TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Женски магазин

Џенифер Лопез и Бен Афлек се подготвуваат за венчавка: Тајно ќе застанат пред олтарот и веќе сè е испланирано

Женски магазин - пред: 4 часа

Странските медиуми веќе кренаа голема бука дека Џенифер Лопез и Бен Афлек ја планираат нивната венчавка во Мајами, а наводно веќе знаат и кој с è ќе присуствува на свадбата. Се оди до таму што, тврдат дека латино дивата Џеј Ло, веќе ги избрала ...

15 поврзани вести »

Читателите со категорично НЕ за вакцинација против ковид-19 на деца: Дека е мал интересот потврдуваат и од МЗ

Женски магазин - пред: 4 часа

Вакцинацијата на млади лица под 18 години е тема на која се зборува, се пишува постојано изминатиот период. Нашата земја официјално со имунизација на населението под 18 години започна пред две недели, а од министерството за здравство тогаш изјавија ...

Дневен хороскоп: Овој петок лош на финансиски план

Женски магазин - пред: 5 часа

ОВЕН Иако имате нов прилив на пари, не ви е лесно да се справите со сите трошоци што почнаа значително да ве оптоваруваат. Ве чека интересно запознавање со личност која ќе ве задоволи. Можни се проблеми со грлото.

15 поврзани вести »

Сопругот на Стоја се самоубил, таа останала сама со синот: Сè би било поинаку да не се вмешале неговите родители

Женски магазин - пред: 5 часа

Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја откри дека се омажила на само 16 години и дека многу брзо потоа станала вдовица. На самиот почеток на кариерата на фолк пејачката Стојанка Новаковиќ Стоје, се зборуваше дека се омажила на само шеснаесетгодишна ...

Познатиот психолог Дејл Карнеги го знаел точниот рецепт за среќа: Овие совети ќе ви го променат животот од корен

Женски магазин - пред: 6 часа

Писателот, психолог и педагог Дејл Карнеги мислеше и живееше по принципот „нема лоши луѓе на светот“. Постојат само непријатни околности што можат лесно да се променат. Доволно е да го смените својот став кон нив.

3 поврзани вести »

ЌЕ БИДАТ ГЛАВНИ: Четири хороскопски знаци кои ќе владеат во месец август

Женски магазин - пред: 6 часа

На некои ќе им оди во љубовта, на други во работата, а трети ќе уживаат во среќа во секоја сфера на животот. Ако не сте меѓу овие среќни знаци, не очајувајте ќе дојдат подобри денови и за вас...

2 поврзани вести »

Ми ставија дрога во пијалакот, не можев да зборувам ниту одам: Мили за ужасниот инцидент во ноќен клуб

Женски магазин - пред: 7 часа

18-годишна девојка од Велика Британија, која претрпела напад откако испила пијалак во кој наводно ѝ била ставена дрога, го опишува ужасниот инцидент. Мили Таплин верува дека била дрогирана од некое момче додека била во ноќен клуб во Есекс во ...

4 поврзани вести »

Беше најбогата жена во Шпанија и подготвена да се откаже од сè за да биде среќна: Никогаш не ѝ го простија ова!

Женски магазин - пред: 8 часа

Марија дел Росарио Кајетана Фиц-ејмс Стјуарт де Силва или едноставно војвотката од Алба беше ексцентрична. И покрај нејзиниот необичен изглед - сите ја сакаа... Марија дел Росарио Кајетана Фиц-ејмс Стјуарт де Силва беше единствената ќерка на 17-тиот ...

Кога ќе наполни 18 години, поздравете го со „поранешно дете мое, среќен пат“: Ведрана Рудан предизвика бура со ...

Женски магазин - пред: 9 часа

Ведрана Рудан е позната по тоа што секогаш го изненадува Балканот со своите ставови, а сега инспирирана од тезата дека „децата не им должат ништо на своите родители“, напишала текст на својот блог што натера многу луѓе да размислат за исправноста на ...

За вас можеби е глупост, но децата ги обожуваат: Колку е корисна играчката попит ?

Женски магазин - пред: 10 часа

Сигурни сме дека и вашите деца посакале да им купите од моментално најактуелната играчка наречена попит. Погледнете зошто оваа играчка ги полуде сите малечки. Сигурни сме дека сите родители слушнале за популарната играчка Децата ја обожаваат а ...

