TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РК Металург

ЕХФ му додели на Металург службена победа за скопскиот меч со Тулуз

РК Металург - пред: 23 часа

ЕХФ денеска додели службени победи за неколку неодиграни натпревари во Лигата на Европа и во Лигата на шампиони. Средбата од седмото коло во која Металург во Скопје требаше да го пречека тимот на Тулуз, а е одложена по вина на Тулуз, е регистрирана ...

63 поврзани вести »

Селекторот Лазаров го скрати списокот на ракометари за квалификацискиот двомеч со Данска

РК Металург - пред: 23 часа

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кире Лазаров, го објави списокот на повикани ракометари за репрезентативниот собир, по повод претстојните квалификациски натпревари со репрезентацијата на Данска за ЕП 2022.

39 поврзани вести »

Сите суперлигаши обезбедија настап во осминафиналната фаза во Купот на Македонија. Резултати

РК Металург - 26.02.2021

Заврши квалификациската фаза во Купот на Македонија. Видовме 16-ет пресметки на суперлигашки екипи против тимовите од Првата лига и во сите натпревари победи остварија претставниците на нашата најсилна ракометна лига. .

7 поврзани вести »

Фотогалерија од куп-средбата меѓу Куманово и Металург

РК Металург - 25.02.2021

Вечерва во Автокоманда се одигра натпревар од квалификациското коло во Купот на Македонија, меѓу екипите на прволигашот Куманово и на Металург. Средбата мина во целосна доминација на Металург и заврши со двоцифрена предност на нашиот тим.

6 поврзани вести »

Металург лесно се справи со тимот на Куманово

РК Металург - 25.02.2021

Само дваесетина часа по враќањето од Виена, Металург мораше повторно на терен во натпревар од квалификасиското коло во Купот на Македонија, против прволигашот Куманово. Денеска тренерот Димитриоски на располагање го имаше Хорват, но не и Рниќ и ...

6 поврзани вести »

Фотогалерија од куп-натпреварот меѓу екипите на Металург РА и на Радовиш

РК Металург - 25.02.2021

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од квалификациското коло на Купот на Македонија. Екипата на Металург РА, која се натпреварува во Првата лига за противник го имаше суперлигашот Радовиш, кој по голема борба извојува победа.

4 поврзани вести »

Радовиш мораше добро да се испоти за да го совлада Металург РА

РК Металург - 25.02.2021

Во натпревар од елиминациската фаза во Купот на Македонија, во Автокоманда екипата на Радовиш го совлада тимот на Металург РА, со резултат 25:30 (12:17). Тоа беше судир меѓу суперлигаш и екипа која се натпреварува во Првата лига, па и пред почетокот ...

4 поврзани вести »