TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистина.мк

Орхидеите може да цветаат цела година, само треба да ги почитувате овие правила

Вистина.мк - пред: 13 часа

Кога станува збор за орхидеите, мислењата се поделени. Иако многумина веруваат дека орхидеите се цвеќиња кои бараат многу внимание, оние кои ги примениле овие правила знаат дека овој цвет е најлесен за нега дома.

2 поврзани вести »

Жени, никогаш не правете ги овие работи кога одите на гинеколог – тоа ги “излудува“ докторите

Вистина.мк - пред: 13 часа

Многу жени од некоја необјаснива причина го одложуваат одењето на гинеколог и со тоа можат да го загрозат своето здравје. Сепак, важно е да знаете дека редовните прегледи и отворената дискусија со специјалист за женско здравје може да ви го спасат ...

2 поврзани вести »

За само 15 минути: Најбрзиот трик за печење на компир во кора

Вистина.мк - пред: 13 часа

Обичните компири се неисцрпен извор на кулинарска инспирација – ги вариме, пржиме, динстаме и печеме. Ако сакаме термички да го обработиме за кратко време – на пример за околу 20 минути го сечеме на помали парчиња, додека за печење во едно парче во ...

2 поврзани вести »

„Хотел меѓу две војни“ од Александар Русјаков е книга на месец февруари во библиотеката „Браќа Миладиновци“ – Скопје

Вистина.мк - пред: 14 часа

Наградуваниот роман „Хотел меѓу две војни“ од Александар Русјаков, кој е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“, е избран за книга за месецот февруари во Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје.

2 поврзани вести »

„Bella“ е феномен: Песната на Пајак и Лара надмина десет милиони прегледи на YouTube (Видео)

Вистина.мк - пред: 14 часа

На минатогодишното издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2022“ во Штип, младите и атрактивни Христијан Настески-Пајак и Лара Иванова на сцената ја претставија нивната најнова дуетска песна „Bella“, која што верувале или не, за кратко ...

Се гради првиот шумски град во светот – во местото најпогодено од смог

Вистина.мк - пред: 14 часа

„Првиот шумски град во светот“ со години се гради во кинескиот град Лиужоу. Миланскиот архитект Стефано Боери работи на овој проект со неговиот тим, кој инаку развива зелени проекти низ светот со цел да го промени изгледот и перцепцијата на ...

Удобност и топлина: Прекрасен стан во Италија кој изгледа како оаза на мирот

Вистина.мк - пред: 14 часа

Кој стил да се избере, какви бои да се користат и како максимално да се искористи просторот – ова се главните прашања кои се наметнуваат кога одлучуваме да го преуредиме просторот во кој ...

Лена Чолак и без фотошоп изгледа топ: Пејачката по чинот на снимање крај базенот ве кани на пливање… за да ви тргне ...

Вистина.мк - пред: 14 часа

Атрактивната пејачка Лена Чолак пред еден од своите настапи се сликала додека ужива во релаксацијата во спа центарот на хотелот каде отседнала пред настапот. Пејачката во тие моменти мислела и на своите следбеници на социјалните мрежи, кои решила да ...

На 4-ти февруари во МКЦ: „Земјотрес 11“ – фестивал на свежа музика од домашната сцена

Вистина.мк - пред: 14 часа

Единаесеттото издание на „Земјотрес“ – фестивалот на свежа музика од домашната сцена оваа година ќе се одржи на 4 февруари со почеток од 19 часот во Младинскиот културен центар (МКЦ). „На Земјотрес му претстои промена.

Дарко Лазиќ делува целосно депресивно – пејачот западна во проблеми, кои тешко ги издржува (фото)

Вистина.мк - пред: 14 часа

Откако стапи во врска со Катарина, пејачот Дарко Лазиќ не се двои од неговата сакана, и не крије колку ја сака и се грижи за неговата двојка. Меѓутоа, поради деловни обврски морале да се разделат, па Дарко моментално престојува во далечната ...

