TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистина.мк

„Гранд ѕвездата“ со секси фотка покажа дека не го крши полицискиот час: Сите што се надвор ги бара полиција, само таа ...

Вистина.мк - пред: 18 мин

Фолк пејачката Сања Стојановиќ строго го почитува полицискиот час и не ги крши мерките преземени од државата за време на вонредната состојба. Тоа, таа најпрвин го покажа со фотографија од спалната соба, која цицлестата „Гранд ѕвезда“ ја сподели на ...

Дневен хороскоп: Четврток(02.Април,2020 година)

Вистина.мк - пред: 18 мин

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека во работното опкружување некој работи против вашиот интерес и тоа нималку не ви се допаѓа. Љубов: Не ви се допаѓа тоа што саканата личност покажува љубомора во комуникацијата со вас. Здравје: Генерално добро.

21 поврзани вести »

„Мислев дека вакви работи се случуваат само во филмови“: Мира Шкориќ го затекла свршеникот со маж во кревет

Вистина.мк - пред: 18 мин

Фолк пејачката беше свршена со еден маж од Германија за кој не сакаше многу да зборува во јавност, но таа врска е прекината поради неверство. Mира Шкориќ вели дека доживеала шок кога својот свршеник го затекла во кревет со друг маж.

Србите бесни на Дарко Лазиќ: „Што чекате, пикнете го во затвор!“

Вистина.мк - пред: 18 мин

Веста дека пејачот Дарко Лазиќ бил фатен во автомобил со пријателите за време на полицискиот час, предизвика голема огорченост кај луѓето, кои повикуваат победникот на „Ѕвездите на Гранд “ да биде казнет најстрого.

5 поврзани вести »

„Те сакам“: Лидија Вукиќевиќ и помладиот Црногорец си упатија јавни љубовни изјави (фото)

Вистина.мк - пред: 18 мин

Поранешниот учесник на „Задруга“, Црногорецот Владимир Томовиќ и актерката Лидија Вукиќевиќ повторно потикнаа сомнеж дека се повеќе од пријатели. Лидија (57) и Владимир (37) ставија до знаење дека се во одличен однос, со тоа што таа редовно ги ...

Само Карлеуша има, што никој дома нема: Среде пандемија, пејачката фрли огромни пари за (не)потребен луксуз (ФОТО)

Вистина.мк - пред: 58 мин

Пејачката Јелена Карлеуша не штеди пари дури и за време на вонредна состојба. Таа среде пандемијата од коронавирусот, се фрли на онлајн шопинг, па преку иИнтернет нарача нешто, што сега само Карлеуша дома го има, а никој друг го нема.

9 поврзани вести »

Кети Пери шокираше со трудничкиот изглед, а фановите и порачаа: „Дали си реална?“

Вистина.мк - пред: 58 мин

Кети Пери неодамна откри дека со Орландо Блум го чека своето прво дете, а трудничките денови ги поминува во изолација. Пред неколку дена на социјалните мрежи објави две фотографии, една пред и по карантин со која ги воодушеви своите следбеници.

2 поврзани вести »

Анастасија Ражнатовиќ вели дека личи на татка си, но еве што има да каже мама Цеца на тоа

Вистина.мк - пред: 58 мин

Анастасија Ражнатовиќ неодамна одговори на прашањата на своите обожаватели на својот Инстаграм профил, а еден од нив прашува дали повеќе личи на тато Жељко Ражнатовиќ Аркан или на мама Цеца.

11 поврзани вести »

Фановите ја обвинија Јелена Ѓоковиќ дека шири дезинформации за коронавирусот

Вистина.мк - пред: 58 мин

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ на социјалните мрежи објави видео кое ги изненади сите. Имено, многумина тоа видео го оценија како дезинформација и ширење на теории на заговор. На снимката, американскиот доктор го објаснува своето ...

1419 поврзани вести »

На Дара- Бубамара карантинот и прави дополнителна компликација: Пејачката не може без се*с ни во изолација (ФОТО)

Вистина.мк - пред: 2 часа

Дара – Бубамара не може без секс ниту за време на пандемијата на коронавирусот! Пејачката моментално е во изолација во Нови Сад, а нејзиниот кревет го грее непознат маж, кој Дара вешто го крие од јавноста. „Не сум уморна од карантинот.

