TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

ПСЖ за него плати 25 милиони евра на Реал, а сега два пати за шест месеци испадна од лигата

Спортски - пред: 31 мин

ХЕСЕ РОДРИГЕЗ (30) пред десет години важеше за играч кој треба да биде иднината на шпанскиот и светскиот фудбал. Како дете започна во младинските селекции на Реал, а во 2014 година го носеше и дресот на првиот тим на Кралевите.

42 поврзани вести »

Кjелце пресилен за Еурофарм Пелистер

Спортски - пред: 9 часа

Пелистер го забележа деветтиот пораз од исто толку одиграни натпревари во Лигата на шампионите, откако загуби на гостувањето кај Кјелце со 35-25. Избраниците на Бранислав Ангеловски се држеа солидно само во воведниот дел, но домаќините го покажаа ...

71 поврзани вести »

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Спортски - пред: 11 часа

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на шампиони. Напаѓачот беше прашан од новинарите за судирот со Лионел Меси за време на квалификацискиот натпревар за Светското првенство во 2026 година помеѓу ...

42 поврзани вести »

Конечно добри вести за Милан, се враќа еден од најдобрите фудбалери

Спортски - пред: 11 часа

Милан се соочува со големи проблеми со повредени фудбалери, а тренерот Пиоли конечно доби добри вести. Имено, за мечот со Фросиноне овој викенд ќе се врати Исмаил Бенасер, кој седум месеци беше надвор од терените поради повреда.

28 поврзани вести »

Анчелоти за младиот Паз: Тој е иднината на Реал Мадрид

Спортски - пред: 14 часа

Реал Мадрид синоќа го победи Наполи во ЛШ, а мечот го одбележа младиот Нико Паз кој постигна деби гол. 19-годишниот фудбалер веднаш ги освои срцата на навивачите, а тренерот Карло Анчелоти истакна дека е иднината на „кралскиот“ клуб.

42 поврзани вести »

Тен Хаг со ултиматум до Онана: Уште една грешка и на клупа

Спортски - пред: 14 часа

Вчера Манчестер Јунајтед испушти два гола предност против Галатасајар и одигра реми 3:3, а еден од главните виновници е голманот Андре Онана. Онана ова лето пристигна на „Олд Трафорд“ од Интер за 55 милиони евра, но не ги оправдува очекувањата.

89 поврзани вести »

Манчестер Јунајтед ја купува ѕвездата од Будеслигата

Спортски - пред: 14 часа

Фудбалерот на Штутгарт, Серу Гираси е најпријатно изнеадување сезона во германската Бундеслига. 27-годишниот напаѓач постигна 15 гола оваа сезона Бундеслигата и е еден од најефикасните напаѓачи во Европа.

2 поврзани вести »

Позната најголемата трансфер желба на Милан

Спортски - пред: 15 часа

Милан се соочува со голем број на повредени фудбалери, особено во дефанзивата, па приоритет во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на дефанзивец. Прв на листата желби е младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба кој не добива голема минутажа на ...

Барселона се засилува со играч од Чемпионшип

Спортски - пред: 16 часа

Барселона е силно заинтересирана за дефанзивниот играч за врска на Лестер, Вилфред Ндиди, пренесуваат медиумите на Островот. Чави сака еден играч од средниот ред со дефанзивни карактеристики, но клубот нема голем буџет на располагање.

Сака направи нешто што не му успеало на никој друг претходно во Лигата на шампионите

Спортски - пред: 17 часа

Aрсенал со вчерашната победа од 6:0 против Ленс го потврди своето учество во Лигата на шампионите, а во овој натпревар се истакна и Букајо Сака. Англискиот репрезентативец натпреварот го заврши со гол и асистенција за Габриел Жесус и со тоа стигна ...

46 поврзани вести »

Пред нас е супер – дерби викенд! 🎥

Спортски - пред: 17 часа

Пред нас е одличен викенд пред нас и многу, многу, многу фудбал. Пет дерби, тешко беше да се иберат 3-4, така да одиме со сите пет. Во Аанглија играат Њукасл – Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити – Тотенхем, потоа во Германија се сретнуваат Баер ...

Веселин Вујовиќ остана без ангажман поради политичките тензии на Блискиот Исток

Спортски - пред: 17 часа

Познатиот ракометен тренер, Веселин Вујовиќ по 20 месеци си замина од селекторската функција на иранската репрезентација. Екс-тренерот на Вардар, легендарниот Вујо по азиските квалификации за Олимписките игри во Париз кои се играа во Доха одлучи да ...

5 поврзани вести »

Teн Хаг се огласи за грешките на Онана против Галатасарај

Спортски - пред: 17 часа

Андре Онан повторно беше еден од главните виновици што Манчестер Јунајтед не победи и ремизираше против Галатасарај со 3:3. Камерунецот практично подари два гола на Галатасарај, двата по слободниот удар на Хаким Зијеш , но Ерик тен Хаг уште еднаш ...

89 поврзани вести »

Извлечени паровите за првата фаза од ракометниот Куп на Македонија

Спортски - пред: 18 часа

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија денес се одржа ждрепката за првата фаза од Националниот Куп. Како актуелен освојувач на трофејот, Вардар иима обезбедено директно место во групната фаза и ќе го прескокне елиминационото коло во ...

71 поврзани вести »

Шокантна сцена: Фудбалер намерно сакаше да повреди противнички играч! 🎥

Спортски - пред: 18 часа

Натпреварот помеѓу шпанските екипи, Форнелс и Бескано во Жирона се најде во центарот на вниманието поради една шокантна сцена. Имено, еден од фудбалерите од некоја причина сакаше намерно да повреди противнички играч.

4 поврзани вести »

Закажано судењето за Манчестер Сити: Ќе бидат ли исфрлени „граѓаните“ од Премиер лигата?

Спортски - пред: 18 часа

Maнчестер Сити е во големи проблеми и ќе одговара на суд за грубо прекршување на финансискиот фер-плеј. Судењето за Манчестер Сити или како што уште беше наречено „судењето на векот“ ќе се одржи есента 2024 година.

19 поврзани вести »

„Сакам да го победам Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен“

Спортски - пред: 19 часа

Се ближат новогодишните и божиќните празници, а данскиот тенисер Холгер Руне веќе има една голема желба за 2024 година. Руне сака да го совлада моментно првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ и тоа на местото каде Србинот има најголеми успеси.

44 поврзани вести »

EХФ ја одби жалбата на Еурофарм Пелистер за натпреварот со ПИК Сегед

Спортски - пред: 19 часа

Eвропската ракометна федерација денес соопшти дека жалбата на Еурофарм Пелистер за натпреварот против ПИК Сегед е одбиена бидејќи била неоснована. Битолскиот тим се жалеше на арбитражата од француските судии, Карим и Рауф Гасми.

71 поврзани вести »

Уште еден доказ дека Њукасл беше ограбен во Париз: Вчера видовме иста ситуација – со поинаков исход!

Спортски - пред: 20 часа

На вчерашните натпревари од Лигата на шампионите ни стигна само уште една потврда дека еден ден претходно ПСЖ доби подарок пенал против Њукасл во завршницата. Њукасл на натпревар водеше со 1:0, а во 97.

55 поврзани вести »

Македонија напредуваше на ФИФА ранг листата

Спортски - пред: 20 часа

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација напредуваше за едно место на најновата ФИФА ранг листа и сега се наоѓа на 65. позиција. Македонија има 1.362 поени на листата на најдобрите светски репрезентации, а напредокот дојде по циклусот во кој ...

27 поврзани вести »