TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царевата Ќерка @carevata_kerka
#reach: 92574   ( 145th )
#followers: 7204   ( 335th )
#1
Абвгдѓежзѕиј
Клљ мнњ
Опрстќуф
Хцчџ ш

Пробај да прочиташ без да го пееш 😁🥳
21ReTweets149Favorites·Details
#2
Вчера 31С, денес 13С
или
вчера ти вели те сакам, денес ти раскинува
12ReTweets118Favorites·Details
#3
Кен лииииии https://t.co/QrEci0gunh
12ReTweets111Favorites·Details
#4
Префрлање вина на друг може слободно да се прогласи за национален спорт
23ReTweets73Favorites·Details
#5
Надмените и дрски луѓе не се полни со самодоверба туку со комплекси
22ReTweets69Favorites·Details
#6
Има тука пациенти со тешки дијагнози...
Толку е твитов.
14ReTweets90Favorites·Details
#7
Не знам за вас ама јас смрзнав
крај на мај лето 2020 🤦‍♀️
9ReTweets96Favorites·Details
#8
- 103 лица на ебр во изолација
- директорот на Македонија пат во полициски час не застанал на полициска контрола
- два фамилијарни кластери го зголемија бројот на заразени во Скопје
- Тетово има 3 кластери заразени, а полицијата шета меѓу нив без маски

Добро утро Македонијо
10ReTweets92Favorites·Details
#9
Нема причина за паника, сите ќе умреТе
6ReTweets90Favorites·Details
#10
Што е убав овој свет, овде тужба онде пет 🤣
10ReTweets67Favorites·Details
#11
Можам да го направам невозможното... на пример, да се сопнам на прав пат
9ReTweets69Favorites·Details
#12
Само името да го смениме...и ќе имаме сменето име, толку
15ReTweets49Favorites·Details
#13
Какви слики имам од нас во глава, а ти појма немаш...
10ReTweets58Favorites·Details
#14
До крајот на месецот сум персона нон плата, кој сака нека честита...
5ReTweets72Favorites·Details
#16
Души напатени, кафе ко чоек не пиени
4ReTweets73Favorites·Details
#17
Лесно време, тешки луѓе
11ReTweets47Favorites·Details
#18
Добро ај, се поделивте и исхејтавте село-град, провинција-главен град, верник-неверник, големи-мали полови органи, хомо-стрејт, стари-млади...
Уште нешто да не заборавивте?!
Ај побрзо нека ви текне пошо не се трпи више!
4ReTweets67Favorites·Details
#19
@Sekerinska Ако ја надминавме воената криза немаше да ви треба нато пошто никој друг не ни се заканува освен Албанците дома и ден денес. И не му служите на народот тука на својата агенда. Ти си чист пример за некорисен политичар со децении
5ReTweets61Favorites·Details
#20
Скопјани да не останат покуси од Битолчани од рано утро почнале со коли да пливаат низ Вардар 🤣
5ReTweets60Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ho Chi Minhnebesenmir34
2Aabyepat1enthater29
3СКИТНИКОТskitnikot726
4🎸🎸Рокенрол Фирер 🎸 🎸 🤘zaumna_sila114
5Lorde is backkkkkkknikogaspojce13
6ᴍʏᴄʀᴏꜰᴛ🚫dd_strange_13
7[email protected]dekomisla11
8Букетbouqet10011
9Поштаротpostarot11
10Венко Филипчеvfilipche11