9 поврзани вести »

Кристина Мандарина ги истури џиновските гради, па никој не ја ни погледна новата фрузура со која се фалеше (фото)

Вистина.мк - пред: 2 часа

Продавачката на мандарини од Хрватска, Кристина Панева (21), позната по својот прекар „Мандарина“, не е толку активна на социјалните медиуми во последно време како што беше порано. Еднаш неделно, таа ги „чести“ следбениците со некоја нова ...

Исповед на мајката на Анабела: „Гаги ја уништи неа, нејзиното здравје и целото семејство“

Вистина.мк - пред: 2 часа

Во реалното „Задруга“ секојдневно дознавме детали од приватниот живот на екс сопружниците Анабела Атијас и Гаги Ѓогани. Мајката на Анабела се огласи за медиумите и првпат ја откри својата страна на приказната.

Ги нарекуваа „недопирливи“, беа најпопуларна холивудска двојка, а потоа актерот и раскина преку шоуто на Опра

Вистина.мк - пред: 2 часа

Холивудскиот задодник, актерот Мет Дејмон и британската актерка Мини Драјвер (50) беа во врска повеќе од една година, откако тој реши да каже во шоуто во Опра дека не се повеќе заедно. Во 1998 година, актерот Мет Дејмон стана еден од најбараните ...

2 поврзани вести »

На Кија Коцкар „и попуштија кочниците“: Разголена по цела куќа, од бањата до спалната (ФОТО)

Вистина.мк - пред: 2 часа

Некогашната ријалити ѕвезда, а однеодамна и пејачка Кија Кокар очигледно знае како да го привлече вниманието на мажите на Инстаграм. Или можеби и неа карнтинот и дошол преку глава, па незнајќи што да прави сос ебе во четири ѕида, почна да измислува ...

По секојдневните караници и тепачки на Анабела и Гаги во „Задруга3“ се огласи и Слоба: „Најмногу ми е жал за Луна!“ ...

Вистина.мк - пред: 2 часа

Слоба Радановиќ и Луна Ѓогани се разделија по „Задруга 1“, но иако пејачот одамна стави точка на нивната врска, кај Луна случајот не е таков. Радановиќ веќе неколку месеци ужива со новата девојка Јелена, со која го поминува времето во самоизолација, ...

Ова е конечната одлука за „Евровизија 2020“

Вистина.мк - пред: 2 часа

Холандскиот јавен сервис оваа година наместо класична „Евровизија“ ќе организира посебена програма во која ќе може да се претстават 41 држава. Наместо Евровизијата во Ротердам која е откажана поради коронавирусот, фановите од ова случување ќе можат ...

13 поврзани вести »

Карлеуша е секс бомба во црн латекс: Пејачката како садо-мазо домина од бордел, со жежок еротски танц ја најави ...

Вистина.мк - пред: 3 часа

Јелена Карлеуша наскоро би требало да ја објави новата песна „Ла Бомба“ и тоа отпеана на Шпански јазик. Станува збор за дует со бразилскиот музичар Пабло Витара, чија заедничка песна заради вонредната ситуација не ја дочека својата премиера во ...

9 поврзани вести »

Актерот од серијата „Lost“ се излечил од вирусот, но потоа симптомите му се вратиле!

Вистина.мк - пред: 3 часа

Даниел де Ким, најпознат по улогата во серијата “Lost”, објавил дека е излечен од коронавирусот 10 дена откако јавно објавил дека е заразен. “Добрата вест е дека немам повеќе вирус”, рекол во видео-објавата која ја поставил на Инстаграм и во која го ...

7 поврзани вести »

Актерската легенда ја загуби борбата со коронавирусот

Вистина.мк - пред: 3 часа

Ендру Џек, актерот од „Војна на ѕвездите“ почина како последица на коронавирусот на 77-годишна возраст, пренесуваат светските медиуми. Жил Мекалух, застапник на актерот кој што воедно бил и негов учител, за „ТМЗ“ изјавил дека неговиот клиент починал ...

1419 поврзани вести »

„Карантин маска“: Еве во што Милена Антовска ја маскираше својата ќерка за „Денот на шегата“

Вистина.мк - пред: 4 часа

Короната ги затвори градинките, училиштата, факултетите, моловите….и ни стави рампа на секојдневните активности и навики. Иако претходната година за „Денот на шегата“, плоштадот во Скопје можевме да го видиме преполн со луѓе со разни маски, вчера ...