TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 11412   ( 1367th )
#followers: 1195   ( 3575th )
@PaulDabrowa @ScottAdamsSays What are you smoking, I would really like to have some of that sh*t.
5ReTweets625Favorites·Details
A western supremacist from a shit hole country, where 570.000 people died, tells you how another country is bad because *checks notes* it actually protected its citizens with only 35 covid deaths. Yes, only 35. The delusion is staggering. These clowns need to be made fun off. https://t.co/t1gTeUdsDb
14ReTweets15Favorites·Details
Не дека имам нешто високо мислење за овој, но капа доле за покажување на огледалото. https://t.co/1u2f4McML4
5ReTweets24Favorites·Details
Вмрани што се крстат во ЕУ и НАТО се исти ко тие што го сменија името за да бидат во ЕУ и НАТО.
5ReTweets22Favorites·Details
Она кога систематски ја уништуваш државотворноста на цел еден народ за да имаш бесплатно здравство во ЕУ и кога луѓе ти укажуваат на тоа уствари го толкуваш како нешто што не е државнички. Damn, либтард е болест. 🤡 https://t.co/lrF41w4faf
6ReTweets14Favorites·Details
Жива среќа што се во ЕУ и НАТО. https://t.co/Gt2cSnyhEv
5ReTweets16Favorites·Details
Овие ги рехабилитираа грчките монархофашисти веднаш по завршувањето на Втора Светска и им дадоа контрола на Грција само комунистите да не дојдат на власт. Се разбира, знаеме што им правеле монархофашистите пред и по ВСВ на Македонците. И ДПМНЕ ја слави Преспа по се изгледа. https://t.co/tMWcSM7ysu
2ReTweets19Favorites·Details
Десничари што ја гледаат ситуацијава во Македонија ми се многу интересни. Толку се блиску до капирање на причината зошто е тоа така а сепак не го капираат. Увек на крај ќе лупнат нешто десетто.
2ReTweets4Favorites·Details
Such an amazing trolling. https://t.co/nZDXL0d5tm
1ReTweets16Favorites·Details
@mordorea @schteck Милијардери не треба да постојат и ако заслужиле смртна казна, еден милијардер помалку е одлично. А, лапање пропаганда цел живот ти го прави мозокот семка. Се што мислиш дека знаеш за Кина не е вистина.
1ReTweets2Favorites·Details
@Kazimirecimi @Jovanowsky Венецијански.
0ReTweets4Favorites·Details
@Majevtika Тоа им е тактиката на америте во задњи 10 години, lawfare, усовршена со Lava Jato во Бразил и буткана на сите избори во Јужна Америка.
0ReTweets4Favorites·Details
@ana_bez_mana888 Да, заборавив со план и стратегија си... Доколку планот ти е да бидеш нов Ненад Јовановиќ, одлично ти оди.
1ReTweets1Favorites·Details
@gjur0ml На глас се смеам. Фацата му е priceless.
0ReTweets4Favorites·Details
@ana_bez_mana888 Ми се сере и од тој политички коректен дискурс. Си отишла во Америка мислиш со го фатила Господ за муда.
1ReTweets0Favorites·Details
@iKAKTyC @MarjanCurinov Не е нешто за верување. Марксизам е наука. Но, бидејќи си неписмен либеретардијанец тоа не можеш да го знаеш.
1ReTweets0Favorites·Details
"I don't hate the Chinese, I just hate their government". https://t.co/2s4Y5rSCoX
0ReTweets6Favorites·Details
Yup, that's what racist (libertarian of course) people in my country think about China. The media influences dumb uneducated people, regardless of their location. Disgusting. https://t.co/yNNqdNIdTb
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Bojanmordorea53
2Слободна Темаmarjancurinov47
3Agent Mi6 🕵️‍♂️ambasadorot3447
4Bar-Baribarbariwho41
5Epicuriousikaktyc17
6Sashosasho0667804117
7Курвин Водењакjovanowsky15
8Anaana_bez_mana88812
9Pinkguyk375u_wo_t4beru9
10Ѓорѓиschteck8