TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

бојан @b0stan
#reach: 98877   ( 188th )
#followers: 5443   ( 529th )
#1
ширење на #коронавирус без и со социјално дистанцирање.
#седидома
https://t.co/wQE7I2LDN1
75ReTweets115Favorites·Details
#2
#3
#4
вирусот нема да прекине да се шире ако се шиба со стигматизација и булинг кон заболените. утре може ногу близок да биде еден од тија.
охрабри и посакај брзо закрепнување.
13ReTweets55Favorites·Details
#5
втор бергамо. трет? ник'гаш нема да погојте. даааа, наш дебар!!!

случајност???!!?!??!?!?!!?!?!?!?! https://t.co/2tjrLfVc7o
9ReTweets67Favorites·Details
#6
препорака до македонци: затварањето на образовните институции не значи оти од утре требе даги нап‘ните игротеките, кафиќите и дискотеките.

македонци: https://t.co/jQh76orfQ5
11ReTweets52Favorites·Details
#7
не знам како е у поголемите места, у нас од 21 до 6 и така нема живо пиле.
9ReTweets54Favorites·Details
#8
ѝ однеси на баба пртокали и јаб'ки, си зе од нејната бибљотека некое книжуле.
#седидомаебате https://t.co/yVXJWNkS5P
4ReTweets68Favorites·Details
#9
dedicated to 18 yugoslav women who were part of the international brigades in the spanish civil war.
credit: @zkardula
https://t.co/Z9f5Sn56LG
15ReTweets30Favorites·Details
#10
ама дали стварно идиоти тераа сеир оти снегот натежнал на шаторите на полската болница?
5ReTweets60Favorites·Details
#11
иљадо споделувања за двајсчетри саати на вакво нешто на македонската фејзбук сфера и не е нешто ногу.
нели. нели? нели??? https://t.co/KVKatOtyni
10ReTweets38Favorites·Details
#12
13ReTweets28Favorites·Details
#13
прстот се вперува у друг и само у друг и никако поинаку! https://t.co/wRtKhEIHih
12ReTweets27Favorites·Details
#14
глуп
поглуп
најглуп
драги рашковски
супернајглуп
ултрасупернајглуп
.
.
.
христијан мицкоски
8ReTweets34Favorites·Details
#15
филипче беше прашан за децата на игралиштата, зошто биле таму!
не знам коа беше, сакам да и го научам името.
7ReTweets34Favorites·Details
#16
корумпиран миљјардер шо „заработи“ пари искористувајќи човеци за кои сеа се преправа оти им помага. https://t.co/ZSFiTC1Cpc
4ReTweets43Favorites·Details
#17
шо е придобивката од укажување на недостатоци у медицинските установи сега?
секаде е emergency, недостиг, борба за набавка.

следи упатства, делувај по препораки и не лапрдај ебате!
8ReTweets26Favorites·Details
#18
општо земено, човеци слабо ги почитуат предложените мерки и насоки за заштита од ковид-19. има неинформираност, неукост и неразбраност поради идиоти шоа матат воата.
затоа е ногу битно вија последните одма дасе раскринкуат, jebo im pas mater.
4ReTweets29Favorites·Details
#19
a scientific meeting on coronaviruses was cancelled due to coronavirus
https://t.co/xsCLZ9ABuv
6ReTweets21Favorites·Details
#20
вознемирен македонец: воа го има само кај нас и нигде на друго место

секое друго место:
https://t.co/SaQn9sJtTL
5ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Uvik_Kontrasafetahmeti26
2mindрluмbеr 🇲🇰🇺🇸🇪🇺mindplumber16
3i999yi999y16
4KatttP.katttp15
5greatgreatmyo14
6ирei_r14
7Girl With Mousy Hairkalakurnica14
8Фломаседидомаjane_sk12
9LaLineajasthegreattt11
10Dixonradovan_sm11