TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Пред неколку месеци го продолжи договорот со Барселона, а сега договори трансфер вреден 13 милиони евра

СуперСпорт - пред: 9 часа

Многумина очекуваа дека Карлес Перез ќе остане долг период во Барселона откако пред неколку месеци се согласи да го продолжи договорот со шпанскиот тим. Сепак, доаѓањето на Кике Сетиен значеше дека младиот фудбалер нема да добива голема шанса, па ...

11 поврзани вести »

Му пропадна трансферот во Рома, но си договори премин во Наполи: Политано нов соиграч на Елмас

СуперСпорт - пред: 9 часа

Од редовите на Наполи го објавија ангажманот на Матео Политано од редовите на Интер. Офанзивецот пристигна во Наполи како позајмен фудбалер, а клубот од „Сан Паоло“ ќе има можност целосно да го откупи неговиот договор по крајот на сезоната.

16 поврзани вести »

Барселона се откажа од Родриго и пронајде нов офанзивец во Ајакс

СуперСпорт - пред: 9 часа

Иако се најавуваше дека Родриго од Валенсија ќе биде нов фудбалер на Барселона, сепак тоа нема да се случи. Наводно Барселона се откажала од намерата да го ангажира Родриго и ги напуштила преговорите со Валенсија поради преголемите барања на ...

25 поврзани вести »

ПСВ потврди дека нивниот играч ќе се пресели во Тотенхем

СуперСпорт - пред: 10 часа

Од редовите на ПСВ потврдија дека Стивен Бергвијн е во Англија каде го финализира трансферот во Тотенхем. Уште претходно беше објавено дека двата клуба се договориле за 27 милионски ангажман на холандскиотрепрезентативец.

2 поврзани вести »

Ништо од сензационалната „кражба“ на Барселона: Бруно Фернандеш утре доаѓа во Манчестер

СуперСпорт - пред: 10 часа

Иако во последно се појавија информации дека Барселона ќе тргне по услугите на Бруно Фeрнандеш, сепак Манчестер Јунајтед веројатно ќе ја добие битката за овој играч. „Ѓаволите“ ја зголемиле понудата за играчот два пати во последните 24 часа и ...

35 поврзани вести »

Манчестер Сити го демантираше Ријад Махрез: Искусниот фудбалер потпиша нов договор…

СуперСпорт - пред: 10 часа

Иако Ријад Махрез пред почетокот на новата година истакна дека Фернандињо ја игра последната сезона во Манчестер Сити, сепак стигна демант на таа изјава. Имено, искусниот фудбалер го продолжи договорот со „граѓаните“ и ќе остане во Манчестер Сити до ...

Тотенхем го потврди перманентниот трансфер на аргентинскиот фудбалер

СуперСпорт - пред: 10 часа

Од редовите на Тотенхем го потврдија ангажманот на Џовани Ло Селсо кој досега настапуваше во клубот како позајмен фудбалер. Аргентинецот потпиша перманентен договор со Тотенхем кој на Реал Бетис ќе му плати сума од 27 милиони фунти.

8 поврзани вести »

Барселона во последен момент се обидува да го украде Фернандеш од Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - пред: 10 часа

„Скај Спортс“ пренесува дека од Барселона се подготвени да влезат во преговори со Спортинг Лисабон за услугите на Бруно Фернандеш. Наводно Барселона е подготвена да му понуди договор на португалскиот фудбалер до 2025 година, но би го зела во своите ...

35 поврзани вести »

Навивачите критикуваат: Федерер е легенда, ама не е џентлмен – груб бил кон српската судијка (ВИДЕО)

СуперСпорт - пред: 14 часа

Маријана Велјовиќ стана хит на социјалните мрежи поради настапот на мечот меѓу Роџер Федерер и Тенис Сандгрен, кој го доби Швајцарскиот тенисер со 3-2 во сетови, откако спаси дури седум меч-топки на противникот.

118 поврзани вести »

Нови детали: Коби Брајант и сопругата имале посебен договор

СуперСпорт - пред: 14 часа

Американските медиуми пишуваат дека Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса Брајант имале посебен договор меѓусебе и тие се договориле никогаш да не летаат заедно со хеликоптерот. Брајант го загуби животот заедно со неговата 13-годишна ќерка Џина ...