Што да направите ако вашиот сопруг се заљуби во друга жена: Психолозите сметаат дека имате само 1 избор – без исклучок

Вистина.мк - пред: 14 часа

Замислете ја таа агонија човекот кој го обожавате да се заљуби во друга жена. А како сте го забележале ...

2 поврзани вести »

Двата најчести изговори: Мажите признаа како прикриваат измама во врската

Вистина.мк - пред: 14 часа

Измамата е честа појава. За некои тоа е причина за разделба, раскинување и развод, други се подготвени да ја простат. Дали сте изненадени од фактот што едно истражување откри дека една четвртина од брачните парови се соочуваат со прељуба? Друго ...

3 поврзани вести »

Дали партнерот постојано ве нервира? Научниците открија зошто е тоа така

Вистина.мк - пред: 14 часа

Заклучокот од истражувањето објавено во списанието „Social Psychological and Personality Science“ е дека, кога сме под стрес, се фокусираме на негативните квалитети на нашите партнери, а не на позитивните.

4 поврзани вести »

Јована Јеремиќ како Едита и Инди недоразбирањето со сестра си го решила со тепачка – „Гореше цела зграда“ (фото)

Вистина.мк - пред: 14 часа

Водителката Јована Јеремиќ во утринската програма призна дека таа, како и сестрите Едита и Инди Арадиновиќ, се обидела да го реши проблемот со тепачка. Видеото од тепачката меѓу Едита и Индира Инди Арадиновиќ го запали интернетот, а јавноста со ...

Подготвува нова освета: Шакира ќе му зададе нов удар на Пике и тоа на неговиот роденден

Вистина.мк - пред: 15 часа

Пике ќе добие уште една драма во животот на која веројатно не се надеваше, пишуваат социјалните мрежи откако беше откриено дека Шакира наскоро ќе објави уште една песна која ќе биде против нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике.

16 поврзани вести »

„Ѕвездата на Гранд“ влажна и разголена среде зима: Александра Тадиќ – Ципка е „луда типка“ што на снегот ги прошета ...

Вистина.мк - пред: 15 часа

Атрактивната фолк пејачка Александра Тадиќ – Ципка уште еднаш покажа дека е ултра секси типка. Само што овој пат „Ѕвездата на Гранд“ ја шокираше својата пубика откако откако се прошета разголена на снегот.

Сека објави приватно видео од хотелската соба – еве што правеше Алексиќ на удобниот кревет (видео)

Вистина.мк - пред: 15 часа

Пејачката Сека Алексиќ е навикната да ги израдува своите фанови ширум светот, кога целосно се опушта на паузите меѓу настапите, во моменти на одмор, а потоа на нејзиниот „Тикток“профил објавува што се случува во тие моменти.

2 поврзани вести »

Напиша само еден збор: Јелена Ѓоковиќ откри што навистина мисли за свекрвата (фото)

Вистина.мк - пред: 15 часа

Јелена Ѓоковиќ сподели фотографија од нејзиниот сопруг Новак Ѓоковиќ и неговата мајка, а она што беше напишано на објавата го привлече вниманието на многумина. Долго време се зборува за врската на Јелена и Дијана Ѓоковиќ.

193 поврзани вести »

Тамара Ѓуриќ секси и во теретана: Сите се прашуваа дали старлетата ќе издржи до крај, ама инструкторот прв „потклекна“… ...

Вистина.мк - пред: 15 часа

Српската старлета Taмара Ѓуриќ беше на мета на екипата на емисијата „Папарацо лов“. Имено, цицлестата убавица камерите на популарното шоу кое „им дише“ во врат на познатите, овој пат ја следеа до местото каде ги одржува кондицијата и своето тело.

Кога Селма Хаек е гостинка на свадба, никој не гледа во невестата, туку во неа (фото)

Вистина.мк - пред: 15 часа

Латиноамериканскиот пејач и актер Марк Ентони (54), на јавноста најпознат како бившиот сопруг на Џенифер Лопез, повторно стапна на лудиот камен. Марк Ентони по четврти пат и кажа „да“, овој пат на манекенката Надија Фереира, а на нивната гламурозна ...

24 поврзани вести »