TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забушант @batekiko
#reach: 57969   ( 518th )
#followers: 10365   ( 136th )
#1
Седнати во Лапијаца -Прилеп 25 минути, 4 пати викнав келнер а тие си стојат пред врата, си пушат цигари, си праат муабет и се прааат дека не не гледаат. Станавме по 30 минути чекање и си заминавме. Ве молам РТ за оваа некултура. Ако некој познава од сопствениците нека му пренесе.
46ReTweets65Favorites·Details
#2
Викам такси, иди искршена кола пред распаѓање и таксистот ме прашува: До каде ќе патуваме?
-До отпад вози право да ја остајме колава па после ќе видиме...
7ReTweets29Favorites·Details
#3
Поздрав друштво од South beach, Miami ... и од тука ве следам, бидете мирни😂😂😂 https://t.co/WR4RjwxJGT
2ReTweets41Favorites·Details
#4
Се преместивме во Академи на 200 метри и за 15минути сме услужени со јадење. Персоналот супер, јадењето екстра. https://t.co/GR5iqGEfeU
2ReTweets36Favorites·Details
#5
Идам у кафич и прашувам:
-Здраво, дали сте pet friendly?
-Да , да .. секако..
-Добро, вечер ќе донесам една змија на кафе...
5ReTweets26Favorites·Details
#6
Чекајте малку другари.. Нели и нудење и давање мито е казливо дело? Како тоа сеа овај шо дал излегува како оштетен во случајов?
4ReTweets22Favorites·Details
#7
Да не продава некој вучјак другари? Барам машко старо 3-4 месеци. РТ ис велком, танкс
8ReTweets4Favorites·Details
#8
Ќе ја прегорам УЈП апликацијата бичеззз https://t.co/SieIq1508g
2ReTweets19Favorites·Details
#9
Какво кафе сум го правел море хејј https://t.co/nTAJ4ZtzIN
0ReTweets22Favorites·Details
#10
1тв отиде Будимпешта да го бара Груевски а неможат да појдат до Шутка да го побараат газдата 😥
2ReTweets16Favorites·Details
#11
Сам и осамен не е исто. Може да не си сам а да си осамен.
2ReTweets16Favorites·Details
#12
Покажете ги и спонзорите што ве носат на Калитеа, ако веќе рекламирате цицки и куропушачки усти ондак наведете и портфолијо со сработени проекти.
1ReTweets14Favorites·Details
#13
Каков народ, таква дежава. https://t.co/YLVgu7aFhj
2ReTweets10Favorites·Details
#14
26.7km извозени денеска... ѕверче е малиот https://t.co/RB73WAYV0H
1ReTweets13Favorites·Details
#15
@CrnooBel Луѓево се ебат по 5 мин у диско ти за гушкање прашуваш на втор дејт. Затоа си сам ...😂
1ReTweets12Favorites·Details
#16
Ангела Меркел со сопругот доктор на науки живеат во двособен стан под кирија. А кај нас Боки 13 изнудил 1.5 милиони евра, да не зборуваме ич колку имаат изнудено овие со поголеми функции
2ReTweets9Favorites·Details
#17
Шо да е.. да се работи нешто... https://t.co/pM9a5hHhs0
1ReTweets11Favorites·Details
#18
Лајф од центарот на Тетово. Европска Унија хир ви ар... https://t.co/2bmO1g9qt8
2ReTweets7Favorites·Details
#19
Кај ќе ви оди душата шо фрлате фискални без да ги скенирате...
0ReTweets11Favorites·Details
#20
Стандард фаца за во Недела после напета Саботна излеѓача... https://t.co/zPjyqLQj4W
0ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mangoran_man39
2Шанкерот 🍸davorche223
3Мрчаторstrshlen14
4Сушанто Ројsusantoroj10
5Миноminomkd10
6Волкот од шумата🌲wolf_forest_22810
7Bratotbratot19
8Emir ( Меle )delikatan9
9Níveafrencique9
10Владика Петарtronovno9