TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The Templar @andon_usa
#reach: 98214   ( 6th )
#followers: 1502   ( 3017th )
Ахааххааххаахахха https://t.co/UuVZD1MaTf
30ReTweets238Favorites·Details
Ти не си ти кога си гладен... https://t.co/pvAohQiDHa
35ReTweets160Favorites·Details
27ReTweets220Favorites·Details
Урбан мит или вистина? https://t.co/EwCsyIy2MM
24ReTweets156Favorites·Details
31 година, замислете кај ќе бевме да бевме чесен, трудољубив и државотворен народ? Вака си ја украдовме својата и иднинанта на своите деца кои ги спремаме за емигранти.
Нека е честит празникот! Македонија вечна и мачна
19ReTweets169Favorites·Details
Она кога ако не се пофалиш исто ко да не си ебел.Денес супер ден. Добиваме награда за најдобар проект во дигитализација на јавна администрација на Западен Балкан за 2022. 6 јурисдикции, 3 години работа, многу крв пропљукано. Али вредеше
🤘🤘🤘
9ReTweets253Favorites·Details
Со секој поминат сончев ден ми се стега срцево. Децава на мрежа не памтат што е чекање за ред од сабајле за млеко, или возење пар-непар. Сериозно ме плаши зимава, секое влагање во маркет ми е шок, а до вчера не приметував цени. Заебано децо, заебано.
12ReTweets241Favorites·Details
Нема поубава работа од будењето покрај љубената жена. Тивко за да не ја разбудам се дигам на лакт да и го видам лицето милувано од првите зраци сонце, дише мирно додека се привива кон мене, сакајќи да ми каже те чувствувам. Во тој миг светот е небитен, се што сакам е тука до мене
16ReTweets133Favorites·Details
Цар! Дечкото ја сфатил смислата на животот. Секоја чест https://t.co/cVbleE3Wgn
15ReTweets95Favorites·Details
Значи да потврдиме, ако си Македонец:
1. Единствената опција за која навиваш е војната УКР/РУ да заврши час поскоро.
2. Ничие хушкање нема да те затопли и нахрани.
3. Америка си има свои интереси конфликтот да продолжи, Русија не може да отстапи.
4. Нуклеарка е крај на светов.
15ReTweets80Favorites·Details
Македончето после 1991 е како дете на богати родители кои починале и му остаиле се. И како секое размазено дете за триесет години во пијан пир место да надградува раскурцува се‘ на добош, распарчува и раздава, се додека не остане пустош и коровон со кој се поистоветуваме пирејот.
14ReTweets88Favorites·Details
Ја коа бев у средно немавме ниту еден провинцијалец во клас. Ок имавме пар од Кисела Вода ама брзо ги припитомивме и воведовме во ред.
11ReTweets92Favorites·Details
-Те чекав...
-Еве, дојдов
-Не бев сигурна дека ќе дојдеш
-Не бев ни ја додека не дојдов
-А зошто?
-Зошто ми е страв од тоа што го чувствувам.
-И мене, дојди, дојди ќе се плашиме заедно...
14ReTweets82Favorites·Details
Чув еден интресен момент од погребот на Бетка. Свирачот на гајда кој последен отсвири ламент пред да биде спуштен ковчегот, бил истиот кој свирел под нејзиниот прозор секое утро во 7:15 било каде да била како аларм за будење. Со последнава желба ваљда сакала да проба дал ќе стане
7ReTweets99Favorites·Details
Ова плус на тато пиштолот е секогаш чист... https://t.co/7epiMIcWlw
14ReTweets73Favorites·Details
Не знам дали следите што се случува во Англија, знам не е интресно како дебилно интервју на силувач, но верувајте набрзо може да има многу големи последици на нашите животи. На кратко, притисокот на инвеститорите на државните обврзници предизвикаа скоро преполовување на
1/х
11ReTweets81Favorites·Details
Иако есенско дете никогаш не сум ја сакал есента. Не знам како можете да романтизирате дожд, кал, паднати лисја, ладно време, шоља чај и волнени чорапи. Сакам сонце, чадор, вода, топло време и штурци да црцорат.Да ви се насерам у есента и дождот и чорапите.
#ДоброУтро прекрасни!
5ReTweets97Favorites·Details
Ќе горам у пеколот ама смешно ми е ова https://t.co/ywnLwX8wa6
7ReTweets91Favorites·Details
Кај отиде светов бе почнале и спакувана да ја продаваат! https://t.co/0AT6cUE6q0
8ReTweets81Favorites·Details
Сакам да не читам понатаму за девојчево, а не можам. Добро какви животни сме бре ние луѓето. Можеби не ко што не праи Тања, ама сериозно блиску. Мора да се врати смртна казна за некои дела, едноставно некои луѓе не заслужуваат да живеат, ако не може совест барем страв да помогне.
10ReTweets74Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кенни Роджерсkrodzers84
2Kibble Dkibbled956
3Edmond Dantesedmondd7178012146
4XooXxooxyyy44
5Sramezliva Masturbatorkasramezlivam43
6Клементц д Грејтklementinaspas242
7Патлак илити пиштолposlediknapik30
8Scarlett O'Harascarlett_o_529
9Names Are for Losersschiffer_pg1428
10Romaroma9237718128