TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Discussions
#1
Сакате да се врати режимот на грујо ?
Тогаш гласајте за вмро https://t.co/O29dZQTW0t
59Tweets22Users·Details
#2
Не знам зошто сте згрозени од тепањето на српската полиција и не ви е јасно дека не можеш туку-така да си чилаш на клупа кога има интервентна полиција на улица. Наредбата им е да го расчистат тој потег и ако си таму ти си цел на чистењето.
54Tweets11Users·Details
#3
Хелоуууу 34! 🥂🥂🥂🥂 https://t.co/GHoEd7b1RE
26Tweets13Users·Details
#4
Све нешто мислам дека нашава полиција од шарена беше подобро организирана. Прецизно формирани кордони, контролирана агресија, бранење територија.
Ова вчера во Белград беше башибозук.
Толпа против толпа.
34Tweets12Users·Details
#5
Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата од утре при влез во нашата земја за сите граѓани од Србија, Косово, Босна и Херцеговина и Црна Гора да биде задолжително да достават ПСР тест не постар од 72 часа.
18Tweets14Users·Details
#6
Само што дознав дека моите родители (факултетски образовани) не пуштале клима ради корона.
Не знаеа да ми објаснат каква е поврзаноста на климата и короната. Се кревал вирусот од под.

Да се забрани жута штампа.
38Tweets11Users·Details
#7
Епа ај на здравје нека ми е, у влез кај мене има заболен од Корона, и да биде уште по трагично цело време у паркот седеше без маска о се групираше уште до 5/6 фамилии.
Што значи пола влез ќе биде у карантин или заболе! 😡😡😡
П. С СФЕ ДА ИМ ЕБАМ
28Tweets11Users·Details
#8
Жена се пролепшуе од две ствари... ако прими крф е дната...
24Tweets11Users·Details
#9
Манифест за бескрајната борба. Обновата е нашата победа.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова 🇲🇰 https://t.co/XwLx8PvfOt
13Tweets13Users·Details
#10
Кој е надлежен да го затвори Мендух Тачи за неговата изјава од вчера?
16Tweets12Users·Details