TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Bajkov 🔱 @abajkov
#reach: 74996   ( 332nd )
#followers: 1307   ( 3078th )
#1
Испадна пола твитер и пошироко се класични идиоти. Ти им кажуваш трошок за реконструкција на дел од плоштадот (5000 м2) со цела подземна и надземна урбана опрема и зеленило, они рачунаат колку е квадрат трева 🤦‍♂️

*немој да бидеш идиот, едуцирај се!
26ReTweets156Favorites·Details
#2
Признајте си дека со сила го браните ова Северна. Не легнува некако. Можеби за некои помлади генерации, но нам постарите секогаш ќе ни биде непријатно да го изговараме. Дури и С. или N. неволно ги пишувам, само кога морам заради политичка коректност.
8ReTweets125Favorites·Details
#3
На просторот на Треска се планирани неколку десетици згради, во пари тоа се близу 100 милиони евра.
Што мислите колку е тешко да се купат дузина советници да изгласаат "соодветен" ДУП за Треска?
22ReTweets71Favorites·Details
#4
Во која друга држава во Европа мислењето на верските секти е поважно од мислењето на здравствените власти?
15ReTweets81Favorites·Details
#5
Ако во Солун во кафуле до шопинг мол кафето чини 5€, зошто да не биде 6€ во Охрид во локал на само езеро?
5ReTweets72Favorites·Details
#6
Сите што сме оптимисти дека од Македонија ќе биде саглам држава, некој да не собере и да не однесе на терапија.
7ReTweets57Favorites·Details
#7
Со пандемијава исплива на површина бесчувствителноста и неодговорноста на помладите кон постарите.
За жал изградивме нехуман свет од хуманоиди.
9ReTweets50Favorites·Details
#8
Шо е ова бе диктатура, ограничена слобода на движење, ај укинете тоа полициски час, отворете кафани, нема Корона, сѐ е лага.
ОК се укинуваат сите мерки, одиме на демократски избори.
А бе шо е ова избори у сред епидемија, сакате луѓе да се заразат, не сакаме власт по цена на ж..🙄
10ReTweets47Favorites·Details
#9
Генерација Х и бумери не се секирајте многу на недугавите коментари од помладите. Научно е докажано дека генерациите родени од крајот на 20-ти век па наваму се едноставно поглупи. Најголема причина за заглупување е парадоксално технолошкиот напредок.
7ReTweets53Favorites·Details
#10
Ноќниот мир беше голема краткотрајна придобивка од кризава.
4ReTweets49Favorites·Details
#11
Русија има 45.000 повеќе заболени од Франција, но има 13 пати помалку мртви. Тука нешто не штима. 🤔
3ReTweets51Favorites·Details
#12
Да не знаете каде има темно тегет фармерки со нормален крој, без спуштен струк, хеланка ногавица, белени колена, дрпаници и слични будалаштини?
5ReTweets34Favorites·Details
#13
Ќе ни биде подобро, кога ќе бидеме подобри!👇 https://t.co/vTL0E2BMcS
5ReTweets32Favorites·Details
#14
Со онлајн гласање најдобро се штити здравјето на граѓаните, ама кој да ти каже Ивана.
3ReTweets37Favorites·Details
#15
За време на #СедиДома периодов почнав редовно да си легнувам пред 22:00, а се будам пред да изгрее сонцето.
Ова ли е тоа вампир шо го викаат?
1ReTweets42Favorites·Details
#16
Лик 1: Влегува во аптека без маска да купи ШАМПОН!?
Лик 2: Влегува во лифт со други луѓе, без маска.

И ко шо не е фер ништо во животот, Дарвин ќе ги поштеди ваквите ликови, а некој што е одговорен кон себе и другите ќе си замине 😔
5ReTweets29Favorites·Details
#17
Капа му симнувам на угостителското лоби. Таква слога за кршење на закони и стандарди, експлоатација на работна сила и моќ за влијание врз власта ретко ќе се најде во другите дејности.
4ReTweets25Favorites·Details
#18
Они се незадоволни, они ќе мењале власт, они биле отпорот, они критизираат, а се сокриле како кукавици позади аватари и прекари.
За промени е потребна храброст, личен аргументиран став, подготвен да го браниш, зад кој стоиш со лик, име и презиме.
2ReTweets30Favorites·Details
#19
Урбаната мафија во Скопје воведе нов правец во архитектурата:
- субстандарден луксуз!
2ReTweets28Favorites·Details
#20
У мое време приклучок на Твитер кошташе 500 марки. Аздисавте сеа со бесплатниве профили 🙄😒😠
1ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Патлак илити пиштолposlediknapik61
2Jovan Pjp_wanderer26
3mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber25
4Baze Lazevskibazelazevski22
5Duchess🏴‍arthurgordonpy322
6ирei_r22
7crvenokosata2eyeshadow22
8Прекрасна 😷prekrasnavasic21
9Булка крај Шините#БојкотирамСевернаotrajkovska20
10The Professionaljovanovski_mk19