TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Женски магазин

По скандалот дека ја изневерува со дадилката, го покажа сопругот: Сека Алексиќ ги запали социјалните мрежи - Еве како ...

Женски магазин - пред: 2 часа

Пејачката Светлана Сека Алексиќ пред неколку месеци беше мета на гласини дека нејзиниот сопруг Вељко Пиљикиќ, со кој со години е во хармоничен брак и има два сина, ја изневерил со дадилката.

3 поврзани вести »

„Не знам што ми е, мокра сум“: Јована Јеремиќ почна да се соблекува среде утринска емисија

Женски магазин - пред: 3 часа

Водителката Јована Јеремиќ собра грст комплименти, но и неколку критики за нејзиниот изглед во Утринската програма на Телевизија Пинк. Јована Јеремиќ откако почна да работи на ТВ Пинк го привлекува вниманието на јавноста со своите изјави и ...

2 поврзани вести »

Жени родени во овие 3 хороскопски знаци имаат најмногу среќа: Добиваат сѐ што ќе посакаат

Женски магазин - пред: 3 часа

Ако им се верува на ѕвездите, жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најсреќните луѓе кои имаат се што сакаат. Според астролозите, постојат три хороскопски знаци во кои се родени најсреќните жени во животот.

15 поврзани вести »

Тања Савиќ заљубена и среќна: Ужива покрај 11 години помладото момче, а со својата трансформација ги воодушеви сите

Женски магазин - пред: 4 часа

Пејачката Тања Савиќод неодамна повторно е среќно заљубена. Станува збор за 11 години помладиот пилот Мухамед Муки Бешиќ, а се шпекулираше дека во меѓувреме и станал менаџер на пејачката. По бурниот развод, Тања повторно е среќна и изгледа блеска ...

3 поврзани вести »

„Почина мојот постар син, а другиот е во тешка состојба, едвај ја преживувам секоја секунда“: Трагедија во домот на ...

Женски магазин - пред: 5 часа

„Во овие околности едвај ја преживувам секоја секунда, а малата сила што ја немам ја чувам за грижата на Максим и се трудам Милица да не страда од мојата тага и слабост“. Познатата модна блогерка од Бања Лука, Бојана Мутиќ со своите следбеници ја ...

Патриархот Павле објасни како да се ослободите од голема тага: Неговиот мудар совет им помогна на многумина да ги ...

Женски магазин - пред: 7 часа

Патријархот Павле влезе во историјата на српските патријарси како еден од најскромните и најнеконвенционалните великодостојници кој направил многу за православието. Возљубениот патријарх Павле живееше скромно, како што проповеда и бара ...

Емотивците се раѓаат во понеделник, среќлиите во четврток: Што открива за вас денот на раѓање?

Женски магазин - пред: 8 часа

Секој ден во неделата е управуван од видлива планета вклучувајќи ги Сонцето и Месечината, па со помош на астролошка интерпретација на вашиот роденден можете да дознаете што открива вашиот роденден за вас и вашата судбина.

63 поврзани вести »

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ, МОЖЕБИ ВИ ЛЕГНАЛЕ ПАРИ: Исплатена е финансиската помош

Женски магазин - пред: 9 часа

Министерството за труд и социјална политика информира дека финансиската помош за месец февруари согласно Законот за финансиска поддршка е исплатена. Во оваа група на исплати спаѓаат корисници на посебен додаток, корисници на правото на надоместок ...

9 поврзани вести »

Александра живее со болки од 2020 година, а првата операција ја направи пред 20 дена: Боледува од агресивен тумор на ...

Женски магазин - пред: 10 часа

На Александра Диниќ (29) на 2 февруари и бил отстранет дел од туморот со кој се бори со години. Првите симптоми ги почувствувала есента 2020 година. Првата интервенција била во јуни 2022 година.

Битолчанката Ирена која го освои најпосакуваниот ерген во австралиско реално шоу, стана мајка: На свет ја донесе ...

Женски магазин - пред: 11 часа

Битолчанката Ирена Србиновска која се омажи лани за најпосакуваниот ерген од австралиското шоу во 2020 година и направи филмска свадба, стана мајка. Таа објави фотографија на Инстаграм и напиша дека доби ќерка со нејзиниот сопруг Локлан Гилберт: ...

