TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Усеин Болт почнува да тренира со „Борусија Дортмунд“

Репортер - 22.03.2018

Најбрзиот човек на светот, Усеин Болт, утре ќе започне да тренира со германскиот фудбалски клуб „Борусија Дортмунд“, потврдија од клубот. „’Борусија Дортмунд’, бидете подготвени во петок“, порача Болт преку „Твитер“ и додаде дека не се шегувал кога ...

29 поврзани вести »

„Снежна шарлота“ по рецепт на Александра Јовановска

Репортер - 22.03.2018

Александра Јовановска е позната како голем гурман меѓу пријателите. Таа сака да готви и солено и благо, а за „Репортер“ го сподели рецептот за омилената торта, „Снежна шарлота“. „Оваа торта не може да се најде скоро во ниедна слаткарница“, ни рече ...

19 поврзани вести »

Путин ќе го искористи Мундијалот како Хитлер што ги искористи Олимписките игри

Репортер - 22.03.2018

Британците го обвинуваат претседателот на Русија, Владимир Путин дека Мундијалот ќе го искористи како Хитлер што ги искористил Олимписките игри во Берлин. Кризата на односи меѓу Велика Британија и Русија, поради убиството на поранешниот руски шпион ...

5 поврзани вести »

Каролина е мојата инспирација

Репортер - 22.03.2018

Композиторот Николче Мицевски е комплетен автор на албумот „Извор“ на Каролина Гочева. Тој и Каролина заедно го создадоа и „Македонско девојче 2“. Песните од двата албума стилски се разликуваат, но се подеднакво успешни.

Иванка Трамп како научник ги инспирираше твитерџиите

Репортер - 22.03.2018

Иванка Трамп (36), ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, ја посети државата Ајова, каде разговарала за плановите на својот татко во вложувањата во инфраструктурата. Иванка разговарала и за финансирање на програмата за обука за работа и ...

Кејтлин Џенер може да остане без нос

Репортер - 22.03.2018

Поранешниот олимпиец Брус Џенер, кој направи полова трансформација, и кој сега е Кејтлин отрила во јаваноста дека оштетувањето на кожата на носот, и е поради преголема изложеност на сонце.

9 поврзани вести »

(Фото) Ќерката на Брус Вилис топлес со влакна под пазуви

Репортер - 22.03.2018

Дваесет и шестгодишната ќерка на Брус Вилис, Скаут, објави неколку фотографии во топлес издание по кои можат да се прочитаат коментари од нејзините обожаватели за нејзиниот природен изглед. Скаут остави впечаток со негрижата за пазувите.

19 поврзани вести »

(Фото) Ќерката на Брус Вилис толес со влакна под пазуви

Репортер - 22.03.2018

Дваесет и шестгодишната ќерка на Брус Вилис, Скаут, објави неколку фотографии во топлес издание, на кои можеа да се прочитаат коментари од нејзините обожаватели, за нејзиниот природен изглед.

19 поврзани вести »

Авионот на претседателот, премиерот и министрите може да се сруши

Репортер - 22.03.2018

Користењето на леталото што служи за службени патувања на претседателот на Србија, премиерот Ана Брнабиќ и министрите од владата е откажано затоа што минатата година биле надминати часовите на летање, пренесуваат медиумите.

(Фото) Саша Ковачевиќ за првпат во јавност со новата девојка

Репортер - 22.03.2018

Саша и Зорана не ги криеле емоциите, иако на бринетата како што може да се забележи на подолните фотографии била прилично непријатно поради вниманието на медиумите и фотграфирањето. Зорана била избрана за Мис на Војводина, а во 2007 година била ...

9 поврзани вести »

Сузана Гавазова на забава со мајка си

Репортер - 22.03.2018

Фолк-пејачката Сузана Гавазова подолго време живее надвор од Македонија. Кога нема настапи, таа времето го минува со своите ќерки и со сопругот. И на социјалните мрежи постојано објавува заеднички фотографии од нивните дневни активности.

3 поврзани вести »

Стинг и Кајли Миног ќе пеат на роденденот на кралицата Елизабета

Репортер - 22.03.2018

На 21 април кралицата Елизабета Втора ќе го прослави 92. роденден со концерт во живо во „Ројал Алберт Хол“. Помеѓу изведувачите ќе се најдат познати имиња како Стинг, Том Џонс, Крег Дејвид, Шеги и Кајли Миног.

3 поврзани вести »

Иван Маринковиќ откри каде го имал првиот секс со Гоца Тржан

Репортер - 22.03.2018

Иван Маринковиќ, учесникот во „Парови“ и поранешен сопруг на српската пејачка Гоца Тржан, одлучил да сподели некои интимни моменти од својот приватен живот. Тој пред сите учесници раскажал каде го имал првиот секс со неговата поранешна сопруга.

Бен Афлек фатен во лага за неговата тетоважа на грбот

Репортер - 22.03.2018

Грбот на холивудскиот актер Бен Афлек деновиве повторно се нашол во центарот на вниманието, откако актерот бил уловен на плажа со шарена тетоважа која му го прекрива грбот, а за која пред две години, говорел дека е лажна.

2 поврзани вести »

Трагедија во семејството на Шјвани на денот кога се роди Лукa

Репортер - 22.03.2018

Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ деновиве го слават раѓањето на нивниот син Лукa. Момчето е родено во неделата, на 18 март, во Чикаго. Информацијата на социјалните мрежи ја објави и неговиот брат Тобијас.

(Фото) Владимир Путин ја крие вистинската мајка во Русија?

Репортер - 22.03.2018

Детството на Владимир Путин што се смета за голема мистерија затоа што јавноста не знае ништо за рускиот моќник и годините од неговото детство. Некои се убедени дека Путин првите девет години од животот ги минал со семејство чие постоење денес тој ...

Бијонсе во јакна на „Гучи“ од 5800 долари

Репортер - 22.03.2018

Пејачката Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи, повторно се на заедничка турнеја, а еден дел од подготовките ги направија на Јамајка, каде снимија и пратечки видео материјал. Бијонсе привлече големо внимание во скапоцената „Гучи“ јакна која чини 5800 ...

(Видео) Перо Антиќ му се заканува на Луиџи Датоме со ново потстрижување

Репортер - 22.03.2018

Кошаркарите на Црвена звезда и Фенербахче синоќа се сретнаа во салата „Пионир“, каде што го одработија тренингот пред денешниот меч во рамки на Евролигата. „Црвено-белите“ имаат многу заеднички работи со турскиот тим, а најцврста врска е Перо Антиќ, ...

5 поврзани вести »

За исчезнатиот малезиски авион се знае многу повеќе од што се мисли

Репортер - 22.03.2018

Малезија и по четири години не се откажува од потрагата за исчезнатиот авион МH370. Но, иако тој случај се претставува како една неверојатна мистерија, многу работи сепак и се познати на јавноста за авионот на летот МH370.