TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Забушант 🎛🎚🔊 @batekiko
#reach: 93344   ( 111st )
#followers: 10475   ( 134th )
#1
Me taking a girl from a nightclub.
Also me the next morning. https://t.co/TtDgRMONIq
161ReTweets55Favorites·Details
#2
Стопанствениците ќе имале проблем со исплата на минимална плата од 14500 ден. Добро бе нормални сте?!. Ако не можете да даете нормална плата шо кур држите бизнис?! Ако не ве бива затворете се и не ги малтретирајте луѓето. Доправа ќе плачите за вработени среќа младиве се опаметија
43ReTweets222Favorites·Details
#3
Ајде друштво прескокнете едно кафе и помогнете му барем со 100 денари на детево... и РТ е добредојден, фала ви https://t.co/wyfMz46Z17
47ReTweets21Favorites·Details
#4
Ете и тоа дочекав... испратив CV за работа лани во месец Август за отворена позиција тогаш и еве сеа ми се јави некоја и вика имате аплицирано за работа.. викам не грешка.. Вика имате на 12 Август 2018.. Викам сестро сеа 8 Октомври е 2019, во предходниот живот сум аплицирал ваљда
11ReTweets129Favorites·Details
#5
Me entering apple store to buy iphone 11 pro max after selling my left kidney
#Apple #iPhone11 #iPhone11Pro #Iphone11ProMax https://t.co/3IJBfNaly3
32ReTweets53Favorites·Details
#6
Eдно другарче купи стан пред неколку години, јадеше леб и паштети ако ви се верува само за побрзо да го исплати, скратуваше од се ради тоа и пред два месеци конечно го исплати. Денеска дозна дека има рак на тироидна жлезда и не му останува уште многу... нозеве ми се пресекоа
17ReTweets93Favorites·Details
#7
Значи јас разбирам да немаш вкус за музика, али да ги слушаш Таско и 2 Бона, посоветувај се со твојот лекар или фармацевт.
23ReTweets73Favorites·Details
#8
Какво интро е ова бе за во 2019 година?!?!? На пауер поинт го праевте или на Муви мејкер?? Добро дали сте нормални бе https://t.co/50Tmnpu7Fl
10ReTweets47Favorites·Details
#9
Ауууу.... BURN 🔥🔥🔥 https://t.co/jOUPTYijrz
10ReTweets46Favorites·Details
#10
Женскиве нешо ко кул да облакаат твои кошули и јакни а ако ти облечеш нејзин фустан одма проблем. Епа јебига
9ReTweets42Favorites·Details
#11
Сметка за вода 2235 денари за предходниов месец, за 3ца луѓе дома. Јас не знам овие дали се нормални ама ќе да не се баш
4ReTweets37Favorites·Details
#12
Голема благодарност до итната медицинска помош од Прилеп кои пред еден саат буквално со трчање од комбе дојдоа за неполни 5 минути да му помогнат на другарче што се повреди во теретана. Заслужија секаква пофалба најискрено...
5ReTweets32Favorites·Details
#13
-Дизелот ја загадува околината...
-А шо да турам во колава? Милкшејк?
7ReTweets26Favorites·Details
#14
Дали знаете дека флашираната вода се смета за една од најголемите скамови на Светот затоа што во 90% од случаевите е вода наполнета од чешма а е 4000 пати поскапа од водата од чешма. Тоа значи е производ со еден од најголемите маржи во Светот
4ReTweets34Favorites·Details
#15
Бил Гејтс скоро цел свој живот возел ист Мерцедес без регистарски таблици, за што имал договор со тамошната полиција да плаќа по една казна дневно за возење без таблици или плаќал околу 60 000$ годишно само за возење без таблици. Е ова ти се вика да незнаиш шо да праиш со парите
6ReTweets28Favorites·Details
#16
Отворил маалско продавниче и одма на ФБ : CEO and founder of Мики драгстор
5ReTweets31Favorites·Details
#17
Една забегана запали цигара без да праша кај мене дома а кога виде дека нема пепељара на маса ја истресе пепелта во саксијата со цвеќе шо ми стои на маса. Знаете шо се деси во следните 3 секунди? Таа у десна, ташната нејзина во лева и летаа низ врата
6ReTweets28Favorites·Details
#18
Паркирам кола
Излегувам и заклучувам
Се оддалечувам
Заклучувам пак
Се одалечувам уште малку
Чек ја заклучив колата или заборајв ?!
8ReTweets22Favorites·Details
#19
Ја коа ја затворија А1 https://t.co/OXfC7ap2GD
9ReTweets19Favorites·Details
#20
Одам во агенција за врабитување и отворам по сите канцеларии нема никој. Прашувам некоја жена во ходник и вика качи се горе таму седат сите. Одам таму влегувам и викам може да заверам картон и една ми вика: Кај најде бе дете по ладново сега да дојдиш.. Епа ај ќе се вратам во Јули
4ReTweets32Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🇩🇪 бауштелацdolnacrta43
2Мрчаторstrshlen36
3Поштаротbulibe31
4AmendolaForSixdannyamendola2330
5Волкот од шумата🌲wolf_forest_22827
6Ебачот од Никарагваcherga_omnes25
7Epicuriousikaktyc23
8Baze Lazevskibazelazevski22
9Миноminomkd18
10Antlia Dwarf 🌠jasnamishevska18