TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Caribbean Islands @bozinovskizlat1
#reach: 130297   ( 22nd )
#followers: 3069   ( 1072nd )
#1
Нее страшно ако имаш лош ден, страшно е ако имаш лош живот...
90ReTweets184Favorites·Details
#2
Ја ценам онаа посебна врста на луѓе, кои и колку да има препреки на нивниот пат, никогаш не се откажуваат. Кај нив лежи клучот на успехот.
76ReTweets146Favorites·Details
#3
Се што можеш да направиш во животот за себе е, да бидеш некој што може да сака. Останатото зависи од другите.☑️ https://t.co/BspyyWfgib
61ReTweets160Favorites·Details
#4
Кога си лошо расопложен, никогаш не изговарај лоши зборови.
Лошото расположение ке помине, лошите зборови ке останат.
69ReTweets135Favorites·Details
#5
Биди решителен. Не губи време, не чекај прилика. Створи ја...
70ReTweets128Favorites·Details
#6
Не постои гумичка која може да го избрише минатото, затоа не се трудете. Свртете се напред, и почнете да ја пишувате иднината.
62ReTweets136Favorites·Details
#7
Некогаш, и малите работи во животот, можат да те направат срекен. https://t.co/zLanDVx5X6
57ReTweets142Favorites·Details
#8
Не чувај те ништо за посебни прилики. Запомнете. Секој ден во животот е посебен.
63ReTweets123Favorites·Details
#9
Не, не мора да се сакаме, но барем да пробаме да се почитуваме, и покрај различноста во размислувањата...
59ReTweets129Favorites·Details
#10
Стекнување доверба кај луѓето, макотрпно се гради со години.
Затоа не дозволувај, за една мала грешка, сето тоа да го срушиш.
62ReTweets117Favorites·Details
#11
-Некого чекаме, затоа што немаме избор.
-Некого чекаме, затоа што сме го избрале.
-Има разлика.
63ReTweets111Favorites·Details
#12
Никогаш не се расправај со жена, која во моментот држи нож во рака, макар и салата правела.
57ReTweets116Favorites·Details
#13
Никој не знае, сем мене, што е најдобро за мене. Затоа и се држам до синтагмата, верувај, но секогаш проверувај.
61ReTweets100Favorites·Details
#14
Позитивните работи во животот ке почнат да ти се случуваат, од оној моментот, кога ке се дистанцираш од негативните луге.
60ReTweets101Favorites·Details
#15
Јас би читал и меѓу редови, само прво напиши некој ред, да знам од каде да почнам.
57ReTweets109Favorites·Details
#16
Моментот кога ја носиш, можеби најважната одлука во својот животот, е тежок. После тоа, сите одлуки ти изгледаат лесни.
54ReTweets117Favorites·Details
#17
Можеби соништата никогаш и нема да ни се остварат, но надежта не смееме да ја изгубиме.
57ReTweets106Favorites·Details
#18
Велат: Врските на далечина ретко опстојуваат.
Јас: И додека стоите еден до друг, врската може да биде само залажување на двајца кои мислат дека се познаваат...
52ReTweets119Favorites·Details
#19
Животот е битка кој секојдневно те тера да се бориш, без разлика колку е тешка. На крај упорноста секако ке те награди.
59ReTweets98Favorites·Details
#20
Животот е премногу краток, за да си го дозволиме луксузот, да го трошиме на небитни работи.
58ReTweets100Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Јефто™ #Бојкотираjeftomkd42
2Kenshiro ' s fistdobrilco32
3МАЦКОfebruar196727
4Супер Бабчеlazarevska3923
5Snezanasnezana2828988222
6crvenokosata2eyeshadow20
7ZAGORKAtreljara17
8Смоки.bitch_switch__15
9Д. Д. Ј_drndrnjarinja_13
10Хермосаkity90813