TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радар

Сообраќајот утре ќе биде пренасочен поради протестите

Радар - пред: 3 часа

Собраќајот утре од 10 часот во централното подрачје на Скопје ќе биде пренасочен заради поставување бина пред Собранието на Република Македонија, а по повод одржување на протест организиран од група граѓани „Млади за Македонија“, информираат од ...

23 поврзани вести »

Коѕиас во недела ќе ги потпише,а во понеделник ќе бидат испратени писмата да ЕУ и НАТО

Радар - пред: 3 часа

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас денеска изјави дека во недела ќе ги потпише, а во понеделник наутро ќе бидат испратени писмата до ЕУ и НАТО дека неговата земја нема да се противи за евроатлантската интеграција на Македонија.

23 поврзани вести »

Грција цврсто да застане на двете нозе-Нов заем од Еврозоната

Радар - пред: 13 часа

По состанокот кој траеше неколку часови, Еврoгрупата и Грција постигнаа договор. Грција, според договореното, треба да добие позајмица од 15 милијарди евра, од кои 3, 3 милијарди ќе бидат искористени за враќање на дел од долгот на Европската ...

30 поврзани вести »

Овој лекар заслужува да живее 100 години!

Радар - 21.06.2018

Боцкањето е секогаш болно искуство и за возрасните, а најмногу за децата. Но, овој педијатар од државата Њујорк знае како да стави инјекција, а бебенцето да не почувствува. Сепак, двапати е навистина ...

Шестгодишно девојче загина при пад од тераса во Струга

Радар - 21.06.2018

Шестгодишно девојче од Струга денеска починало при пад од тераса на улицата „ЈНА“. Портпаролот на охридската полиција Стефан Димоски информира дека денеска во 12 часот и 20 минути, во полициската станица во Струга телефонски биле известени од ЈЗУ ...

34 поврзани вести »

Времето драстично се менува! Од петок студен бран!

Радар - 21.06.2018

Темепратурни промени не очекуваат во текот на викендот. . Во петок кон крајот на денот ќе почне да дува засилен северозападен ветер кој ќе продолжи и во сабота и ќе услови значително опаѓање на температурата во наредните денови.

111 поврзани вести »

Вечерашниве протести од Собранието се префрлија пред резиденцијата на Иванов

Радар - 20.06.2018

Демонстрантите вечерва со патриотски песни, знамиња и пораки протестираа против промената на името пред Собранието,а потоа се упатија кон резиденцијата на претседателот Ѓорге Иванов за да му дадат поддршка. – Нема компромис. Едно име имаме.