TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prussian Blue @antidotethought
#reach: 56117   ( 386th )
#followers: 2432   ( 1698th )
Читам за девојката која донираше органи. Се запрепастив, ама не се изненадив. Сега уште повеќе гнев имам во себе кога знам дека имало амбулантно возило за пратеничката, а 20 годишната Верица чекала 40 минути и на крај морале да се јават на директорката на болницата за да пратат!
40ReTweets187Favorites·Details
Исчезната е 70-годишна скопјанка, семејството бара помош

Од нејзиното семејство молат сите кои имаат информации за жената, да се јават на телефоните
071 517-307 или
071 586-773.
https://t.co/JuarQnGQpq
13ReTweets3Favorites·Details
Не ми се верува што прочитав. Како огромен должник 2 фирми пропаднал, едната во косопственост со друг кој исто така бил огромен должник на Еуростандард, а сопругата му ја ставаат претседател на судскиот совет. Каква е оваа паралелна реалност што ја живееме...
15ReTweets66Favorites·Details
До сега барав, ако пропуштив поправете ме ама за организаторите на протестите за "Монструм" нема ваква пријава, а неколку пати протестираа.

"Полицијата поднесе кривична пријава за непочитување на мерките за заштита на населението на протестот во неделата" https://t.co/YMo71XXYpW
11ReTweets22Favorites·Details
Зарем не ви пречи што кратат најмногу на образованието наместо најмногу да инвестираат во него? Од сите страни, како знаат и умеат - кратат додека се фрлаат пари за неприоритетни проекти. Столбот на една држава се образование, здравство, судство. Во мкд сите се оштетени.
5ReTweets23Favorites·Details
Суперхикс прават песна - не знаат кои се.

Фин проџект прават песна - не ја слушаат.

Принцес донатсу прави песна - ја хејтаат.

Дац и Александар прават песна - не ја поднесуваат.

Дечки, до вас е.
5ReTweets23Favorites·Details
Ако мрднеш од едноумието ќе бидеш разрешен :))))

ПАУНОВСКИ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕПУКУВА СО МЕНЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОРАТ КОЈ ОДБИ 35 РАМКОВНИ ВРАБОТУВАЊА https://t.co/zdSztnKHBX
5ReTweets20Favorites·Details
1-ви мај 1886 год во Чикаго се одржал протест на работничкото движење за намалување на работниот ден. Иако во 16-от век, Филип II од Шпанија наредил да биде 8 часа, во индустриската револуција биле зголемени на 10-16. Работеле и деца, 9-13годишни - 8 часа, 14-18 по 12часа,
5ReTweets20Favorites·Details
the most valuable lesson you'll learn today https://t.co/MgnlImICR5
5ReTweets7Favorites·Details
"Најновите барања на албанските партии е „кандидатите да аплицираат за пасоши и државјанство без познавање на македонскиот јазик и неговото писмо“."

Сепак не било заради луѓето што тука живееле 20 години? Каде се тие што го бранеа да им го покажам ова..
https://t.co/nLRyRFkNNj
4ReTweets17Favorites·Details
И по режим - режим. Ама овој е потранспарентен.
Со децении газен народ ама пуста надеж пак ги гласа и едни и други во маѓепсан круг додека третите го собираат кајмакот. Видоа згазен народ, нема сила па "транспарентноста" им е полн погодок - ниту нешто менуваат, ниту им е гајле.
3ReTweets2Favorites·Details
Зарем е можно да е заради ова тоа што месецов насекаде видов толку многу коли што лабаво си возат без таблички....

„Три недели нема регистарски таблички, од МВР велат за брзо ќе се реши проблемот“
https://t.co/1Bj0UgevX1
2ReTweets3Favorites·Details
Ова е толку добар меме материјал, штета што овие што се претставуваат како „непартијци“ не сакаат да си го навредат главниот и не го преработуваат.
Ova e eдна минута, замисли што се' друго кажал 🙈🙉🤣 https://t.co/nibEG6MS4D
2ReTweets12Favorites·Details
Што не поднесувам? Cancel culture.
Што уште помалку поднесувам? Тинејџери што рипортаат коментари што не им се допаѓаат. Да си толку self-centered да рипорташ коментари само затоа што тебе не ти се допаѓа нечие мислење оставено под туѓа страна и нема никаква врска со тебе...
2ReTweets10Favorites·Details
@marsedonec @Skraci Ако најмалку од земјоделство имаш гледано барем една емисија Аграр (ако ништо друго) ќе знаеше дека има многу земјоделци што многу добро си ги знаат работите, следат трендови но не може земјоделецот да биде сè. Државата помага на едни исти, а другите не можат ни кредити да земат.
1ReTweets4Favorites·Details
Ај нека помине конечно модата со баленсијага и нивни копии на оние чорапестите (ама погрди зошто чорапи убаво стојат) и оние трансформерските (ама погрди зошто како да имаш прсти ама што излегуваат од пета) патики за да можам нормална патика да си најдам.
1ReTweets3Favorites·Details
Многу едноставно: тие ќе си донесуваат лоши закони, ние ќе си твитаме зошто не знаеме од каде да почнеме, партиски војници ќе си ги гласаат пак истите 3 партии од кои едната го собира кајмакот заради првите две.
1ReTweets2Favorites·Details
@brineta1992 @box_kiki Каков лектор, за ова треба основно познавање.
0ReTweets9Favorites·Details
@HatchVesna @suspendiranata @MKProlet @o_spasovski Можно е да се работи за родител кој се обидува да извлече повеќе за да може да пријави.
0ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp10
2zarkovgrof_zarkoff6
3𝕕𝕣𝕦ž𝕖𝕧𝕤𝕜𝕚 ®rmcfmk5
4Зоран Мијалковzoran_mijalkov4
5Грегорич Пекmarsedonec4
6Чун Лиautsajdersekade4
7ПрофилПредВремето®rebrendiran4
8Махоскиkmahoski4
9Ин Маут Енд Свалоу1️⃣8️⃣➕or_spit4
10Скрачиskraci4