TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брадестиот @_bradestiot
#reach: 111088   ( 49th )
#followers: 3785   ( 890rd )
#1
Скопјенце💚 https://t.co/vflD5BIP4w
27ReTweets268Favorites·Details
#2
Единствен професор кој во ниедно свидетелство не напиша #Северна. Ние сме Република Македонија 👊🏼 https://t.co/GaEKvoB9I9
38ReTweets108Favorites·Details
#3
Денеска се навршуваат три години од катастрофалните поплави во скопско Стајковци. Никогаш да не се повтори 🙏🏼 https://t.co/GqDUd5pnBv
24ReTweets110Favorites·Details
#4
"Мртвите луѓе добиваат повеќе цвеќе отколку живите, бидејќи каењето е посилно од благодарноста." -Ана Франк
24ReTweets96Favorites·Details
#5
Од каде знае дека е педер ?
21ReTweets105Favorites·Details
#6
На Хирошима и Нагасаки беа фрлени атомски бомби. На Република Македонија е фрлен Зоран Заев. Македонски народе, „никој не може да ти го чуе лелекот додека главата ја држиш забиена во песок”. Крени глас. Бори се за татковината!
Честит Илинден, за многу години 🇲🇰 https://t.co/JzahAkJOex
25ReTweets85Favorites·Details
#7
Кармата нема мени. Ви се сервира она што го заслужувате.
25ReTweets85Favorites·Details
#8
Zapamti li so ti kazzav rodeo meko, leb i mleko. Kusurot na masata. https://t.co/KhQwbq4Nde
20ReTweets95Favorites·Details
#9
-Беше ли на одмор?
-Ехее, ја уште лани бев
25ReTweets80Favorites·Details
#10
"Пеколот е празен. Сите ѓаволи се на Земјата" - Шекспир
24ReTweets81Favorites·Details
#11
„Рекет“ се шири како рак и со брзо темпо ја јаде од внатре целата политичка гарнитура од власта. По промената на името не започнаа со реформи во судство, економија, здравство, образование. Започнаа со она што најдобро го знаат – со криминал. И тоа со криминал од најмафијашки вид https://t.co/h1dwRrcNM7
25ReTweets76Favorites·Details
#12
Еве зошто без лисици https://t.co/cVR1lC2JAy
23ReTweets82Favorites·Details
#13
Психолозите велат: најљубезните луѓе, најмногу страдаат во себе.
20ReTweets87Favorites·Details
#14
УРЛАААААААМММ!!!😂😂😂😂😂 https://t.co/F1pek1X1ev
17ReTweets96Favorites·Details
#16
Конечно дознав како изглеа бабата на Том https://t.co/ybFANghFwR
17ReTweets84Favorites·Details
#17
Два дена откако го набрал милионот од Камчев, Боки Тредичи на инста се пофали дека не бери гајле: https://t.co/56YBo0YkNm
23ReTweets64Favorites·Details
#18
"Оние кои ве сакаат никогаш нема да ве остават, затоа што дури и да имаат 100 причини да си заминат, секогаш ќе најдат барем една за да останат." - Стив Џобс
21ReTweets67Favorites·Details
#19
Со снимени разговори дојдоа, со снимени разговори ќе си одат :)

Зоран Заев бил главен менаџер на рекет. "Утре се гледам со Заев, знам што збори он, знам што сум зборел со него за тебе" вели Боки во новата снимка. https://t.co/MZna3hIOUA
22ReTweets59Favorites·Details
#20
Клучот за добар однос се крие во две работи:
1 да ги цениме сличностите
2 да ги почитуваме разликите
20ReTweets65Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1جانا ميمشl0remipsum_31
2Војникотawzoi5nmsm3qz9q30
3🍩Крофниче🍩krofni4e28
4Agni Sara 🕉monocer0tis26
5mladen_mnogu_gladenmladen_mn20
6Хермосаkity90819
7Прецедникот™ 🇲🇰jeftomkd14
8Тинка Минкаtopceglopce13
9Шанкерот 🍸🔥🔥🔥davorche213
10Мрчаторstrshlen10