TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daniel Anastasoff @algorit007
#reach: 14401   ( 580rd )
#followers: 4548   ( 805th )
И како што реков, точакот "мистериозно" се пронајде сам. Епа драги мои поради ова се отселуваат луѓе од Македонија. Поради нееднаквост во системот. На илјадници украдени точаци без трага и глас еве баш точакот на Камиказа се пронајде "сам" за рекордно време.. https://t.co/VTW2DKINTo https://t.co/JJGWl6Zxuv
15ReTweets82Favorites·Details
Во пресрет на Светското ракометно првенство што ќе се одржи во Полска и Шведска наредниов период, македонските љубители на овој спорт кои ќе гравитираат околу Варшава, се добредојдени во Jutro balkan bistro заедно да ги проследиме натпреварите на нашата репрезентација. 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 https://t.co/fN6xnstcaX
8ReTweets26Favorites·Details
Со три факултети и еден докторат го пуштивте да си замине. А способен беше ќе земеше и уште еден докторат да останеше таму. И жена му го остави.. Која штета за Македонија.. https://t.co/FCI4IxCtr3
4ReTweets19Favorites·Details
Рандом Бугарин на Деве Баир со насилно урлање и пцуење кон македонската полиција "ние сме Бугари и Европејци, не треба да се однесувате вака кон нас.. *** **** ** *****".. ебати Европејците ебати..
0ReTweets14Favorites·Details
Отвориле неколку маркетчиња низ Варшава, Жабка - нано, влагаш, земаш што ти треба, плаќаш на автомат и ајт. Башка сите маркети имаат каси со самонаплата веќе одамна.
1ReTweets7Favorites·Details
Џандаров на Деве Баир цар, што јако "talk to the hand" им направи на Бугариве што врескаа и вреѓаа.. 😂😂😂
0ReTweets9Favorites·Details
Песната после која Охрид веќе никогаш не беше ист.

https://t.co/qsmsoLTH62
0ReTweets4Favorites·Details
Бугари, немојте да не нервирате, ќе ги пратиме тенковите на граница. Сите два!
0ReTweets3Favorites·Details
@AntovSr Dovolno e da dojdat.. A za pravenje sranja imame i nie konji za trka..
0ReTweets3Favorites·Details
Еве двајца од Наса се спремаат за вселенска прошетка при ISS за апгрејд на инструмент, И тоа со пренос во живо на твитер. Ама Миленко знае подобро и ќе ви каже со сигурност дека е превара пошто Земјата е рамна.. https://t.co/1zwxFAeFsF
0ReTweets2Favorites·Details
@kromitche .. често е проблемот и со начинот и колку често се пребарува. Факт е дека ако една јазична заедница има многу поголем број на носители, одредена тема ќе биде многу почесто и на многу повеќе различни начини пребарувана на интернет..
0ReTweets2Favorites·Details
@ChakNaOriz @mufljus @kristinna_vel Тројца што биле најнепресметливи.. се уапсени.. Браво за полицијата..
0ReTweets2Favorites·Details
@denko_bt Dobro e voa..
0ReTweets1Favorites·Details
@stojchovski ..da no muabetot e deka ovie Zhabka - nano se kompletno bez prodavach vnatre..
0ReTweets1Favorites·Details
@tatjanajonsnow ne sum bil vo east gate se ushte..
0ReTweets1Favorites·Details
@kromitche .. аналогно на тоа AI алатките за пребарување ќе бидат и поразвиени во однос на таа тема и на тој јазик. Нешто сл. како и човековиот мозок и работите што ги перципира/процесуира. Ако одредени мисловни процеси ти се дел од секојдневие тогаш се рутина и ги правиш махинално..
0ReTweets1Favorites·Details
@kromitche Подобри да земеме да клесаме на камења и карпи, подолгорочно ќе опстои него ли електронски на интернет. Културното наследство треба да е живо за да се пренесе во иднината.. да се практикува и развива во секојдневието.. Ако за тоа нема интерес.. пиши крст.. Реков што реков..
0ReTweets1Favorites·Details
@xxnya @zdzblo07234 Зависи кога.. Низ цела Полска имаш слав моменти.. Па и во Варшава.. Но сепак далеку отколку кај нас..
0ReTweets1Favorites·Details
И еве една биографија на астронаутка да видите како изгледа, да не ве лаже онаа Мартина како она била астронаут и ќе полетала у космос кај и да е..

Женава опишана подолу инаку е првата автохтона Американка што отишла во Вселената..
https://t.co/ysi6YWK4az
0ReTweets0Favorites·Details
Gather yourself woman, U ain't hooping.. 😂😂😂 https://t.co/quTY0YJppC
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кромитчеkromitche6
2Ivo Antovantovsr1
3Mozzy insta?denko_bt1
4Stojchovskistojchovski1
5Татјанаtatjanajonsnow1
6Cosmopolitanalikiaj1
7Veraxxnya1
8Źdźbło 🇵🇱 🇲🇰zdzblo072341
9Чак на Оризchaknaoriz1
10Bebamufljus1