TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Press24

Маршик: Очекувам Македонија и Албанија да почнат преговори за време на австриското претседавање

Press24 - 21.06.2018

Постојаниот претставник на Австрија во ЕУ, амбасадорот Николаус Маршик денеска изрази надеж дека за време на австриското претседателство со Советот на ЕУ до крајот на годината Македонија и Албанија ќе започнат преговори за членство во ЕУ.

97 поврзани вести »

Коѕијас не нарече „Северномакедонци"

Press24 - 21.06.2018

Посакувам договорот од Преспа да се имплементира и да биде светол пример за решавање на проблемите во нашиот регион, рече шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во говорот на почетокот на Конференцијата за стабилност и безбедност на Родос.

59 поврзани вести »

Губиме многу неработни денови - ова е следниот ден за одмор

Press24 - 21.06.2018

По последниот продолжен викенд, ова се неработните денови кои ни останаа годинава. Оваа година изгубивме многу работни денови. Бадник се падна во сабота, што значи дека денот и онака е неработен за поголемиот дел од граѓаните.

Додека во Скопје грее сонце - на овие места беснее невреме

Press24 - 21.06.2018

Додека кај нас има сонце, во овие краеви на Македонија има дожд и грмотевици. Ова се температурите, од сабота ...

57 поврзани вести »

Потресни детали за пожарот во Велес: За најмалото дете пожарникарите помислиле дека е кукла

Press24 - 21.06.2018

Марина Антониевска и Никола Давчевски, родители на трите деца кои изгореа во пожарот во Велес ноќта ја поминале во пожарната зграда. -Се враќав од Скопје, кога дознав за трагедијата. Веднаш се упатив кон зградата на пожарната служба.

70 поврзани вести »

Градоначалникот на Атина утре во Скопје

Press24 - 21.06.2018

На покана на неговиот скопски колега, Петре Шилегов, атинскиот градоначалник, Јоргос Каминис, утре ќе го посети Скопје за да присуствува на дел од настаните што се организираат во рамки на одбележувањето на 55 - годишнината од скопскиот земјотрес во ...

31 поврзани вести »