2 поврзани вести »

Круша под круша паѓа: Мајка и ќерка како сестри - Светлана и Моника Црнокрак пленат со убавина

Женски магазин - пред: 12 часа

Познатата двојка Светлана и Мики Црнокрак која повеќе од две децении е во брак и успешно го водат модното студио „Црнокрка“ се родители на две ќерки - Моника и Нина. Моника е поголемата која по дипломирање на Економскиот факултет продолжи да се ...

Паста ла виста бејби: Северина и Јелена Карлеуша на шпагети двобој

Женски магазин - пред: 13 часа

Една обична фотосесија знае како да ја направи провокативна и секси и да предизвика коментари и реакции во јавноста. Хрватската ѕвезда Северина беше прва која вкуси шпагети во црвен сос, за потребите на реклама, облечена во црн долг фустан со ...

„Со љубов и благослов влеговме во ново поглавје“: Се омажи „девојката со крилја“ и блесна во бела венчаница

Женски магазин - пред: 14 часа

Сликарката и шампионка во паратаеквондо, Дејана Бачко, е родена без раце, а неодамна стана пример за восхит на многумина. Дејана и нејзиниот партнер Марко Нежиќ неодамна станаа родители на девојче кое го нарекоа Лара, што доаѓа од грчкиот јазик и ...

„Среќна годишница љубов моја“: Павле Камиловски и Ирина слават една година брак

Женски магазин - пред: 15 часа

Македонскиот изведувач и уметник Павле Камилоски и планинарката Ирина Дишовска прославија годишница од брак. Парот минатата година направи свадба со сите адети. Одење по невестата, венчавка во соборниот храм „Св.

Мартија Станојковиќ одбра безвременски секси моден изглед: Пејачката во црно - бела комбинација

Женски магазин - пред: 16 часа

Црно-белите комбинации на облека многумина ги отфрлаат како здодевни и неинтересни, но една од најважните карактеристики на ваквите модни комбинации е класичноста, која дава посебен шарм. Доволно е да имате малку фантазија и црно-белата комбинација ...

Денес е Св. Ѓорѓи Кратовски: Заштитник на златарите и на еден град во Македонија - Еве каде се празнува

Женски магазин - пред: 19 часа

Православните христијани денес го празнуваат празникот Свети Ѓорѓи Кратовски. Тој бил Македонец од градот Кратово. По занает бил златар и останал како заштитник на златарите и кујунџиитеи.

3 поврзани вести »

Жика Јакшиќ заљубен е во 20 години помлада девојка: Беше во брак со фудбалер на „Црвена ѕвезда“, членка е на УНЕСКО и ...

Женски магазин - 24.02.2024

Српскиот водител од познатото регионално музичко шоу „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ веќе подолго време е во врска со дваесет години помладата Тијана Мијаиловиќ. Водителот се труди својот приватен живот да го држи што подалеку од очите на ...

4 поврзани вести »

Викенд хороскоп: Јарците ќе уживаат во страста, парите ќе дојдат кај Шкорпиите, а духовите од минатото кај Девиците

Женски магазин - 24.02.2024

Овен Викендот носи возбуда во љубовниот живот. Можни се неочекувани промени кои ќе ја освежат вашата врска или ќе донесат нови можности за романса. Бидете подготвени да се ослободите од вашите емоции.

10 поврзани вести »

Богдана наскоро ја чека трети царски рез: Вељко Ражнатовиќ не застанува тука, откри колку деца сака да има со сопругата

Женски магазин - 23.02.2024

Синот на најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ имаат два сина, а третиот е на пат. Имено, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга имаат два сина – Жељко и Крстан, а наскоро ќе добијат и трет ...

13 поврзани вести »

Финансискиот хороскоп за март најавува беспарица за овие знаци: Ќе го потрошат и последниот денар!

Женски магазин - 23.02.2024

Дознајте што ве очекува во март 2024 година кога се во прашање финансиите ОВЕН Бидете внимателни и водете се од мислата: „сè во свое време“. Сè уште сте во период кој е погоден за инвестиции. Но, не зборуваме само за оние од материјална природа.