TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Tortevski @atortevskitorte
#reach: 110105   ( 47th )
#followers: 7185   ( 319th )
#1
0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал бидејќи многу сте биле болни и нејќел да се мачите. Така што Пајо, ОСТАВКА ВЕДНАШ А ДРУГОТО ВО ОЈО.
97ReTweets385Favorites·Details
#2
Се сеќавате на една ептен јака женска што беше министерка за внатрешни работи во Словенија? Е премиерот таму наложи испитување на примерок од косата на сите министри и се утврди дека е позитивна на кокаин. Си даде веднаш оставка. Сакам да кажам си има методи.
63ReTweets319Favorites·Details
#3
И нудам тв дуел на Фросина Ременски на било која телевизија сака. Да расчистиме пред целата јавност кој морализира а кој релативизира. Ќе ги разгледаме сите аспекти на делувањето на Павле. Од морални, правни, политички, медицински...
45ReTweets249Favorites·Details
#4
Од еден пријатен настан, настапот на Тамара на Евровизија, ние пак успеавме да се испокараме и поделиме меѓу себе.
35ReTweets268Favorites·Details
#5
https://t.co/jpmvCl0vpZ
Читајте деца.
52ReTweets165Favorites·Details
#6
ЈАВНО КАЖУВАМ!!!
Само ако го фатам тој што ме снимал вчера у Унибанка.
23ReTweets234Favorites·Details
#7
Има ли боље од ова? https://t.co/DSqeQeEvW6
9ReTweets250Favorites·Details
#8
Да го замолиме папата со папамобилот да помине по сите споредни улички од Ѓорче до Драчево и Шутка.
23ReTweets195Favorites·Details
#9
Царот македонски. https://t.co/pL3sKGyG6S
6ReTweets240Favorites·Details
#10
Ајде честито! Хорхе од денеска до крајот на животот ќе има на располагање по милион денари месечно.
31ReTweets156Favorites·Details
#11
Е ај да те видам, не му давај пола од доручекот. https://t.co/YYzJw11HSk
10ReTweets176Favorites·Details
#12
Од кога не сме се виделе. https://t.co/1mY6u5Sbll
4ReTweets149Favorites·Details
#13
Отворивме сезона. https://t.co/dK4eqa7Wy4
5ReTweets141Favorites·Details
#14
Вие отворавте гепеци и го баравте Грујо а он веќе пиеше кафе во Пешта. Сега барате таксист ама ве мрзеше да го барате исчезнатиот систем за прислушкување.
16ReTweets103Favorites·Details
#15
Мај, Мај та преку Мај више. Измрзнавме. https://t.co/dhRZrCevRR
5ReTweets135Favorites·Details
#16
Пошто бајаги "релевантни твитерџии изнесоа еден куп аргументи за корисноста, ја сега не сум за легализација туку за задолжителност во користењето мара. Замисли сабајле бапнуеш едно два џоинта и после по сите шалтери си идеш онака кул, лабаво.
12ReTweets114Favorites·Details
#17
Деновиве треба да одиме на судење. Го загрозува казна затвор од 3 до 10 години. Ниту нудел, ниту продавал. Само имал кај себе 12,8 грама а обвинителот си зема за право да тврди дека му е за предожба. https://t.co/WbskPCdf5Y
22ReTweets80Favorites·Details
#18
Обвинителска логика.
Судијата ја оштетил државата за 14 милиони денари со тоа што вратил претходно одземено земјиште а кое било реално платено за 120.000 денари. Значи кога државата одзема, реална цена е120.000 а кога го враќа на поранешниот сопственик, тогаш цената е 14 милиони.
21ReTweets81Favorites·Details
#19
Добро утро твитерџии. https://t.co/1JmYvVouxN
3ReTweets131Favorites·Details
#20
Ај добра вечер! https://t.co/SmYCr5Y1wt
0ReTweets136Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Никсонrnixn88
2Др Арсланагићarslajemenibog74
3Горан Бабиќgoranbabik32
4tantelastarmarsovec21
5Dr. Phalluslesenpeperut18
6The Pr😎fessionaljovanovski_mk18
7i999yi999y18
8Jasbrlabrla17
9Tурçеkarafilio17
10МилаШилаmilashila915