TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

Македонските кадети загубија од Јужна Кореја

РК Металург - пред: 45 мин

Веќе денеска, по своето пристигнување во Унгарија, кадетската репрезентација на Македонија го одигра својот прв натпревар. Наш прв противник стана репрезентацијата на Јужна Кореја, која не совлада со резултат 32:27 (16:9).

5 поврзани вести »

Кадетската репрезентација замина за Унгарија

РК Металург - пред: 11 часа

Кадетската репрезентација на Македонија, предводена од селекторот Данило Брестовац, замина за Унгарија, каде во следните два дена ќе одигра три средби, две со домашната селекција и една со репрезентацијата на Јужна Кореја.

5 поврзани вести »

Конечен список на ракометари за Медитерански Игри – Тарагона 2018

РК Металург - 18.06.2018

Стручниот штаб на машката сениорска репрезентација на Македонија го објави конечниот список од 16 ракометари што ќе ја претставуваат нашата земја на ракометниот турнир во машка конкуренција на Медитеранските Игри – Тарагона 2018.

12 поврзани вести »

Брестовац повика 18 ракометари за собир на кадетската репрезентација

РК Металург - 18.06.2018

Селекторот на машката кадетска репрезентација на Македонија (до 18 години), Данило Брестовац, го објави списокот од 18 ракометари на кои ќе смета за собирот за подготовки за настап на ЕХФ Шампионатот 2018.

5 поврзани вести »

Академијата на Металург го одржува 13-от летен ракометен камп

РК Металург - 18.06.2018

Хотелот „Галеб“ во Струга е годинашното собиралиште на учесниците на кампот на Ракометната академија Металург, кој сезонава го бележи своето 13-то издание. Тој е еден од најстарите ракометни кампови во Европа.

24 поврзани вести »

Металург повторно е дел од Лигата на шампионите

РК Металург - 18.06.2018

Прекрасни вести стигнаа од Глазгов, од каде пред малку стигна решението на Извршната Комисија на ЕХФ според кое Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на шампионите. Металург повторно ќе биде сместен во една од послабите групи “Ц“ или “Д“, а ...

24 поврзани вести »