TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 12805   ( 1529th )
#followers: 1695   ( 2491st )
што ако овој свет просто бил најефтин на тендер?
27ReTweets91Favorites·Details
Филм што сте го го гледале двоцифрен број пати и пак би го гледале и не ви е досаден?
5ReTweets63Favorites·Details
10ReTweets27Favorites·Details
Бугарскиот фашистички окупатор, за полесно да ја надгледува границата со соседите, во периодот пред 1940 некаде решава дека најлесно му е да ги убие сите погранични села. Се' живо во нив.
1/х
6ReTweets17Favorites·Details
Прв ден од 9 месеци чекање на летото
1ReTweets4Favorites·Details
@atortevski @sloboden_pecat Треба да се пријави во ДИК, иначе не процесираат казни сами, не се обврзани без пријава никако.
*А мислам и дека им се и урачунати казните и свесно тераат, зашто казните се фиксни, истовремено се смешка во однос на парите што ги земаат како партии.
1ReTweets7Favorites·Details
Дедо ми, младич под 20 години, кој служел прво кај бугарскиот фашистички окупатор, пред да служи кај србите и пред да стане конечно партизан, добил задача да ја води убиствената група низ 1 село.
3/х
0ReTweets9Favorites·Details
Решил да ризикува и застанал пред неговиот надреден и да го употреби целиот шарм, убедување "погледнете го ова малечко дете во очи додека плаче".
Надредениит урлал и беснеел и бил насилен, но не убил никого.
"Перо, имаш среќа што си жив"
Во бес заминале.
4/х
0ReTweets9Favorites·Details
*Голема штета што не го снимав кога раскажуваше, а имаше многу за раскажување.
0ReTweets9Favorites·Details
Бугарскиот фашистички окупатор ги ангажира своите војници од караулите да прошетаат по селата, убијат се' што мрда и продолжат.
2/х
0ReTweets8Favorites·Details
Тоа погранично село се спасило од бугарскиот фашистички окупатор, но ниедно друго.
Истребиле се'.
5/5
0ReTweets8Favorites·Details
@TaraxacumWine Е, многу интересно уште нешто! 😀 На жените им се задлабочува гласот кога зборат со тој што го сакаат, на мажите им се истенчува 😊
0ReTweets3Favorites·Details
@SafetAhmeti Шетали су шетали, па су се шлапнули у кал.
0ReTweets3Favorites·Details
Држи се до своите избори.
Во повеќе наврати различни најблиски, наместо помош или себевклучување, ме имаат навредено со "кој ти е крив, сама си избрала"
Некој избор е лош, но подоцна излегува добар.
Некој избор делува паметно, подоцна излегува глупаво.
Држи се до своите избори.
0ReTweets5Favorites·Details
@1red2yellow3blu О, скроз може, ама во сегашен момент, тоа не го брише минатиот.
А, по доволно поминато време, знае сосема друго светло од првичното да добие некоја мината одлука.
0ReTweets2Favorites·Details
@IvanLazarevski Како што рече некој, попрво би слушала гребење се вилушка по ѕид.
0ReTweets2Favorites·Details
@IvanLazarevski Помилозвучно 😊
0ReTweets2Favorites·Details
@IvanLazarevski 😂
На пола девојчиња им беше прва симпатија.
На другата половина А-ха.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ivan Lazarevskiivanlazarevski6
2Евианaveevian5
3Aleksandar Tortevskiatortevski5
4dopplerdoppler_e4
5Кукуњавскаemmyllija4
6Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov4
7💉Ej Brej💉gogiche4
8Shoku Boroborokitanoski4
9Aabyepat1enthater3
10TaraxacumWinetaraxacumwine3