TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar Bajkov 🔱 @bajkoal
#reach: 61377   ( 353rd )
#followers: 1963   ( 2124th )
Си играа синоќа децата со кутиите од Тинекс. Кога веќе беше доцна мајките ги прибраа дома.
Денес ќе пишуваат по Фејсбук колку ни е нечиста населбата. https://t.co/f6AYf9MH7x
29ReTweets215Favorites·Details
Ако сака некој да вдоми #маче нека се обрати овде. Стари се околу 5-6 недели. РТ. https://t.co/UCnEXd5ujn
36ReTweets35Favorites·Details
Влегов у ново ауто. Ми беа потребни 10 секунди гледање во екран и типкање по него да ја намалам температурата на климата за пола степен.
Јебала ве технологија и млади хипстер дизајнери. Имаш обичен потенциометар со кој за пола секунда без гледање можеш да го направиш истото.
9ReTweets191Favorites·Details
Дали стварно новата мутација μ, кај нас озбилно ја викаат МУ?!? 😱😱😱
10ReTweets171Favorites·Details
Да извади некој статистика за број на психопати на милион жители и во неа ќе бидеме лидери во светот.
15ReTweets101Favorites·Details
Православните христијани во Македонија денес го чествуваат успението (влегувањето во рајот) на мајката божја Богородица.
Честит празник, да сте здрави и живи!
8ReTweets95Favorites·Details
Дали постои можност да се повика Брза помош со текст порака?
Си замислувам ситуација сам човек, доживува удар и не може да зборува, ама може да искуца адреса.
12ReTweets61Favorites·Details
Не нѐ истреби ни отоманско ропство, ни светски војни, нема да не истреби ни ковид. Сами ќе си направиме етноцид со убивање на желбата за живот на младите поколенија на овие простори или на желбата да создадат потомство.
Политичките деликвенти мора да ги исчистиме од тука.
9ReTweets68Favorites·Details
Ги читам коментарите под преносот од пристигнувањето на бегалците од Авганистан.
Чоече ние сме Талибанци, луѓево што дојдоа нормално изгледаат, фамилии со дечиња.
7ReTweets74Favorites·Details
И колите ќе станат како мобилните телефони, ќе бидат корисни додека им трае батеријата, после цигла.
6ReTweets42Favorites·Details
Не можеш со жаба да правиш муабет за океани. Таа знае само за барата.

*преведено од Блгарски од Фејсбук
5ReTweets38Favorites·Details
Лидери во Европа https://t.co/aGkUOfAJaN
5ReTweets24Favorites·Details
Каков материјал ќе имаше за Нушиќ да беше жив. Па, па, па.
5ReTweets19Favorites·Details
@Dalibor_81 Од 400,000 Македонци во Австралија се попишале само 2,700. Толку од патриотизмот.
4ReTweets11Favorites·Details
@jp_wanderer Овие па Јапонциве не знаат да напраат кола шо се расипуе :)
1ReTweets5Favorites·Details
@2eyeshadow @elcezelce Ужас, гледањето од блиску ми е хорор, не знам дал да вадам или стаам очила. Мултифокал не помага многу. Чарето е даваш на помлад и му викаш де прочитај шо пише овде.
0ReTweets2Favorites·Details
@lesenpeperut @Schiffer_PG14 beach, boobs, penis 😳😬🤨
0ReTweets1Favorites·Details
@Andov_S @2eyeshadow @elcezelce така викаат, го праефме муабетов, уше да се решам да легнам под нош
0ReTweets1Favorites·Details
@elcezelce @Andov_S @2eyeshadow Мене ме коштаа околу 150 еур по стакло ама не сум задоволен. За IOL се мислам да стаам во Систина.
0ReTweets1Favorites·Details
@elcezelce @Andov_S @2eyeshadow кои сте „вие“? Ја за Систина знам само.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1💉crvenokosata 💉2eyeshadow4
2Јао Јелоelcezelce4
3Benny Lavaandov_s3
4Далибор 🇲🇰dalibor_812
5Тетин Phalluslesenpeperut1
6Chlamydiaschiffer_pg141
7Jovan Petrovjp_wanderer1
8KoToTamoPevavladimirjosifo11