TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 11207   ( 1574th )
#followers: 462   ( 8684th )
КАРАНТИН е кога движењето на заболени лица е забрането.

ТИРАНИЈА е кога движење на здрави лица е забрането.

ПРОПАГАНДА е кога медиумите намерно го лажат народот, ги извртуваат зборовите и не ја кажуваат вистината околу оваа разлика.
17ReTweets39Favorites·Details
@naukaetop @VladimirJosifo1 коа им се збореше дека “вакцинава“ е предигра за данок за воздух, мислеа дека сум налудничав. малку по малку.. систем жаба во вода.
1ReTweets4Favorites·Details
@LepceSoSalamce ако де, пошто е време на “пЛандемија“ сите закони донесени ова време коа нема да има “вонредна состојба“ нема да важат..баш поради тоа што се донесени под “вонредна“. и некој секако ќе треба да одговара за истото.
0ReTweets4Favorites·Details
@vladavitosevic @joe__11 pa shta znam, ja negde citao o Anunaki-ima.. i vise mi je verovatno to nego da se neki predak verao po drvecu. jer fali negde 10.000 godina evolucije. i ako smo “nastali“ kako to da je evolucija jednostavno prekinula dalje? slicno kao za kovidom. nema vise obican grip? :)
0ReTweets4Favorites·Details
@DD_strange_ @trampcho @unitedforever08 утре премиер ќе ти биде. немој така. ќе мора твитови да бришеш :)
0ReTweets2Favorites·Details
@StariotSoSpirit @tikvazelena бато, мора да е јуначина чоекот. ај што се плеснале на прв дејт ама па ритамот 20 г.подоцна да го државаш.. капа доле. :) секоја чест.
0ReTweets2Favorites·Details
@VladimirJosifo1 пази сеа за ден-два наслов: масовно даваат отказ полицајците поради новиот заков. та кој е луд да се труе?
0ReTweets2Favorites·Details
@psqnt @CaldronPool @EthanBitcoin to kill someone or to be killed? define question :)
0ReTweets2Favorites·Details
@vladimir_dutina @BacveOd ma garant za tebe i deda mraz postoji :)
0ReTweets3Favorites·Details
@tome_corner @Biljankata @raspustenica197 томас-самоубица. еве и сликовито да ти објаснам. НЕ СЕ ЗАЕБААЈ СО ЖЕНА нарочито ако е твоја. вчера нешо и се курчам на мојана, ми вика - ај погоди кој ти прави храна? самоутепанција у најава. https://t.co/wpTcS74PeK
0ReTweets2Favorites·Details
@SofreTrifunoski @tikvazelena не ја разбирам оваа љубомора. дали затоа што се плеснала на прв дејт, дали затоа што е со истиот 20 години, или зошто цурава нема таква прилика па се плеска ректро-активно? нејзина пи*ка нејзина фирма, ќе прави што сака. ајде таму подалеку и гледајте си го својот двор.
0ReTweets2Favorites·Details
@CinnamonGiraffe ако не му пуштиш цицки на докторот @Dr_Koljo во ДМ ништо од муабетот.
0ReTweets2Favorites·Details
@23Chento @realTotoMK до клеопатра назад :)
0ReTweets2Favorites·Details
@tome_corner @Vlatkovski го изнервирала жена му :)
0ReTweets1Favorites·Details
@senadaruc не-ти-правам-муабет ама сериозно. и љубоморен сум ти да знаеш. ете така.
0ReTweets1Favorites·Details
@l0remipsum_ .. a few moment later ..
0ReTweets1Favorites·Details
@svadba11 уште еден потенцијален лопов. 35г а нема минута работен стаж. нешто ми говори дека ќе стане многу богат во скоро време ако го одберат.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KoToTamoPevavladimirjosifo16
2Elena 🔱tikvazelena5
3andon.ru🔱🔱🔱andon_ru4
4Sofre Trifunoskisofretrifunoski4
5Професор Др. Цветковиќtome_corner2
6Lady Lorelaiannikalorelai2
7KatttP.katttp2
8Професионалецjovanovski_mk2
9БаБаРоГ ///////////lepcesosalamce2
10Влаткоvlatkovski1