TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🧠Бреинсторм🌪 @brainstormmkd
#reach: 64270   ( 383rd )
#followers: 1276   ( 3224th )
#1
Јас сум дечки селанец! Израснав на село работејќи тутун и земјоделие! Супер кул е да си Селанец глупо е да си прост Сељак од град!
22ReTweets271Favorites·Details
#2
Ај мајката! Непознато лице и тоа додека сопругата на Марковски спиела! И кај Реџепот така му влегувале кога не бил дома. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 https://t.co/p5xBKJKD5h
16ReTweets82Favorites·Details
#3
Може ли еднаш партијата на власт, без разлика која е, кога има функционер(крлеж, пијавица) што не си ја врши работата како што треба и прави скандали, не се одважи и одма по брза постапка да го истера како куче од работа и да го истера на клоци од партијата или мн тешко е тоа???
17ReTweets47Favorites·Details
#4
Агенцијата за вработување објавила работно место за ДОКТОР по Медицина. Полно работно време од 7-1400 15,000.00 ден. Петнаесет факинг илјади денари за Доктор.

Не се чудете зашто Докторите избегаа и бегаат во Германија.

С Р А М О Т А 😡🤬 https://t.co/Ghq2S2NGrj
17ReTweets38Favorites·Details
#5
Волт Дизни и Чарли Чаплин! Сликани 1939. Оригиналната слика била црно бела.

Кој е кој??? https://t.co/rEBfBFHo9J
8ReTweets54Favorites·Details
#6
Која мизерија од народ сме упм. Цел ден Фросе Мосе,швалерај, ја правите популарна некој си исфрустрирана глупача, за човек што добил срцев удар и удрил во дрво, пишувате бил пијан, без проверени факти, медиуми курташак,Фејзбук теткициве ви се рамни.Да ви се посерам у интелектот.
9ReTweets49Favorites·Details
#7
Кај да го пратиме јунаков на лечење ? 😂😂😂 https://t.co/vU9wGnPwM9
5ReTweets57Favorites·Details
#8
Запамтете го името и твитов! После 4 год мандат во собрание ако излезе еднаш на говорница јас Гомна да јадам. https://t.co/UlkzxXpjVH
5ReTweets41Favorites·Details
#9
🤣🤣🤣🤣

Шо е следно?
Влегол во банка ги собрал сите пари и го испратиле со плех музика 😁 https://t.co/T2Zo7zC0Vb
10ReTweets26Favorites·Details
#10
Епа да бре Апасиев, такаје ќе биде проблем онлајн седница. овие што се у опозиција 99% се неписмени. За нив онлајн седница е научна фантастика. https://t.co/kzC8mFbYrw
8ReTweets29Favorites·Details
#11
Фрактали направени од Китови 🐋 🐳 https://t.co/1ehDoBqAYQ
6ReTweets24Favorites·Details
#12
Тоа што тие истрчале полумаратонот е за пофалба ти Стевичу што си гојазен мрзлив матор немаш никакво право да ги коментираш маратонците!

*Освежисе https://t.co/ra5QMTTFoN
6ReTweets24Favorites·Details
#13
Полицајци ги тепаат, полицајки се сликаат голи, шо е со МВР бе ало! https://t.co/kHaPtTCyrf
6ReTweets16Favorites·Details
#14
Крвари 😂😂😂 https://t.co/PBNKwuMcei
5ReTweets18Favorites·Details
#15
Традиционален Блгарски пар. Лево или Десно 👇😂 https://t.co/25uR80kwaG
3ReTweets12Favorites·Details
#16
Женаму го снимала како има секс со chicken 🐔 🐓 па го осудиле на 3 год затвор!

Од реакциите:
- 1.8к сеирџии
- 1.3к Анимал Мунда
- 877 теткици од ФБ
- 746 прервезни
- 102 вегани https://t.co/I928YtMuB1
1ReTweets2Favorites·Details
#17
Лицемерието на Саше Политико за сојуз на студенти и унија на средношколци, коментарот на брат му на Саше и секако 💩 на кој се радува Саше 😁 https://t.co/0lPoQzkvg5
1ReTweets6Favorites·Details
#18
Работа во Ѓерманија со Бугарцки Пасапорт!!!🔥🔥🔥

*Коментарот 👇👇👇 https://t.co/DlgfmIG2wu
0ReTweets4Favorites·Details
#19
Ајде матори родени пред 73та кажете дали сте го учеле ова и зошто не сте го научиле 😉 https://t.co/DlHiESvRIc
0ReTweets3Favorites·Details
#20
Трамп бе 😂😂😂😂 https://t.co/0lSPeGMSSw
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влад Мармаладvladkoteski6
2tantelastarmarsovec2
3i999yi999y1
4Jovan Petrovjp_wanderer1
5Чибуклијаpushachishte1