TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AdeMacedonia ® 🇲🇰 @ademacedonia
#reach: 50456   ( 525th )
#followers: 3379   ( 1080rd )
#1
"Во Турција"
Полицаецот му вика на човекот подигни плус 1000 лири за не носење на маска.🤗👏👏👏 https://t.co/1iCq8ZobeQ
33ReTweets207Favorites·Details
#2
Следниот Џејмс Бонд е Том Харди..
👏👏👏👏👏 https://t.co/dD3ZI0CtkX
16ReTweets222Favorites·Details
#3
Ашуре, најстарото благо во историјата на човештвото https://t.co/kdG2pKuXii
8ReTweets97Favorites·Details
#4
#LoveStory
Единствено љубовта е вистинска, и единственото нешто што вреди во животот е љубовта.“
Place:Aerodrom https://t.co/yVgxRe3BSH
10ReTweets32Favorites·Details
#5
Замислете Ева да му кажеше на Адам "ама јас те гледам како другар" Кој знае во каков свет ќе живеевме..!
8ReTweets37Favorites·Details
#6
Лице во лице сите се добри, се започнува кога ќе свртиме грб.
7ReTweets37Favorites·Details
#7
Убаво е кога мислам на тебе,кога мислам на тебе мислам на надежта,тоа ти е како да ја слушате најдобрата песна од најубавиот глас на светот.
Но, надежта веќе не ми е доволна.
Повеќе не сакам да слушам песни
Сакам да пеам
-Назим Хикмет-
7ReTweets27Favorites·Details
#8
„Јас сум повеќе јас кога сум со тебе.“ https://t.co/gCYwnJNMAv
6ReTweets27Favorites·Details
#9
😎😎😎😎😎 https://t.co/r1TGKD8id4
7ReTweets22Favorites·Details
#10
Запознавањето на некои луѓе може да биде најголемата грешка што некогаш сме ја направиле во овој живот...
5ReTweets27Favorites·Details
#11
„Јадеше, пиеше, спиеше, се будеше; но не живееше “.

Толстој
7ReTweets20Favorites·Details
#12
Паметен човек ги претвора големите проблеми во мали, а малите во ништо.
5ReTweets26Favorites·Details
#13
Никогаш нема да ја знаете вредноста, се додека тоа не стане меморија. https://t.co/kjvyO9VotI
5ReTweets24Favorites·Details
#14
Поевтини сте и од Стокомак.
5ReTweets21Favorites·Details
#15
Не чекајте да се случат чуда. Најголемото чудо во животот е самиот живот.
5ReTweets19Favorites·Details
#18
Непушач VS Пушач https://t.co/x3QYGeYyaU
1ReTweets10Favorites·Details
#19
Ако љубовта на мојот живот се појави некогаш, директно ќе ја карам,волку долго не се чека...
0ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandarsaleskopski3
2Flash Gordongoranpavlovski22
3Стар Лисецprincnabelkonj1
4Ajrulaajrula71