TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

WarLock @baronmkd
#reach: 19844   ( 1211st )
#followers: 1023   ( 4408th )
Јане Сандаски со Македонска Војска влегува во ослободен Солун 18 V 1912 https://t.co/6s4J5O7ah4
11ReTweets50Favorites·Details
Излегоа од раскол со Цариградската Патриаршија за да влезат во раскол со Македонскиот народ
Со среќа нека ви е!
Не ни требате!
5ReTweets38Favorites·Details
#ДУИ-инг Бизнис $Cripto as usual https://t.co/fkNBDbSKMc
9ReTweets22Favorites·Details
I have always wondered why the #Simpsons ' USSR 2 included #Finland, #Sweden and #Norway, now I see everything is going as planned https://t.co/rj7GzUbotL
8ReTweets13Favorites·Details
„буџет на @Defence_MKD министерство за одбрана за 2021 е 190 милиони € и ќе расте “
од кои 20% е за вооружување или 20 милиони €

...... а за плати на наставницити, воспитувачките и професорите НЕМА

е СЕГА ОРУЖЈЕТО за НАТО да ви ги чува и учи ДЕЦАТА , џгану северџански https://t.co/mUmZYbGbMQ
6ReTweets9Favorites·Details
Ало @VladaMK вие се договоривте со Јаким а не со СОНК
тек сега треба да има одговор од Синдикатот https://t.co/PHxSaqdcFt
3ReTweets6Favorites·Details
@DeteLoso да еве Украинците извршиле инвазија по руските затвори
0ReTweets2Favorites·Details
@tome_corner @Trim4e_1 ... битно е нешто да се .....
0ReTweets1Favorites·Details
@TR1k5teR ... и девојки со цицки
0ReTweets1Favorites·Details
@LepceSoSalamce сонце за три светови
0ReTweets1Favorites·Details
@cherga_omnes ХЕС во Јавно здравјве
https://t.co/YqG4SqyCiZ
0ReTweets1Favorites·Details
@048522188 @highbg ако погледнеш добро на сликата ќе видиш 4-ри бугарски офицери кои дошле да се сликаат со Четата на Јане
0ReTweets1Favorites·Details
@SoundInYour @20DDKM20 @DeltaAchilles and what about Western Bulgaria ? A lot Macedonian there
0ReTweets0Favorites·Details
@Jug_Skoplje @DeltaAchilles @zvtjlpxx81624 and what about Macedonians in Western Bulgaria?
U dont see that ?
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1MOD North Macedoniadefence_mkd1
2Професор Др. Цветковиќtome_corner1
3Trimceskitrim4e_11
4Влада на Република Северна Македонијаvladamk1
5Александарtr1k5ter1
6БаБаРоГ ///////////lepcesosalamce1
7Ебачот од Никарагваcherga_omnes1
8Мада Фака0485221881
9Дете Лошоdeteloso1