TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
А скроз го замислувам цело Радио МОФ како ти вика „у Берлин на журка си бил“?! :))))))))) https://t.co/8iUcVkDT7J
1ReTweets7Favorites·Details
@igorss011 Jas razbiram da imas guzva ama da se odnesuvas taka nadmeno so lugje sto sakaat da ti ostavat pari e malce grdo. Se ke kupev od tamu btw ama ostana na pantaloni i jakna posto veke gi isprobav pa ne mi se vleckase pak po drugi dukjani. Zalosno
2ReTweets1Favorites·Details
Двајца граѓани завчера во полиција пријавиле дека ги каснале кучиња на улица. Во Скопје, годишно меѓу 500 и 600 граѓани пријавуваат дека ги повредило куче, а речиси сите наплаќаат отштета. На тоа одат близу милион евра годишно: https://t.co/kEb9jE9ibm https://t.co/EWJAeDt2q0
2ReTweets1Favorites·Details
Апартмани за македонски бугари https://t.co/fJR2Bu9wQq
2ReTweets1Favorites·Details
Некој е руски проект, да не речам измишљотина https://t.co/D2e6hYfdGR
1ReTweets5Favorites·Details
@aksveleg не мора да ме памтат...важно е дека сум направила
1ReTweets5Favorites·Details
Мажина шо мешат култура со флерт 🤡🚩🚩🚩
1ReTweets5Favorites·Details
некогаш знаеме да бидеме луѓе https://t.co/99thkK4VO1
1ReTweets5Favorites·Details
#Забегана работа. И мртвите ги #делат на проамерикански и проруски. Изразија сочуство до Турција а за загинатите во Сирија-молк. Земјотрес имаше и во Сирија со многу загинати, но, политиката на лигавење кон „ѕверот“ не им дозволува на марионетите да изразат сочуство и до Сирија. https://t.co/spEgSCVPaq
1ReTweets5Favorites·Details