122 поврзани вести »

Во чест на Коби Брајант: Ериксен ги воодушеви сите со изборот на број во Интер (ФОТО)

СуперСпорт - пред: 14 часа

Интер денеска официјално го потврди трансферот на Кристијан Ериксен, кој е најновото засилување за екипата на Антонио Конте. Ериксен стигна на „Џузепе Меаца“ од Тотенхем за 20 милиони евра, па потпиша договор до 2024 година, а веднаш е во центар на ...

45 поврзани вести »

„Најк“ ги повлече производите со името на Коби Брајант

СуперСпорт - пред: 15 часа

Од компанијата „Најк“ решија да ја запрат продажбата на производи со името на Коби Брајант, кој почина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Целата серија на патики со неговиот потпис се продаваше ширум светот, а тоа беше главен производ на ...

461 поврзани вести »

Навивачките групи се обединија и ќе навиваат за Македонија, но Балистите ќе го поддржат Косово

СуперСпорт - пред: 15 часа

Македонските навивачки групи решија на состанок во Тетово да се договорат и заедно да ја поддржат Македонија на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје во мечот против Косово на 26 март. Македонија е на добар пат да оствари пласман на Европското ...

22 поврзани вести »

Цената за влезниците за одложеното дерби на Лејкерс и Клиперс ги сруши сите рекорди

СуперСпорт - пред: 15 часа

ЛА Лејкерс утрово потврдија дека градското дерби против ЛА Клиперс кој требаше да се игра синоќа е одложен. Мечот на градските ривали e одложен по трагичната смрт на Коби Брајант, кој загина пред два дена во хеликоптерска несреќа.

461 поврзани вести »

Официјално: Ериксен е нов фудбалер на Интер! (ФОТО)

СуперСпорт - пред: 16 часа

Интер доби уште едно големо засилување во екипата, со кое ќе се обиде да ја нападне титулата во италијанската Серија А, која што ја брани Јувентус. Кристијан Ериксен денеска потпиша договор со Интер, па ќе добива 10 милиони евра годишно и ќе биде ...

45 поврзани вести »

Посвета која го крши срцето: Ѓоковиќ остави порака за Коби и Џина (ВИДЕО)

СуперСпорт - пред: 16 часа

Српскиот тенисер оствари пласман во полуфинале на Австралијан опен, откако го победи Милош Раониќ со 3-0 во сетови и така си закажа меч против Роџер Федерер. Џон Мекинро по мечот го праша Ѓоковиќ за неговиот починат пријател Коби Брајант, а Србинот ...

461 поврзани вести »

Спектакл на Австралијан опен: Ѓоковиќ закажа дуел со Федерер!

СуперСпорт - пред: 17 часа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Австралијан опен со победата против Милош Раониќ од 3-0 во сетови. Ѓоковиќ го почна многу добро мечот, иако Раониќ даде отпор во првиот сет.

118 поврзани вести »

Ѓоковиќ се расплака и даде емотивна изјава за Коби (ВИДЕО)

СуперСпорт - пред: 17 часа

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ беше емотивен по победата против Милош Раониќ и пласманот во полуфиналето на Австралијан опен, зашто доби прашање за починатиот американски кошаркар Коби Брајант.

461 поврзани вести »

Алексис Санчез по само шест месеци го напушта Интер

СуперСпорт - пред: 17 часа

Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез минатото лето пристигна во Интер од Манчестер Јунајтед на едногодишна позајмица. Алексис ги гледаше натпреварите на Јунајтед во поголемиот дел од клупата минатата сезона и одлучи дека е време да си замине.

21 поврзани вести »

Тој не се појави на тренинг утрово: Барселона има нов напаѓач?

СуперСпорт - пред: 19 часа

Барселона се најде во проблеми откако беше потврдено дека Луис Суарез ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повреда. Уругваецот се повреди на натпреварот во Суперкупот против Атлетико Мадрид, но никој не очекуваше дека неговото закрепнување ќе ...

25 поврзани вести »