TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 38096   ( 179th )
#followers: 2408   ( 1854th )
Ние сакаме општество на слободни луѓе, тие сакаат збирштина од безрбетници. И тука нема компромис“
Никола Младенов.

Оваа награда ја добив пред две години, во времето кога ja започнав една борба, сама против сите. Вистината е дека мојата борба не е завршена, продолжува секој ден https://t.co/41JLUMgu8t
12ReTweets188Favorites·Details
До синоќа му даваа поддршка на семејствата да ги најдат.
Денес кога ги најдоа живи и здрави почнаа да ги масакрираат.
Несреќата на овие две девојки е што не ce момчиња.
Сите ги осудуваат како две девојчиња, па така се заборава дека се децa.
14ReTweets160Favorites·Details
26ReTweets85Favorites·Details
Една врата, сега скоро ми ја затворија. Работиш една година без никаков проблем, па наеднаш стануваш некој кој не знае да фотографира... На крај, сваќаш сепак дека не е до фотографиите, едноставно некој нарачал таа врата да ми се затврои. https://t.co/qn1GTW0upM
7ReTweets123Favorites·Details
Ako ne ste bile odamna vo Tetovo, eve Tetovo dojde kaj nas https://t.co/g4nzyI3t0s
10ReTweets82Favorites·Details
Едни мажи со голем стомак, кошули, спицерки, играат фудбал/кошарка.
Моделот на политичари кои ги претставуваат Албанците. https://t.co/zNG1hyOraO
10ReTweets74Favorites·Details
15 годишното девојче и претходно, во повеќе наврати се оддалечувало од домот и била враќана дома со полициска придружба.
За едно дете да избега од дома треба да има некаква причина. Овој случај би требал да де третира до сега од социјални служби.

https://t.co/PzBhI6GCth
7ReTweets65Favorites·Details
5ReTweets28Favorites·Details
@kashlicataa Gi sudat za toa shto se dvojki. Edna od niv ima kratka kosa i tuka se somnevaat deka bile par lesbian pa izbegale od doma.
Znaci podobro da gi najdoa ubieni, siluvani otkolku da bidat lezbejki. Toa go veli naseto opstestvo.
0ReTweets24Favorites·Details
@Dr_Koljo @Prikazna1 Da znaat deka ke jadat kjotek. Duri ima video koga gi imaat najdeno tatkoto se dere i go drzat drugi lugje, vika ke te ubijam...
2ReTweets5Favorites·Details
@kashlicataa Ovie ne se decista, vozrasni mazi se. Zanci pred ocite na ovie mazi, ovie ne se deca, tuku devojcinja. Ova stavrno me voznemiruva.
0ReTweets6Favorites·Details
@kashlicataa I pokraj se, samo za toa shto se devojcinja, site zaboravat deka se deca.
0ReTweets5Favorites·Details
@psikomanjak Fatkqesi osht qe skan qellu djem tedyja. Dej tash kurban ju kishin pre.
0ReTweets2Favorites·Details
@Belasicaorigin Da se raboti za taktvo semejstvo, barem za ednoto se znae tocno. Od socijalna sluzba se na teren pa sigurno ke pruzat nekakva pomos.
0ReTweets2Favorites·Details
0ReTweets1Favorites·Details
0ReTweets1Favorites·Details
@Belasicaorigin @neenibitno Dobro si svatil. Ama, nekoj nekje da svati.
0ReTweets1Favorites·Details
@zlatkothegoldy Tuka, treba posebno da odgovara ucitelkata koja ja pustila od nastava, a i skoloto koja nema ni kameri ni obezbeduvanje. Znaci koj saka moze da vleze.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dick Solomonbelasicaorigin8
2Justiceneenibitno7
3Кашлицаkashlicataa4
4Дете Лошоdeteloso1
5Твојатаtopsledacka1
6Dorotey Zlatkozlatkothegoldy1
7др. Кољоdr_koljo1
8ПρиƙαзԨαprikazna11