TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царевата Ќерка @carevata_kerka
#reach: 108267   ( 48th )
#followers: 8529   ( 226th )
Ме замоли сликава да ја ставам тука https://t.co/jrnR2vl1Ec
87ReTweets390Favorites·Details
40.000 долари стипендија беа за ќерката на Димитров, 113.000 долари за синот на Локвенец.
Ама за штипјанецот треба да се натегаат дали и колку, па едвај да одлучат општински и симболично.
Или не требало воопшто да дозволат да учествува на натпреварот или да не се резилат вака..
41ReTweets197Favorites·Details
Магично се губи. Син му и жена му не знаат каде е. Магично тв 24 се пред обвинителство. Магично обезбедувањето е стигнато пред него. Магично се појавува. Магично исчезнување на симптоми на корона во рок од 24ч.

Сдс вмро уште се докажуваат...

Се е магично и неправедно... 🎶
30ReTweets182Favorites·Details
Да излезеа да протестираат како поддршка дека ова не се вистинските убијци и да бараат да се најдат кои се, ќе разберев и во сред пандемија. Да протестираш дека за 5 мртви е голема казната треба да си умоболен. Со ова се докажа дека БУКВАЛНО соживотот го плаќаме со живот. Енде
33ReTweets104Favorites·Details
На твитер научив дека сите се паметни, сите се знаат ама ако некој нешто СЛУЧАЈНО не знае и сака да праша по дефолт е глуп, осуден и сместа треба да се извреѓа наместо убаво да му се објасни и да се развие здрава дискусија и размена на мислења.
Од малиот мозок ви доаѓа или како?
26ReTweets126Favorites·Details
Кога сељак ќе се покондури... останува сељак
24ReTweets148Favorites·Details
значи не може секој да те сака, на твитер си... не ти се тука стрините и тетките
22ReTweets165Favorites·Details
Партнерот покрај се треба и да те мотивира да станеш подобар човек и најдобра верзија од себе...ако го вади само најлошото од тебе, што ќе ти е?!
22ReTweets162Favorites·Details
И ако после сите циркузи пак си ги гласате и едните и/или другите, стварно немате памет. Орден треба да ви се даде за автодеструктивност...
22ReTweets130Favorites·Details
Утро шоферишта...
Нов ден, нови глупости https://t.co/oC8VeiCmey
20ReTweets127Favorites·Details
Ја не ви ја сфаќам ни поентата да се сликате голи, ни за себе, ни за други, ниту пак да го објавувате/праќате тоа...ни на 13, ни на 33, ни на 53 години, освен ако не работите доброволно во порно индустрија и сте платени за тоа. Но, јас сум "заостаната" , некои "модерни" 😶
15ReTweets170Favorites·Details
Сите сме Меркел на моменти 😂 https://t.co/u47odoLylr
15ReTweets167Favorites·Details
Well, добра поента има дечкото... Кога САКА полицијата ОДМА наоѓа се... ама кога не сака, пајакот сам удира, случајот се пролонгира со месеци итн...

Се огласи креаторот на https://t.co/UNBibRFHZ5 – ме повикаа во полициска станица https://t.co/1iRpBseP1h via @РЕГИОН.мк
22ReTweets71Favorites·Details
Лошо ми е, ми се гади

🇦🇺 - Оди на лекар
🇨🇦 - Оди на лекар
🇩🇪 - Оди на лекар

🇲🇰 - Да не си трудна хе хе
9ReTweets143Favorites·Details
глупо
поглупо
најглупо
јавно споделување информации од приватен муабет
16ReTweets88Favorites·Details
Дружба е дружба, тужба е тужба
13ReTweets94Favorites·Details
Не секој што си го изгубил е загуба 🍀

Нели бе другари

Нели

Н е л и
7ReTweets111Favorites·Details
два дена по ред го слушам и сега најде да ме остави
💔💔💔 па душава ми пукна

RIP легендо

https://t.co/272qRToy23
10ReTweets98Favorites·Details
ни убавина ти треба, ни памет туку среќа...ако ја немаш, џабе ти е се 🙃
11ReTweets84Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Лична Македонка 💣licnamakedonka_13
2Traveler_Lonely 🖤l_traveler__11
3Две Ѕвездиdvezvezdi110
4Поштаротpostarot9
5Мимикријаmajaspasovska19
6marmarmd_marmar8
7CyrilOfMacedoNcyrilofmacedon8
8револтlegitmacedonia8
9Професор Др. Цветковиќtome_corner8
10АЛХЕМИЧАРОТ.to2082250311118