет коњаници се избрани на конкурсот за пријавување учесници на традиционалниот Илинденски марш што оваа година ќе се одржи по 41-ви пат, под покровителство и финансиска поддршка од општина Аеродром и Град Скопје.

11 поврзани вести »

ФОТО: Пукање среде улица во Белград - жена погодена со 3 куршуми, итно однесена на реанимација

Press24 - 18.07.2019

Утринава во пукање во Ѕвездара ранета е 40-годишната Љубица М. со три куршуми во ногата. Кон неа било пукано со огнено оружје. Инцидентот се случил утринава во околу 07:30 часот, а жената со прострелни рани на потколеницата била итно префрлена на ...

12 поврзани вести »

ФОТО: Згрозувачка глетка во Црна Гора, туристите бесни, масовно се враќаат од летување

Press24 - 18.07.2019

Плажите и патиштата на Црна Гора се преполни со отпад, кој поради зголемените температури премногу мириса. Токму поради оваа причина се повеќе туристи, особено од Србија, се откажуваат или скратуваат одморот во оваа земја.

Температурите утринава низ Македонија - Подгответе се за промена

Press24 - 18.07.2019

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималните температури од од 8 до 17 степени, додека максималните температури на воздухот од од 26 ...

94 поврзани вести »

Паника на белградскиот аеродром: Дојава за бомба во авион - евакуирани 130 патници

Press24 - 18.07.2019

„Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ дошло до паника после дојава за бомба во авион на германска национална авио-компанија „Луфтханза“. Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

62 поврзани вести »

Ахмети се сретна со Брнс: ДУИ продолжува со реформите за доброто на граѓаните

Press24 - 18.07.2019

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје, оствари средба со новата амбасадорка на Америка во Македонија, Кејт Мари Брнс.

Семејство ограбено во Грција среде бел ден - разбојниците имаат специјална метода, како да се заштитите

Press24 - 18.07.2019

Ограбено семејство ги советува Србите да заборават на праксата после доаѓањето во Грција директно да одат во маркет, туку своите работи прво да ги остават во собите, па потоа се останато. Крадци повторно ограбиле туристи во Грција и тоа со ...

5 поврзани вести »

Обновената брана Слатино ќе биде пуштена во употреба

Press24 - 18.07.2019

Во Дебарца денеска ќе биде пуштена во употреба браната Слатино, реконструирана во рамки на Програмата на Европската Унија за санација на штети од поплави. Браната Слатино беше сериозно оштетена и имаше потреба од обемна реконструкција. Со 1,2 мил.

18 поврзани вести »

ФОТО: Северина објави фотографија во бикини - фановите ја нападнаа дека е преслаба

Press24 - 18.07.2019

Хрватската пејачка Северина со сопругот Игор и синот Александар е на одмара во Бодрум, Турција. Во последно време Северина често добива критики дека е преслаба. Така беше и по последната нејзина објавена фотка во бикини.

2 поврзани вести »

Заев на почетокот на изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“

Press24 - 18.07.2019

Во ТИРЗ Скопје1 денеска ќе почне изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“. На настанот, како што соопшти владината прес-служба, ќе се обратат премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за економија, Крешник ...

41 поврзани вести »

ФОТО: „Боки не го собирало во гепек" - Твитер уште „гори" од шеги по апсењето

Press24 - 18.07.2019

„Фалите будалчиња", „Боки не го собирало во гепек", „Се зафркна со алуминиумската фолија"...се само дел од коментарите и твитовите за уапсениот Бојан Јовановски познат како Боки 13 за случајот Рекет, поради изнуда на пари.

13 поврзани вести »

Лидерска со или без Мицкоски - Заев немало да исполнува желби за предвремени избори

Press24 - 18.07.2019

Лидерската средба закажана за утре најверојатно ќе се одржи во отсуство на лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Премиерот Зоран Заев вчера на прес-конференција во Владата повторно го повика Мицкоски да дојде на ...

102 поврзани вести »

Двајца тешко повредени на скопските улици

Press24 - 18.07.2019

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета материјална штета.

38 поврзани вести »