TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tochka U 🇲🇰 @avalsiniarku
#reach: 18199   ( 508th )
#followers: 2480   ( 1770rd )
Која е квотата дека убијците/убиените имаат слика со Заев/Спасовски/Груби/Ахмети?????
14ReTweets96Favorites·Details
Што кур ви е бе да ви ебам морбидните феминистки https://t.co/hCHxVGIkF9
6ReTweets87Favorites·Details
Во живо… рамстор маркет. Срцево ми плаче 🥹🥹🥹 колку малку е потребно за вистинска љубов ❤️ Среќен осми март 😍 https://t.co/sUf9nE8LMl
5ReTweets87Favorites·Details
Да се потсетиме што говореше братот Апасиев за патриотите од 27 април https://t.co/R0l1mcuty5 https://t.co/EWFbx0BuVH
17ReTweets34Favorites·Details
Колку е јак моментот дека Наќе Чулев има појак рејтинг и поголема поддршка од Обиџуко, а овој е седум години министер на институција со 13.000 вработени и потпретседател на СДСМ :))))

Ова е разликата кога те сака народ! https://t.co/weCNYuG9MN
14ReTweets31Favorites·Details
Сте виделе убиство после кое убиецот не избегал во Косово? Ни јас!
7ReTweets58Favorites·Details
Платите на носителите на јавните функции се зголемуваат за 80%. Како и секогаш, курето @apasiev го нема да гукне кога се работи за неговото полнење џебови.

Не знам кога ќе сфатите со каков кловн си имаме работа. Збори за стечајци и немаштија, има месечни примања од над 3000€ 🤡 https://t.co/wG0LqaZqCA
15ReTweets21Favorites·Details
Уриме новата лична со северна. Фала чичко зоки https://t.co/KeQodZQ8Ny
7ReTweets50Favorites·Details
Утре најпродавана торта https://t.co/RtXz6xSk52
9ReTweets41Favorites·Details
Правда за жените што се приморани да го покриваат лицето, да вежбаат одделно од мажите во теретана, да не смеат да полагаат за возачка, да не смеат да излезат од дома без дозвола од мажот, да не бидат ништо друго освен послушни.
8ReTweets42Favorites·Details
Сте виделе слика од Гоце Делчев или македонско знаме во штаб на Левица?

Ни јас! https://t.co/CSB5xWPaba
6ReTweets47Favorites·Details
Во Македонија го честитаат раѓањето на Гоце Делчев, во Бугарија го слават креаторот на Санстефанска Бугарија.

Лицемерието на руската надворешна политика и влијанието во Македонија 👇 https://t.co/hPRreyp1t4
10ReTweets29Favorites·Details
Логово е толку мизерно што делува како кампања на вибер групата Стоп полиција

#stoptrafficpolice
#50limitemnogumalce
#stoppolicepatrols https://t.co/nKkOdywRdT
9ReTweets30Favorites·Details
Албанците се пукаат со огнено оружје пред случајни минувачи затоа што се обесправени!
8ReTweets33Favorites·Details
27 април за нив е обид за “рушење на легитимни државни органи”. Легитимно било гласањето за Џафери според него. Легитимна му е и северна, легитимна му е влада со 60% министерства од ДУИ. Уриме! https://t.co/XrTNU92E4p
9ReTweets20Favorites·Details
Јапонија: Неуспешно лансирање на нова јапонска ракета

Индија: Индиската морнарица успешно тестираше ракета земја-воздух со среден дострел

Северен Кауристан: https://t.co/hq9hVckaur
8ReTweets23Favorites·Details
Уште еден еклатантен пример како имбецили финансирани со странски грантови ја убиваат слободната мисла и наместо културна дискусија промовираат омраза, ароганција и цинизам. https://t.co/IXsRG9fI4r
8ReTweets22Favorites·Details
Нормално дека крлежи кои без партиско пушење никогаш немаше да се реализираат во која било сфера нема да се откажат од 80% повисока плата.

Оваа е таа генерациска разлика што се повеќе и повеќе ќе излегува на виделина. Племето ваше комунистичко заостанато. https://t.co/nb2oZEHc5M
8ReTweets22Favorites·Details
Преубаво е што има ваков дух на Вардар - Пелистер. Ова фалеше да заживее Македонија 👌👌👌
5ReTweets33Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z15
2Hedonističencrvenigjavolimk10
3Леонче Мамичкаmacyimyesim5
4The Black Listtheblacklistmkd4
57️⃣osmini_4
6🚙 Ф и ќ о т о - на - Л а т а с 🚙fikenceyu4
7Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus74
8🧚‍♀️ Мила На Мајка🧚‍♀️_shieldmaiden893
9револтlegitmacedonia3
10Курвин Водењакjovanowsky3