„Зошто стилистите ја мразат оваа жена“: Најубавата жена во Холивуд во стајлинг кој ги запрепасти модните критичари ...

Женски магазин - пред: 11 часа

Многумина се во прашалници, п убликата вели - катастрофа! Жената која го хипнотизира Холивуд со својата убавина и талент, повторно потфрли на црвениот тепих. Австралиската актерка Марго Роби (31) е вистинска сензација во светот на филмот во ...

3 поврзани вести »

Часовник на неделата: Tissot Tradition ви ветува бесконечни часови прецизност со одржлив добар изглед

Женски магазин - пред: 11 часа

Семејството Tissot Tradition му дава на ултрамодерното производство на часовници оправдано навестување за носталгија, давајќи ѝ на денешната технологија дизајн со винтиџ стил. Совршен со класични детали и суптилен винтиџ изглед оваа колекција е ...

СТОЈАНКА БЕШЕ ВО СОБАТА, НЕ МОЖЕВ ДА И ПОМОГНАМ - тажната приказна за првата жртва од пожарот во Старо Нагоричане

Женски магазин - пред: 12 часа

Големиот пожар во Старо Нагоричане ја зеде првата жртва, пренесе ТВ 24. Жена изгоре во куќата што ја зафатил пожарот. Обидувајќи се да се засолни од оганот, таа се заклучила во куќата и не успеала да се извлече пред пламените јазици.

44 поврзани вести »

НАУЧНИЦИТЕ ДОКАЖАА, НЕМА НУС ЕФЕКТИ: Спутник Лајт е ефикасен во комбинација со други вакцини

Женски магазин - пред: 12 часа

Вакцината Спутник Лајт покажува висока ефикасност во комбинација со вакцините АстраЗенека, Синофарм и Модерна во Аргентина, објави прес -службата на Рускиот фонд за директни инвестиции. - Податоците добиени од Министерството за здравство на ...

8 поврзани вести »

Една година без Исидора Бјелица: Колку и да ме удира животот, јас ќе го ставам најдобриот шешир, ќе соберам сила и ќе ...

Женски магазин - пред: 14 часа

Жената која несомнено ни недостасува во секој поглед е Исидора Бјелица. Познатата српска актерка која минатата година ја изгуби битката со ракот по долги години борба останува во нашите срца запаметена по ведриот дух , по шеширите и уикатниот стил ...

Познат кардиолог советува: Им ги забранив овие 9 намирници на луѓето кои ги сакам!

Женски магазин - пред: 15 часа

фото:Shutterstock Со цел срцето да биде здраво, многу е важно да се обрне внимание на исхраната и да се грижиме за начинот на живот и навиките. Пред сè важно е да се ослободите од сè што може да има штетно влијание врз најважниот мускул во телото, а ...

4 поврзани вести »

Водителката Сања Савеска и нејзиното момче на најромантичната тврдина од чиј поглед застанува здив: Му се насладуваат ...

Женски магазин - пред: 16 часа

Водителката од „Брза кујна“ Сања Савеска летниот одмор го поминува во соседна Грција. Како обожавател на патувањата, Савеска со долгогодишното момче Томи биле во посета на преубавиот остров Нафпилон.

Години тренинзи, пот, солзи, повреди и неправди: Каратистката Пулексенија Јовановска испиша историја за македонското ...

Женски магазин - пред: 17 часа

Македонската каратистика Пулексија Јовановска испиша историја за маконското карате. Освои девето место на Олимписките игри а нејзиниот сон стана реалност во Токио. „Колку вредеше, сите овие години, тренинзи, пот, солзи,повреди, неправди.

56 поврзани вести »

Сопругата на британскиот премиер e бремена и најави доаѓање на „бебе на виножитото“: Овој термин има емотивно значење

Женски магазин - пред: 17 часа

Секоја бременост е време на чуда, предизвици, надежи, радости и стравови, но особено е тешка бременоста што се случува по несакан абортус, раѓање на мртво дете или слична трагедија. Во такви случаи, родителите често минуваат низ налети на радост што ...

Познатата актерка прооде пет месеци по несреќата во прашума: Нозете никогаш повеќе нема да ми бидат исти

Женски магазин - пред: 18 часа

Американската актерка Ешли Џад во долга објава на Инстаграм напиша дека почнала да оди пет месеци по тешката несреќа што ја доживеала во прашума во Демократска Република Конго. Имено, Ешли тогаш се здоби со фрактура на четири нозе.

3 поврзани вести »