TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ana Golejshka @a_golejska
#reach: 106399   ( 60rd )
#followers: 7149   ( 302nd )
#1
Драга Твитер заедницо.
Бидејќи викендов е продолжен и #ретвитниоброк нема да има групно готвење, потребна ни е ваша помош - донација од оброци за во сабота.
Барем 5 луѓе да зготват по 10 оброка, ќе имаме 50ка за луѓето пред Мајка Тереза.
И понуди од ресторани се добредојдени
РТ
93ReTweets41Favorites·Details
#2
Апел цело лето да има "Филмска среда" во Парк. Домашни и странски филмови, само да се едуцира народ. Беспари. Оти очигледно е дека функционира во оваа сезона.
33ReTweets88Favorites·Details
#3
Ме мачеа милион прашања вчера и хормоните ми беа ко разбеснети студенти на журка. Од сета таа хаос - космос ситуација, излезе нова песна и ме смири. https://t.co/FgraYBRLDH
21ReTweets94Favorites·Details
#4
Се смеам на глас https://t.co/POYWujQtXr
26ReTweets71Favorites·Details
#5
Работев 6 месеци во училиште со средношколци со Даун, со лесни ментални попречености. Добив љубов и сознанија повеќе одошто можев да замислам. Филип, Тања, Мони, тоа не се бројки во систем. Тоа се луѓе што постојат. Што сакаат да пеат, цртаат, да зборуваат. Едноставно, живи се!
15ReTweets94Favorites·Details
#6
Девојче родено 1997ма изумило батериска ламба на напојување од телесна енергија и тоа е се' што ми треба како информација за да верувам во понеделников
16ReTweets83Favorites·Details
#7
Го внесовме креветчето
Кадичката
Големите перници за одмор
Ги исправме сите меки играчиња
Се гледавме зачудено дека ова вистина надоаѓа
Простор нема
а има
Како да си раширил раце
и го чекаш бескрајот.
11ReTweets84Favorites·Details
#8
Промоција на книгата „Напишан дом“ од Ана Голејшка | МКД.мк - Да да! И тоа во Винил, од 20 часот. Ќе ве очекувам со радост.
14ReTweets45Favorites·Details
#9
Скопје, жедно за филм
@iscelitel_mk https://t.co/e5WtuPDvQm
9ReTweets60Favorites·Details
#10
Македонец чува пинџур во кутија за сладолед, лекови во кутија од чевли, ќеси во голема ќеса и ѓубре во мезанин
10ReTweets47Favorites·Details
#11
Се вознесов. Пингвини еволуирале да имаат стоплено крзно кога мењаат водени површини, за да преживеат од ладни морски струи, ние не можеме ѓубрето у канта да го фрлиме
11ReTweets43Favorites·Details
#12
Денес, #ретвитниоброк! Секоја сабота на Мајка Тереза делиме преку 150 оброци за социјално загрозени и бездомни граѓани.
Времето е малку поместено - наместо во 12ипол, делењето почнува околу 13ипол.
Дојди, донеси се' што не ти е дојадено дома, а е безбеден достоинствен оброк!
16ReTweets28Favorites·Details
#13
Отследување луѓе што те нервираат е твое легитимно право
12ReTweets37Favorites·Details
#14
Да не се фалам, ама дојдете си на 30ти мај во @Vinyl_mk, ќе ја промовирам мојата втора книга „Напишан дом“ https://t.co/1NJ5w8sUEj
10ReTweets33Favorites·Details
#15
Треба да е легално да се шетаме по гаќи
7ReTweets41Favorites·Details
#16
Те чекаме 💜 https://t.co/d6WEdlnjtq
1ReTweets57Favorites·Details
#17
7 и 53. Пијам кафе и ме грее цел универзум. Она клоца. Он спие. Ние сме некоја чудна случка низ вселената. https://t.co/8JsnQUn4d9
0ReTweets59Favorites·Details
#18
Ептен тиња е ова со Тимјаник. Не само како хистерија туку и како сублимат на нашето колективно пропаѓање.
Ниеден странец не може да го исчисти тоа ѓубре
8ReTweets33Favorites·Details
#19
0ReTweets55Favorites·Details
#20
Домашен труднички сладолед:
Кисело млеко
Лажица какао
Лажица путер од кикирики
1 смоква претходно омекната
Рака печен бадем
Чиа семе
Лажица мед https://t.co/IMl06iQegy
5ReTweets36Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ivy Blueivy3lue6
2Холи Голајтлиbreakattyffanys5
3Northhakunam249123465
4Bookboxilinabookbox5
5Les meraqueslecaffeine4
6Џотоgiotto_mkd4
7Zoran Gega Madzoskizorangega4
8Mindрluмbеrmindplumber4
9Vinyl_mkvinyl_mk3
10AD Evropaad_evropa3